Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ПРОДОВЖЕННЯ СТРОКУ ДЛЯ ПОДАННЯ ВІДЗИВУ
10 листопада 2022 року Справа № 280/2747/22 м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татринова Д.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про продовження строку для подання відзиву у справі № 280/2747/22 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ (87515, ДОНЕЦЬКА область, місто МАРІУПОЛЬ, вулиця ІТАЛІЙСЬКА, будинок 32, код ЄДРПОУ: 08592158) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі позивач) до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ (далі по тексту, відповідач) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 20 червня 2022 року провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
20 жовтня 2022 року від представника відповідача до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, мотивуючи його тим, що спірні правовідносини в адміністративній справі № 280/2747/22 виникли з 01 січня 2008 року по 28 лютого 2010 року, тобто, у той час, коли позивач проходив службу у м. Донецьку. При цьому, усі письмові документи, які мають вирішальне значення для прийняття рішення по справі залишились саме у місті Донецьк. В той же час, наразі, на території Донецької області проходять активні бойові дії, місто постійної дислокації відповідача м. Маріуполь є тимчасово окупованим. У зв`язку із цим, автоматизована система, яка є єдиним джерелом інформації, залишилась у місті Маріуполі. На думку відповідача, розгляд адміністративної справи № 280/2747/22 не є невідкладним, а в свою чергу є непереборним, оскільки відсутні докази у цій справі, у зв`язку із чим, на думку відповідача, прийняття законного й обґрунтованого рішення є неможливим.
Ухвалою від 24 жовтня 2022 року вищезазначене клопотання представника відповідача задоволено. Вказаною ухвалою суду відповідачу продовжено строк для подачі відзиву на позовну заяву до 11 листопада 2022 року.
27 жовтня 2022 року на адресу суду надійшла заява про відсутність деяких додатків до адміністративного позову, які були направлені позивачем до суду.
08 листопада 2022 року на адресу позивача повторно направлено позовну заяву ОСОБА_1 разом із всіма додатками на неї.
09 листопада 2022 року від представника відповідача на адресу суду надійшла заява про продовження процесуального строку для надання відзиву на позовну заяву, в якій заявник просить продовжити процесуальний строк, у зв`язку із тим, що строк подання відзиву спливає 11 листопада 2022 року, в той час, як враховуючи складність справи, а також то факт, що всі документи, які мають вирішальне значення для прийняття рішення ро справі залишились у місті Донецьк, яке у 2022 році було захоплено російською федерацією, представнику відповідача необхідно більше часу для ознайомлення з доказами для складення відзиву.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, розглянувши подане клопотання, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Відповідно до частини 1статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України(даліКАС України), процесуальні строкице встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Частиною 1статті 175 КАС Українипередбачено, що у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати:
1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
2) позивачу, іншим відповідачам, третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.
Як зазначалось раніше, ухвалою суду від 24 жовтня 2022 року відповідачу продовжено строк для подачі відзиву на позовну заяву до 11 листопада 2022 року.
Повторно, позовна заява разом із всіма додатками до неї, направлена на адресу відповідача 08 листопада 2022 року.
Тобто, для ознайомлення із додатками до позову та складення відзиву у позивача залишається три повних дні, що з урахуванням складності справи, а також з огляду на той факт, що документи, які мають суттєве значення для повного та об`єктивного та розгляду адміністративної справи № 280/2747/22 є недостатнім у розумінні положень статті 44 КАС України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість поданого клопотання та наявність підстав для його задоволення.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст.118,175,241,248,256 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ про надання процесуального строку для подання відзиву - задовольнити.
Продовжити ГОЛОВНОМУ УПРАВЛІННЮ МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ процесуальний строк на надання відзиву на позовну заяву на 15 днів від дня отримання даної ухвали суду.
Копію ухвали надіслати учасникам справи до відома.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання.
Ухвала складена та підписана 10 листопада 2022 року.
Суддя Д.В. Татаринов
Судове рішення № 107239737, Запорізький окружний адміністративний суд було прийнято 10.11.2022. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми пропонуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 280/2747/22. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: