Рішення № 107178356, 01.11.2022, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
01.11.2022
Номер справи
912/860/22
Номер документу
107178356
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,

тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,

e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2022 рокуСправа № 912/860/22 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В. за участі секретаря судового засідання Гунько О.Є. розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 912/860/22

за позовом: Обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград", 25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 19а

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агродар-Україна Плюс", 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кімн. 414

про стягнення 381 501,52 грн

Представники:

від позивача - Коробєйніков А.В., адвокат, посвідчення №249 від 05.03.2018 року, довіреність №870/01/07-212 від 17.05.22;

від відповідача - участі не брали.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення,

Обласне комунальне виробниче підприємство "Дніпро-Кіровоград" (далі - ОКВП "Дніпро-Кіровоград", позивач) звернулось до господарського суду з позовною заявою з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агродар-Україна Плюс" (далі - ТОВ "Агродар-Україна Плюс", відповідач) про стягнення 381 501,52, з яких: 301 175,52 грн плата за понаднормативне забруднення стічних вод, 45 404,85 грн інфляційних втрат, 5 610,77 грн 3% річних та 29 310,38 грн пені.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що за результатами лабораторного дослідження контрольних проб стічної води, відібраних на об`єкті відповідача, виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, внаслідок чого позивачем нараховано відповідачу плату за понаднормативний скид.

Ухвалою суду від 12.07.2022 за поданим позовом відкрито провадження у справі №912/860/22 за правилами спрощеного позовного провадження та постановлено розгляд справи здійснювати без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами.

02.08.2022 до суду від ТОВ "Агродар-Україна Плюс" надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач визнав позовні вимоги в частині стягнення плати за понаднормове забруднення стічних вод в сумі 301 175,52 грн та просить зменшити розмір пені (без урахування 3% річних та інфляційних втрат) до 1%.

Ухвалою від 10.08.2022 здійснено перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду справи за правилами загального позовного провадження; постановлено розгляд справи в порядку загального позовного провадження здійснювати зі стадії відкриття провадження у справі (з підготовчого засідання); продовжено строк підготовчого провадження у справі на 30 календарних днів; у справі призначено підготовче засідання на 14.09.2022.

Згідно ухвали від 10.08.2022 судом запропоновано позивачеві подати розрахунок плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями у систему каналізації м. Кропивницький за період з 28.07.2021 по 27.08.2021 на суму 136 446,54 грн; докази відправлення позивачем та отримання відповідачем всіх рахунків з оплати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями та додаткові письмові пояснення щодо визначення періоду нарахувань згідно ст. 625 Цивільного кодексу України і пені.

22.08.2022 на адресу суду від ОКВП "Дніпро-Кіровоград" надійшли додаткові пояснення по справі та надано витребувані докази.

14.09.2022 розпочато підготовче засідання, в якому постановлено ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 11.10.2022.

11.10.2022 відкрито судове засідання з розгляду справи по суті, в якому оголошено перерву до 01.11.2022.

01.11.2022 продовжено судове засідання з розгляду справи по суті.

В судовому засіданні представником позивача позовні вимоги підтримано повністю.

Відповідач участі представника в судовому засіданні не забезпечив, про поважність причин відсутності суд не повідомлено.

Відповідач є таким, що належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення засідання суду, що підтверджується відповідними поштовими повідомленнями.

За правилами ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею (ч. 1).

Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки (п.п. 1, 2 ч. 3).

З урахуванням викладеного, суд розглядає справу за відсутності представника відповідача.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні докази у справі, судом встановлено наступні обставини, які є предметом доказування у справі.

29.05.2014 між ОКВП "Дніпро-Кіровоград" (Виконавець) та ТОВ "Агродар-Україна Плюс" (Споживач) укладено договір №5/636 про надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення (далі - Договір), відповідно до якого, Виконавець бере на себе зобов`язання своїми силами та засобами надавати Споживачеві вчасно та відповідної якості послуги централізованого водопостачання та водовідведення в об`ємах, визначених лімітом відпуску води та приймання стоків, а Споживач зобов`язується своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, визначених цим Договором (а.с. 10-14).

