Постанова № 10734905, 04.08.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.08.2010
Номер справи
2а-3163/10/2370
Номер документу
10734905
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-3163/10/2370 04.08.2010 р. м. Черкаси

08 год. 15 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гараня С.М.,

при секретарі Лисенко С.С.,

за участю:

представника позивача приватного підприємства «Кредо Сервіс»Костенка В.В. за довіреністю,

представника відповідача державної податкової інспекції у місті Черкаси Савенко Ю.Н. за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Кредо Сервіс»до державної податкової інспекції у місті Черкаси про скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до державної податкової інспекції у місті Черкаси про скасування податкових повідомлень-рішень та зобовязання вчинити певні дії.

В подальшому позивач позовні вимоги уточнив шляхом подачі письмової заяви та просив суд скасувати податкові повідомлення рішення від 18.03.2010 р., 03.06.2010 р. та 14.06.2010 р.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що позивачем засобами електронної пошти була направлені уточнюючі розрахунки орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010 рік які були видалені відповідачем з картки особового рахунку з присвоєнням статусу «не визнано як податкова декларація». За наслідками таких дій державною податковою інспекцією у місті Черкаси були винесені податкові повідомлення-рішення якими були визначені податкові зобовязання та застосовані штрафні санкції, а тому позивач змушений звернутися до суду з відповідним позовом паро скасування цих рішень та зобовязання відповідача поновити в картці особового рахунку автоматизованої інформаційної системи уточнюючу податкову декларацію орендної плати за землі державної та комунальної власності.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечувала подавши такі заперечення в письмовій формі, та просила суд в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування свого заперечення зазначила, що уточнюючий розрахунок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010 рік був поданий позивачем після проведення державною податковою інспекцією у місті Черкаси відповідної перевірки сплати такого податкового зобовязання. В звязку з цим відповідачем був нарахований штраф в розмірі 5% від суми недоплати та винесене податкове повідомлення-рішення про його застосування.

Заслухавши доводи та пояснення представників сторін, вивчивши та оцінивши письмові докази у справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що державною податковою інспекцією у місті Черкаси була проведена камеральна перевірка податкової декларації (розрахунку), та встановлено, що розмір податкового зобовязання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності є меншими ніж визначено за результатами камеральної перевірки, оскільки при заповненні податкової декларації (розрахунку) платником податку не застосовано коефіцієнт індексації 1,152 за 2008 рік при визначенні розміру плати за земельну ділянку по вулиці Гагаріна, 29/1 в місті Черкаси (акт від 17.03.2010 р. № 2093/15-31/25210081).

18.03.2010 р. державною податковою інспекцією у місті Черкаси було винесене податкове повідомлення-рішення № 0005061503/0 яким було визначено суму податкового зобовязання за основним платежем 3710 грн. 56 коп. та штрафними (фінансовими) санкціями 185 грн. 53 коп.

Податкове повідомлення-рішення від 03.06.10 р. № 0008841503/0 на суму 10 грн. прийнято державною податковою інспекцією у місті Черкаси в звязку із встановленням перевіркою порушення строків сплати орендної плати за землю (по уточнюючій декларації за 2009 р.) по строку сплати 28.04.10 р. на суму 100 грн., а фактично сплачено - 27.05.10 р.

Податкове повідомлення-рішення від 14.06.10 р. № 0009501503/0 на суму 203 грн. 43 коп. прийнято державною податковою інспекцією у місті Черкаси в звязку із встановленням перевіркою порушення строків сплати орендної плати за землю по строку сплати 31.05.10 р. на суму 2034 грн. 25 коп., а фактично сплачено 01.06.10 р.

25.05.2010 р. приватне підприємство «Кредо Сервіс»засобами електронної пошти подало до державної податкової інспекції у місті Черкаси уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за 2010 рік з додатками, про що свідчить квитанція №2.

Відповідно до вимог частини 1 статті 2 Закону України «Про плату за землю»від 3 липня 1992 року № 2535-XII (далі Закон № 2535-XII) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Статтею 23 № 2535-XII грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України.

постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2000 р. № 783 затверджено Порядок проведення індексації грошової оцінки земель (далі Порядок).

Відповідно пункту 2 Порядку грошова оцінка земель за межами населених пунктів, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, (крім земель під торфородовищами, наданими підприємствам торфовидобувної промисловості, земель під водою, земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення та лісових земель), за 1996 - 1999 роки індексується станом на 1 січня 2000 р. на коефіцієнт 2,04, який визначається виходячи з добутку коефіцієнтів індексації за 1996 рік - 1,703, за 1997 рік - 1,059, за 1998 рік - 1,006 та за 1999 рік - 1,127.

Отже, при обчисленні суми земельного податку та орендної плати за землі державної і комунальної власності на 2009 рік нормативну грошову оцінку земель за 2008 рік необхідно індексувати на коефіцієнт 1,152 на 2010 рік.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення, є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-III (далі Закон № 2181).

Відповідно до підпункту 17.1.4. пункту 17.1. статті 17 Закону 2181 у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

17.1.7. У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Згідно пункту 17.2. статті 17 Закону 2181 платник податків, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму такої недоплати та штраф у розмірі п'яти відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку, б) або відобразити суму такої недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за наступний податковий період, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми податкового зобов'язання з цього податку.

Наказом державної податкової адміністрації України від 31 грудня 2008 року N 827 затверджені Методичні рекомендації щодо централізованого приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України.

Відповідно до пункту 4.6. Методичних рекомендацій у разі визначення підрозділом оподаткування юридичних або фізичних осіб неправомірності подання податкової звітності платником податків на підставах, не передбачених пунктом 4.5, а саме: випадків подання платниками податку на додану вартість податкової звітності за період, що не відповідає звітному періоду для кожного конкретного платника, випадків подання платниками податкової звітності, яка не відповідає обраному режиму оподаткування, випадків подвоєння поданої податкової звітності з вини суб'єкта господарювання, працівник цього підрозділу протягом 3 робочих днів з моменту отримання реєстру прийнятої звітності готує та направляє: за підписом керівника органу ДПС - платнику податків повідомлення про невизнання такої звітності як податкової декларації із зазначенням підстав неприйняття такої звітності та пропозицією подати нову, оформлену належним чином; за підписом керівника підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб - підрозділу ведення та захисту податкової звітності службову записку з резолюцією керівника ОДПС для присвоєння такій звітності (з усіма поданими додатками) в електронних базах статусу "Не визнано як податкова декларація" та проставлення в коментарях реєстраційних номерів повідомлень (про невизнання ОДПС декларації як податкової) та дат їх відправлення; за підписом керівника підрозділу оподаткування юридичних або фізичних осіб - підрозділу обліку і звітності службову записку з резолюцією керівника ОДПС для усунення даних, занесених до КОР, датою службової записки.

З підстав викладеного суд приходить до висновку, що приватного підприємства «Кредо Сервіс»до державної податкової інспекції у місті Черкаси про скасування податкових повідомлень-рішень, не підлягає до задоволення.

Відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України 1. Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови виготовлений 6 серпня 2010 року.

СуддяС.М.Гарань