Рішення № 107240012, 10.11.2022, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2022
Номер справи
400/1608/22
Номер документу
107240012
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2022 р. № 400/1608/22 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Устинова І.А., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідача:Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1, м.Миколаїв, 54020, про:визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до Миколаївського коружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі - відповідач), в якому просила суд:

визнати протиправною і скасувати відмову від 17.12.2021 № 16270- 15519/Б-02/8-1400/21 Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком згідно статті 37 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII з 25.08.2021 з урахуванням до загального стажу державної служби періоду роботи в органах місцевого самоврядування;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області врахувати довідки від 25.08.2021 № 2366/09.01-3 про складові заробітної плати в органах місцевого самоврядування для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та № 2367/09.01-3 про складові заробітної плати в органах місцевого самоврядування для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) видані Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради.

Ухвалою від 04.02.2022р. суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до ст.260 КАС України (без виклику сторін у судове засідання).

В обгрунтування позову позивач зазначила в позові про те, що звернувшись до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, отримала відмову в задоволенні такої заяви у зв`язку з тим, що період роботи на посадах в органах місцевого самоврядування після 04.07.2001р. не зараховується до стажу державної служби. Проте, позивач вважає, що записами в її трудовій книжці підтверджується те, що ОСОБА_1 працювала на посадах, робота на яких зараховується до державної служби відповідно до вимог чинного законодавства України. Позовні вимоги позивач вважає обгрунтованими та просила їх задовольнити.

Відповідач у відзиві на позов вказав те, що за результатами розгляду звернення позивача від 18.11.2021 відповідачем надано відповідь від 17.12.2021р. за № 16270-15519/Б-02/8-1400/21, що не є рішенням суб`єкта владних повноважень, якою повідомлено, що у ОСОБА_1 відсутнє право на призначення пенсії за віком державного службовця відповідно до Закон України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі - Закон № 3723). Вимога позивачки про визнання протиправним та скасування відмови від 17.12.2021 № 16270-15519/Б-02/8-1400/21 є необґрунтованою та безпідставною, оскільки її скасування не матиме відповідного юридичного наслідку - прийняття рішення про призначення/відмову в призначенні пенсії за віком державного службовця. Статтею 25 Закону № 3723 (втратив чинність) визначено вичерпний перелік категорій посад державної служби та встановлено, що віднесення існуючих посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом. Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону № 889 цей Закон регулює відносини, що виникають у зв`язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, визначає правовий статус державного службовця. Відповідно до п. 11 ч. 3 ст. 3 Закону № 889 дія цього Закону не поширюється на депутатів місцевих рад, посадових осіб місцевого самоврядування. Законом України від 07 червня 2001 року № 2493 «Про службу в органах місцевого самоврядування» (далі - Закон № 2493) визначено правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування. Відповідно до ст. 21 Закону № 2493 пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Отже, дія Закону № 889 не поширюється на посадових осіб місцевого самоврядування, тому періоди служби позивачки в органах місцевого самоврядування не підлягають зарахуванню до стажу державної служби. Крім того, на думку відповідача прийняття певного рішення в залежності від результатів розгляду поданих заявником документів є дискреційними повноваженнями відповідача, втручання до яких з боку суду є неприпустимим.

Відповідно до ст. 262 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Дослідив матеріали справи, суд встановив таке.

Позивачка перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058).

18.11.2021р. ОСОБА_1 звернулася із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області в порядку Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі - Закон № 393) про перехід з пенсії за віком, що призначена відповідно до Закону № 1058 на пенсію за віком державного службовця.

До заяви позивачкою були додані настпні документи:

-довідка від 25.08.2021 № 2366/09.01-3 про складові заробітної плати в органах місцевого самоврядування для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

-довідка від 25.08.2021 № 2367/09.01-3 про складові заробітної плати в органах місцевого самоврядування для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією).