Згідно з Договором, Споживач зобов`язався, зокрема, оплачувати послуги та здійснювати інші платежі у строки і на умовах, передбачених цим договором; забезпечити безперешкодний доступ представникам Виконавця, за пред`явленням службового посвідчення, до приладів обліку, обстеження мереж водопроводу та каналізації, а також до контрольних каналізаційних колодязів для відбору проб стічних вод на відповідність допустимим концентраціям забруднюючих речовин у стічних водах (пункт 3.3.).

Виконавець має право одержувати від Споживача плату за надані послуги за встановленими та затвердженими тарифами (пункт 4.1.).

Кількість води, що постачається Виконавцем на об`єкти Споживача, визначається за показниками приладів обліку, встановлених на мережі Споживача (пункт 7.1.).

Кількість стічних вод, що надходять до каналізаційних мереж, визначається за обсягом води, використаної Споживачем з водопроводу Виконавця та інших джерел водопостачання згідно з показниками лічильників або згідно з показниками приладів обліку стічних вод (якщо такі встановлені), опломбованих і зареєстрованих Виконавцем (пункт 7.10.).

Скид стічних вод у каналізаційні мережі здійснюється відповідно до встановлених гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах (додаток № 3 до Договору), які визначені відповідно до місцевих Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні системи каналізації населених пунктів (пункт 7.20.).

Споживач самостійно на протязі п`яти операційних днів після дати отримання рахунку здійснює остаточний розрахунок за спожиту питну воду шляхом оплати різниці між вартістю обсягу питної води, фактично спожитої протягом розрахункового періоду, та сумою коштів, сплачених у відповідності до абзацу 1 п.8.2. цього Договору (пункт 8.2.).

У разі перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах Споживач здійснює оплату за послуги водовідведення згідно з наданими Виконавцем рахунком (із застосуванням коефіцієнта кратності відповідно до "Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації", затверджених рішенням міськвиконкому") (пункт 8.4.).

Строк дії Договору - один рік з можливістю продовження його дії на той же термін у випадку коли сторони за місяць до припинення дії Договору не заявили про бажання його розірвати (пункт 12.1.).

Наведені вище та інші умови Договору погоджені між сторонами шляхом підписання Договору у формі єдиного документа та скріплення печатками.

До Договору між сторонами підписано Додаткову угоду № 1 від 03.03.2020 про внесення змін до Договору (142-143) та додатки:

- № 1 Ліміт відпуску води та прийняття стоків на 2021 рік (а.с. 15).

- № 2 Допустимі концентрації показників забруднюючих речовин у стічних водах Споживачів при скиді у систему централізованого водовідведення м. Кропивницький та с. Соколівське (а.с. 16);

- акт розмежування балансової належності водопровідних та/або каналізаційних мереж і споруд та експлуатаційної відповідальності по вул. Бережинське шосе, 5, м. Кропивницький, (а.с. 17);

- схема розподілу експлуатаційної відповідальності по вул. Бережинське шосе, 5 а, м. Кропивницький (а.с. 18).

Наказами директора ТОВ "Агродар-Україна Плюс" № 26/07-1 від 26.07.2021, № 11/10-1 від 11.10.2021 та п. 11.4 укладеного Договору було визначено відповідальних осіб споживача за проведення відбору проб стічних вод з представниками Виконавця (а.с. 20, 21).

Представниками ОКВП "Дніпро-Кіровоград" на об`єктах ТОВ "Агродар-Україна Плюс" відібрано контрольні проби стічної води, про що складено наступні документи:

1. 27.07.2021 представниками ОКВП "Дніпро-Кіровоград" з 11:10 годин до 11:30 го дин з каналізаційного випуску відповідача на об`єкті за адресою: м. Кропивницький, Бережинське шосе, 5 відібрана контрольна проба стічної води. Контрольна проба відібрана в при сутності представника Споживача, якому вручено один примірник акта. Арбітражні проби Споживача для відпрацювання у іншій лабораторії акредитованій у даній галузі акредитації не відбиралися. За наслідками відбору контрольної проби стічної води Споживача складено акт № 746 (а.с. 22).

Відібрані за актом контрольні проби стічних вод 27.07.2021 об 11 год. 40 хв., пе редані на лабораторне дослідження лабораторією водовідведення ОКВП "Дніпро-Кіровоград" про що складено акт приймання-передачі № 746 (а.с. 23).

