Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2а-3044/09/0770
Ряд стат. звіту № 6.5
Код - 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2010 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Воловар О.В.
за участю сторін:
представника позивача Лешкович Галини Андріївни;
представника відповідача не зявився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Західному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»»до Комунального підприємства «Виробниче управління житлово-комунального господарства»про стягнення штрафу у розмірі 340 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 18 червня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 25 червня 2010 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулося Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Західному регіоні» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»»до Комунального підприємства «Виробниче управління житлово-комунального господарства», якою просить стягнути штраф у розмірі 340 грн..
Позовні вимоги мотивовані наступним. Відповідачу було видано припис № С-І-15 від 26 травня 2008 року, яким зобовязано звернутися до постачальника електричної енергії та отримати технічні умови, щодо встановлення приладів обліку електричної енергії для технологічного обладнання, на яке може складатися акт екологічної броні; погодити величину екологічної броні з електропередавальною організацією; внести зміни в Додаток № 1 до договору про постачання електричної енергії про визначену величину екологічної броні. Однак, у терміни, що вказані у приписі, вимогу припису відповідачем виконано не повністю, що встановлено відповідним актом. На підставі цього акту винесено постанову № В-04/09 від 07 лютого 2009 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, відповідно до якої, накладено штраф у розмірі 340 грн..
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити .
В судові засідання, що проходили 04 лютого 2010 року, 19 лютого 2010 року та 18 червня 2010 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що 26 травня 2008 року на підставі Припису № С-І-15 Комунальному підприємству «Виробниче управління житлово-комунального господарства» приписувалося звернутися до постачальника електричної енергії та отримати технічні умови, щодо встановлення приладів обліку електричної енергії для технологічного обладнання, на яке може складатися акт екологічної броні; погодити величину екологічної броні з електропередавальною організацією; внести зміни в Додаток № 1 до договору про постачання електричної енергії про визначену величину екологічної броні. (а.с.а.с. 9, 10).
Актом перевірки № 03/21/В11-14 від 06 лютого 2009 року про виконання вимог приписів С-І-13 від 23 травня 2008 року та № С-І-15 від 26 травня 2008 року, встановлено, що відповідачем не виконаний один із пунктів припису № С-І-15 від 26 травня 2008 року (а.с. 11).
Постановою № В-04/09 від 07 лютого 2009 року за ухилення від виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії від 26 травня 2008 року № С-І-15 на Комунальне підприємство «Виробниче управління житлово-комунального господарства»накладено штраф у розмірі 340 грн. (а.с. 12).
Вказану постанову було направлено відповідачеві, яку ним отримано 13 лютого 2009 року (а.с. 13).
Відповідно до статті 5 Закону України «Про електроенергетику»№ 575/97-ВР (надалі Закон України № 575/97-ВР) одним із принципів державної політики в енергетиці являється створення умов безпеки експлуатації обєктів електроенергетики, а також забезпечення відповідності енергопостачальників і споживачів електричної і теплової енергії.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області входить до складу ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні», який у свою чергу є структурною одиницею ДП НЕК «Укренерго»Міністерства палива та енергетики України.
Відповідно до статті 9 Закону України № 575/97-ВР державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори по енергетичному нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому Законом порядку санкції до субєктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.
Вказана норма регламентована Положенням про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, що затверджене Постановою Кабінету міністрів України № 929 від 07 серпня 1996 року.
Відповідно до статті 27 частини 3 абзацу 3 за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії субєкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України № 1312 від 21 червня 1999 року «Про затвердження Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетик»субєкт господарювання зобовязаний сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У випадку несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Станом на день постановлення судового рішення у даній справі, у суду відсутні відомості щодо сплати відповідачем суми штрафу у розмірі 340 грн., що накладений позивачем відповідно до постанови від 07 лютого 2009 року.
Зважаючи на вказані норми Закону України № 575/97-ВР, вказані Постанови Кабінету Міністрів України, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву задовольнити..
Стягнути з Комунального підприємства «Виробниче управління житлово-комунального господарства»до Державного бюджету України штраф у розмірі 340 грн. за наступними реквізитами: одержувач Державний бюджет Міжгірського району, ідентифікаційний код 22108347, банк одержувача: ГУДКУ у Закарпатській області, МФО банку 812016, № рахунку 31113106700131, код класифікації доходів 21081100, символ звітності 106.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
ГоловуючийГаврилко С.Є.