Постанова № 10733945, 14.07.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.07.2010
Номер справи
2а-1908/10/1170
Номер документу
10733945
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 липня 2010 року Справа № 2а-1908/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого-судді Кармазиної Т.М.,

при секретарі Сириці І.О.,

за участю:

представника позивача: Івашкіна О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кіровограді справу за адміністративним позовом Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції у розмірі 567 грн. 50 коп..

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем чинного законодавства України про регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій. Зокрема, на порушення фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995р. №265/95 (далі за текстом Закон №265/95). У звязку з чим, Державною податковою інспекцією у м.Кіровограді прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 567 грн. 50 коп.. Станом на 28.05.2010р., заборгованість у розмірі 567 грн. 50 коп. відповідачем не погашено.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі із зазначених підстав.

Відповідач в судове засідання не зявилася, про дату, час і місце судового розгляду повідомлена належним чином, що підтверджується відмітками в рекомендованих повідомленнях про вручення поштового відправлення (а.с.19, 29). Причини неявки суду не повідомила, правом надати письмові пояснення по суті позовних вимог не скористалася.

Зважаючи на викладене, а також на те, що у справі є достатні матеріали, які свідчать про права та взаємовідносини сторін, суд визнав можливим розгляд справи у відсутності відповідача.

Суд, вислухавши доводи представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.ст.15, 16 Закону №265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до акту Державної податкової адміністрації у Кіровоградській області №0481/11/28/23/2701314386 від 16.09.2009р. під час перевірки щодо дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, яку здійснено у відділі магазину „Лідія” за адресою: м.Кіровоград, вул. Новгородська, 48, встановлено порушення фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону №265/95, що полягають у непроведенні розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та невидачі розрахункового документа, що підтверджує факт купівлі товарів на загальну суму 17 грн. 60 коп., нещоденному друкуванні фіскального звітного чеку: фіскальний звітний чек за 19.08.2009р. було роздруковано 20.08.2009р. об 11:00 год., а також у невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО (загальна сума невідповідності 27 грн. 90 коп.) (а.с. 5-6).

Відповідно до п.п.1, 2 ст.3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. А також видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно п.9 ст.3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, в тому числі, щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Порядком реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000р. №614 встановлено, що Z-звіт - денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті РРО.

Згідно Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінену Міністрів України №199 від 18.02.2002р., зміна - період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z - звіту до виконання наступного Z - звіту.

Максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години. При цілодобовій роботі підприємства, Z - звіт необхідно виконувати не пізніше 24 години з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього Z - звіту.

Згідно п.13 ст.3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

З акту перевірки №0481/11/28/23/2701314386 від 16.09.2009р. вбачається, що продавець кіоску, в присутності якого здійснювалась перевірка з вказаним актом ознайомлена, зауважень не мала, про що свідчить особистий підпис продавця.

Враховуючи викладене, а також те, що відповідачем при здійсненні торгівельної діяльності не застосовано реєстратор розрахункових операцій та не видано розрахунковий документ встановленого зразка, який засвідчує купівлю товару на загальну суму 17 грн. 60 коп., фіскальний звітний чек за 19.08.2009р. було роздруковано 20.08.2009р. об 11:00 год., а також не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО на загальну сума невідповідності 27 грн. 90 коп., суд дійшов висновку про наявність порушень фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону №265/95.

На підставі акту перевірки №0481/11/28/23/2701314386 від 12.09.2009р. Державною податковою інспекцією у м.Кіровограді, згідно ст.17 Закону №265/95, прийнято рішення №0005132320 від 29.09.2010р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 567 грн. 50 коп., про що свідчить копія корінця даного рішення (а.с. 7).

Відповідно до п.11 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно п.п.1, 4 ст.17 Закону №265/95 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, та двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до ст.22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Таким чином, сума штрафних (фінансових) санкцій, що підлягають застосуванню до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 у звязку з порушенням нею п.п.1, 2, 9, 13 ст.3 Закону №265/95 становить 567 грн. 50 коп. (88 + 340 + 139,5 = 567,50).

На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, та враховуючи встановлені порушення відповідачем норм чинного законодавства України про регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій, суд дійшов висновку, що рішення про застосування до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій в сумі 567 грн. 50 коп. прийнято Державною податковою інспекцією у м.Кіровограді в межах компетенції податкових органів, у встановленому законом порядку та відповідає виявленим порушенням.

Зважаючи на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до п.15 ст.4 Декрету КМУ „Про державне мито” від 21.03.1991р. №7-93 Кіровоградська обєднана державна податкова інспекція звільняється від сплати державного мита.

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Зважаючи на викладене, судові витрати підлягають компенсації за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України, в особі Кіровоградської обєднаної державної податкової інспекції (код ЄДРПОУ: 37096882, р/р 31114104700002, відділення ДКУ м.Кіровограда, банк: УДК у Кіровоградській області, МФО 823016,) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 567 (пятсот шістдесят сім) грн. 50 коп..

Судові витрати компенсувати за рахунок Державного бюджету України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 19.07.2010р.

Суддя підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Т.М. Кармазина