17.12.2021р. відповідач листом за вих.№ 16270-15519/Б-02/8-1400/21 надав відповіддь за звернення позивачки від 18.11.2021р., в якій вказав про те, що у ОСОБА_1 відсутнє право на призначення пенсії за віком державного службовця відповідно до Закон України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі - Закон № 3723) у зв`язку з тим, що «період роботи на посадах в органах місцевого самоврядування після 04.07.2001 не зараховується до стажу державної служби».

Позивачка, не погодившись з такою відмовою відповідача, звернулась до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Згідно із преамбулою Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 9 вказаного Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Згідно з частиною 1 статті 10 Закону №1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Положеннями частини 1 статті 45 Закону №1058-IV передбачено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Зазначені норми права у своїй сукупності вказують на те, що частиною 3 статті 45 Закону №1058-IV передбачений порядок переведення з одного виду пенсії, передбаченої саме цим Законом, на інший.

Згідно зі статтею 22 Закону України від 07 червня 2001 року № 2493-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби. Положення вказаного Закону не передбачають прийняття окремого порядку, щодо обчислення стажу служби в органах місцевого самоврядування.

Стаж державної служби обчислюється відповідно до статті 46 Закону України № 889-VIII та Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229.

Крім того, пунктом 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Таким чином, стаж державної служби та служби в органах місцевого самоврядування за періоди роботи (служби, навчання) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до законодавства, яке діяло до 1 травня 2016 року, а за періоди роботи (служби, навчання) з 1 травня 2016 року - статті 46 Закону та Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 229.

Стаж державної служби до набрання чинності Законом обчислювався відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283 (далі - Порядок), додатка до нього та інших нормативно-правових актів.

Пунктом 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283 передбачено, що до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також на інших посадах, не передбачених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Також, до набрання чинності Законом України від 07.06.2001 № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посадових осіб місцевого самоврядування поширювалась чинність Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу».

З набранням чинності Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» керівні працівники і спеціалісти місцевих рад набули статусу посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Статтею 2 цього Закону визначено, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і одержує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Відповідно до ст. 22 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється чинність цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Відповідно до пункту 4 частини другої статті 46 Закону «Про державну службу» до стажу державної служби зараховується, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Згідно записів трудової книжки ОСОБА_1 позивачка працювала:

- з 02.01.1996 по 02.01.2001 в Управлінні соціального захисту населення Ленінського виконкому на посадах спеціаліста І та II категорії;

- 01.03.1996 прийнято присягу державного службовця та надано 14 ранг державного службовця;

- 01.05.1997 встановлено 13 ранг державного службовця;

- з 03.01.2001 по 11.07.2002 в Управлінні праці та соціального захисту населення Ленінського виконкому спеціалістом І категорії;

- 31.08.2001 прийнято присягу особи місцевого самоврядування та присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- з 12.07.2002 по 01.11.2006 в Управлінні праці та соціального захисту населення адміністрації Ленінського району на посадах спеціаліста І категорії, головного спеціаліста, заступника начальника відділу субсидій;

- 06.05.2005 присвоєно 12 ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- з 01.11.2006 й по теперішній час позивач працює в Департаменті праці та соціального захисту населення управління соціальних виплат і компенсацій Ленінського району на різних посадах;

- 21.05.2007 присвоєно 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- 03.07.2017 присвоєно 10 ранг посадової особи місцевого самоврядування;

- 01.09.2019 присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723 (в останній чинній редакції від 11 жовтня 2017 року) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування (№ 1058-IV), у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Отже, на призначення пенсії за Законом України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, віднесених до категорій посад державних службовців, можуть розраховувати такі категорії осіб, які на день набрання чинності Закону України «Про державну службу» мали не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ, актами Кабінету Міністрів України.

Згідно п.6 Переліку державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, період роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби, що є додатком до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283 (в першій редакції), визначав посади і органи, час роботи в яких зараховуються до стажу державної служби, до таких посад зараховуються виконавчі комітети місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управління, самостійні відділи, інші структурні підрозділи.

Вищевикладене підтверджено п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» 07 червня 2001 року № 2493-ІТІ. Дія Закону України «Про державну службу» (№ 3723-ХІІ) поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (280/97- ВР), цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого с амовря д у вання.

За посадовими особами місцевого самоврядування, посади яких на момент набрання чинності цим Законом було віднесено до відповідних категорій та яким присвоєно ранг згідно з пунктом 5 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зберігається така сама категорія та присвоюється такий самий ранг з додержанням вимог цього Закону.

Враховуючи викладене суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 працювала на посадах, робота на яких зараховується до державної служби.

Відповідно ст. 58 Конституції України Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи та ч.2, 3 ст.5 Цивільного кодексу України, акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом`якшує або скасовує цивільну відповідальність особи. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов`язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. 01 травня 2016 року набув чинності Закон № 889-VIII від 10 грудня 2015 року, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до ст. 90 Закону № 8 89-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове пенсійне страхування» № 1058-IV.

Відповідно до п.2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» 889-VIII втратив чинність Закон № 3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовувалось до осіб , зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу. Пунктами 10 і 12 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII передбачено право державних службовців на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону № 3723-ХІІ згідно з якою таке право мають чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбачено абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Прикінцевими та перехідними положеннями нового Закону передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Попереднього Закону.

Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, можна зробити висновок, що обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до ст.37 Попереднього Закону після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених ч.1 ст.37 Попереднього Закону і Прикінцевих перехідних положень Нового Закону, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Відповідно до п. 1.8. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 (надалі - Порядок), особам, які одержують пенсію, призначену органами Пенсійного фонду за іншими законами, або допомогу, призначену органами соціального захисту населення, пенсія призначається з дати виникнення права на неї з урахуванням пункту 1.7 цього розділу. Згідно з п. 1.7 Порядку, днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Відповідно до п. 4.1. Порядку, орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради 25.08.2021р. видано позивачці довідку за № 2367/09.01-3 про складові заробітної плати в органах місцевого самоврядування (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед звільненням за пенсією) та довідку № 2366/09.01-3 про складові заробітної плати в органах місцевого самоврядування для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за вислугу років), які надані позивачці саме для предявлення їх до органів Пенсійного фонду України для призначення пенсії державного службовця, в яких вказані складові заробітної плати ОСОБА_1 на посадах в органах місцевого самоврядування, що враховуються при обчисленні розміру пенсії.

Крім того, розглянувши заяву позивачки та додані до неї документи, з якою остання зверталась до відповідача 18.11.2021р., суд вважає, що ОСОБА_1 має право на призначення пенсії державного службовця. Крім того, важливим є те, що до заяви позивачем було долучено ряд документів, які подаються саме при призначенні пенсії. Відповідач, відмовивши ОСОБА_1 в призначенні пенсії державного службовця, порушив право та інтереси позивачки як пенсіонера на належне соціальне забезпечення.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 27 листопада 2019 року у справі № 748/696/17.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (частина 1 статті 90 КАС України).

Враховуючи зазначене, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Судовий збір розподіляється відповідно до вимог ст.139 КАС України.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м.Миколаїв, 54020, код ЄДРПОУ 13844159) задовольнити.

2. Визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області викладену в листі від 17.12.2021 за № 16270-15519/Б-02/8-1400/21 про призначенні ОСОБА_1 пенсії згідно статті 37 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (код ЄДРПОУ 13844159) з 25.08.2021р. призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсію за віком згідно статті 37 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, з урахуванням до загального стажу державної служби періоду роботи в органах місцевого самоврядування та з врахуванням довідки Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради від 25.08.2021 № 2366/09.01-3 про складові заробітної плати в органах місцевого самоврядування для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідки від 25.08.2021р. № 2367/09.01-3 про складові заробітної плати в органах місцевого самоврядування для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією).

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м.Миколаїв, 54020, код ЄДРПОУ 13844159) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в розмірі 992,40грн., сплачений квитанцією від 22.01.2022р. за №4771-6304-7420-9417.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя І. А. Устинов