Постанова № 107209839, 09.11.2022, Снятинський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
09.11.2022
Номер справи
351/1485/22
Номер документу
107209839
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 351/1485/22

Номер провадження №3/351/829/22

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 листопада 2022 року м.Снятин

Снятинський районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді - Собко В.М.,

за участі: секретаря судового засідання - Равлюк М.І.,

прокурора - Іванківа І.М.,

особи, яка притягається до відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого депутатом Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Снятинського районного суду Івано-Франківської області з Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №168 від 05.10.2022 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП та протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №169 від 05.10.2022 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Постановою Снятинського районного суду Івано-Франківської області від 09.11.2022 вказані матеріали об`єднано в одне провадження.

Відповідно до матеріалів справи, згідно з рішенням Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області від 03 грудня 2020 року №1-1/І-п/2020 «Про підсумки виборів, визнання повноважень міського голови та депутатів Снятинської міської ради» ОСОБА_1 визнано депутатом Снятинської міської ради.

За таких обставин ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону як депутат місцевої ради (Снятинська міська рада).

Відповідно до порядку денного сесії восьмого демократичного скликання Снятинської міської ради від 24 грудня 2021 року під №35 розглядалося питання «Про зміну цільового призначення земельної ділянки».

24 грудня 2021 року Снятинською міською радою Коломийського району Івано-Франківської області прийнято рішення №345-9/2021 «Про зміну цільового призначення земельної ділянки», відповідно до якого жителю АДРЕСА_1 , гр. ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється із земель для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на землі для іншого сільськогосподарського призначення площею 2,00 га (кадастровий номер 2625281801:03:005:0273), яка розташована по АДРЕСА_2 .

Відповідно до списку поіменного голосування за питання порядку денного №35 «Про зміну цільового призначення земельної ділянки» депутат ОСОБА_1 дійсно був присутній на цій сесії та брав участь у голосуванні за вказане вище питання, також згідно з протоколом сесії Снятинської міської ради восьмого демократичного скликання від 24 грудня 2021 року останній не повідомив у встановленому законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів при голосуванні питання №35 «Про зміну цільового призначення земельної ділянки».

Отже, депутат Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області ОСОБА_1 порушив вимоги ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив колегіальний орган Снятинську міську раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів та достовірно знаючи, що у порядку денному буде розглядатись питання про надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою та затвердження даного проекту (рішення №345-9 від 24.12.2021) не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив колегіальний орган Снятинську міську раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час розгляду питання у власних інтересах.

Крім того, згідно з рішенням Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області від 03 грудня 2020 року № 1-1/І-п/2020 «Про підсумки виборів, визнання повноважень міського голови та депутатів Снятинської міської ради» ОСОБА_1 визнано депутатом Снятинської міської ради.

За таких обставин ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону як депутат місцевої ради (Снятинська міська рада).

Відповідно до порядку денного сесії восьмого демократичного скликання Снятинської міської ради від 24 грудня 2021 року під №35 розглядалося питання «Про зміну цільового призначення земельної ділянки».

24 грудня 2021 року Снятинською міською радою Коломийського району Івано- Франківської області прийнято рішення №345-9/2021 «Про зміну цільового призначення земельної ділянки», відповідно до якого жителю АДРЕСА_1 , гр. ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється із земель для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на землі для іншого сільськогосподарського призначення, площею 2,00 га (кадастровий номер 2625281801:03:005:0273), яка розташована по АДРЕСА_2 .

Відповідно до списку поіменного голосування за питання порядку денного №35 «Про зміну цільового призначення земельної ділянки» депутат ОСОБА_1 дійсно був присутній на цій сесії та брав участь у голосуванні за вищевказане питання та проголосував «3а».

Таким чином, депутат Снятинської міської ради Коломийського району Івано- Франківської області ОСОБА_1 порушив вимоги ч.2 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив дії чи прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: достовірно знаючи, що у порядку денному буде розглядатись питання про зміну цільового призначення земельної ділянки (рішення №345-9 від 24.12.2021), взяв участь у голосуванні та проголосував за прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав повністю, розкаявся у вчинених правопорушеннях, суду пояснив, що він знав, що пакетом будуть голосуватись земельні питання, а оскільки депутатам за 10 днів до сесії надсилається в електронному вигляді перелік питань, які виносяться на голосування, він бачив, що у цьому переліку питань є і його особисте. Однак все одно проголосував за усі земельні питання пакетом.

Оцінюючи матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП, встановлена у судовому засіданні та підтверджена як поясненнями ОСОБА_1 , так і матеріалами наявними у справі, зокрема:

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №168 від 05.10.2022;

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №169 від 05.10.2022;

- рішенням Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області від 03 грудня 2020 року №1-1/І-п/2020 «Про підсумки виборів, визнання повноважень міського голови та депутатів Снятинської міської ради», згідно з яким ОСОБА_1 обрано депутатом;

- рішенням Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області від №345-9/2021 «Про зміну цільового призначення земельної ділянки», відповідно до якого жителю АДРЕСА_1 , гр. ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється із земель для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості на землі для іншого сільськогосподарського призначення площею 2,00 га (кадастровий номер 2625281801:03:005:0273), яка розташована по АДРЕСА_2 ;

- результатами поіменного голосування від 24.12.2021 «Про зміну цільового призначення земельної ділянки», згідно з якими ОСОБА_1 проголосував «За»;

- протоколом сесії Снятинської міської ради восьмого демократичного скликання від 24.12.2021.

Вислухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд встановив, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Снятинської міської ради Коломийського району Івано-Франківської області та відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього 3акону, порушив вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме: не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив колегіальний орган Снятинську міську раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час розгляду на сесії Снятинської міської ради питання про надання йому дозволу на розроблення проекту землеустрою та затвердження даного проекту (рішення №345-9 від 24.12.2021), а також 24.12.2021 вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів під час засідання сесії Снятинської міської ради, проголосувавши за питання «Про зміну цільового призначення земельної ділянки» (рішення №345-9 від 24.12.2021).

Отже, суд вважає, що дії ОСОБА_1 кваліфіковані правильно, а в його діях містяться ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, а саме: неповідомлення у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, суд визнає щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, суд не вбачає.

Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Призначаючи адміністративне стягнення, суд, у відповідності до ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан порушника, та за таких обставин вважає за можливе застосувати до правопорушника адміністративне стягнення в межахсанкції,встановленої забільш серйознеправопорушення зчисла вчинених, у виді штрафу у мінімальному розмірі, що, на думку суду, є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, у зв`язку з накладенням на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, також стягненню з нього підлягає і судовий збір на корить держави у розмірі 496 грн. 20 коп.

Керуючись ст. 9, 23, 24, 33, 40-1, 172-7, 221, 251, 252, 277, 280, 283, 284, 308 КУпАП, суд-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3 400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. (Реквізити рахунків для зарахування надходжень «Адміністративні штрафи та інші санкції» Отримувач: ГУК в Ів.-Фр.об./ТГ Снятин/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ):37951998, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат), Номер рахунку: UA358999980313030106000009660, Код класифікації доходів бюджету:21081100 Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 496,20 грн. судового збору в дохід держави (Реквiзити щодо стягнення судового збору за рішенням суду на користь держави Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету:22030106).

Постанова суду підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у п`ятнадцятиденний строк, установлений ст. 307 КУпАП, в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Снятинський районний суд.

Суддя: Василь СОБКО