Згідно протоколу № 720 вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, за результатами вимірювань: стічна вода не відповідає встановленим значенням ДК по азоту амонію, фосфа там та залізу (а.с. 24).

Позивачем здійснено розрахунок № 746 плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями у систему каналізації м. Кропивницький за період з 29.04.2021 по 27.07.2021, що становить 35186,20 грн (а.с. 25).

02.08.2021 відповідачу направлено лист за № 1769/23/07-21 з повідомленням про виявлення перевищення ДК забруднень, до листа додано копію протоколу вимірювань. Лист отримано відповідачем 05.08.2021, що підтверджується повідомленням про вручення поштового направлення (а.с. 23).

06.09.2021 позивач направив відповідачу лист № 1341/22/к, в якому зазначено, що за результатами вимірювання показників забруднюючих речовин у стічних водах, відповідач переви щив допустимі концентрації. До листа додано рахунок та акти виконаних робіт на суму 35186,20 грн (а.с. 27, 28). Лист отримано відповідачем 21.09.2021, що підтверджується повідомленням про вручення поштового направлення (а.с. 136).

2. 27.08.2021 представниками ОКВП "Дніпро-Кіровоград" з 10:50 годин до 11:20 го дин з каналізаційного випуску відповідача на об`єкті за адресою: м. Кропивницький, Бережинське шосе, 5 відібрана контрольна проба стічної води. Контрольна проба відібрана в при сутності представника Споживача, якому вручено один примірник акта. В цей же час віді брані арбітражні проби Виробника і Споживача для відпрацювання у лабораторії акредитованій у даній галузі акредитації.

За наслідками відбору контрольної та арбітражної проби стічної води Споживача складено акт № 869 (а.с. 29).

Відібрані за актами контрольні та арбітражні проби стічних вод 27.08.2021 об 11 год. 30 хв., передані на лабораторне дослідження лабораторією водовідведення ОКВП "Дніпро-Кіровоград", про що складено акти приймання-передачі № 869 та 869 Б (а.с. 32).

Згідно протоколу № 844 вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, за результатами якого виявлено, що стічні води у контрольній точці не відповідають встановленим значенням ДК по водневому показнику, азоту амонійному, хлорид-іонам, фосфа там, залізу, БСК-5 та ХСК (а.с. 34).

Позивачем здійснено розрахунок № 869 плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями у систему каналізації м. Кропивницький за період з 28.07.2021 по 27.08.2021, що становить 136446,54 грн (а.с. 135).

02.09.2021 відповідачу направлено лист за № 2046/23/07-21 з повідомленням про виявлення перевищення ДК забруднень, до листа додано копію протоколу вимірювань. Лист отримано відповідачем 06.09.2021, що підтверджується повідомленням про вручення поштового направлення (а.с. 33).

05.10.2021 позивач направив відповідачу лист № 1439/22/к, в якому зазначено, що за результатами вимірювання показників забруднюючих речовин у стічних водах, відповідач переви щив допустимі концентрації. До листа додано рахунок та акти виконаних робіт на суму 136 446,54 грн (а.с. 35-37). Лист отримано відповідачем 18.10.2021, що підтверджується повідомленням про вручення поштового направлення (а.с. 137).

3. 27.09.2021 представниками ОКВП "Дніпро-Кіровоград" з 10:50 годин до 11:20 го дин з каналізаційного випуску відповідача на об`єкті за адресою: м. Кропивницький, Бережинське шосе, 5 відібрана контрольна проба стічної води. Контрольна проба відібрана в при сутності представника Споживача, якому вручено один примірник акта. Арбітражні проби Споживача для відпрацювання у іншій лабораторії акредитованій у даній галузі акредитації не відбиралися. За наслідками відбору контрольної проби стічної води Споживача складено акт №981 (а.с. 38).

Відібрані за актами контрольні проби стічних вод 27.09.2021 об 11 год. 30 хв., були пе редані на лабораторне дослідження лабораторією водовідведення ОКВП "Дніпро-Кіровоград", про що складено акт приймання-передачі №981 (а.с. 39).

Згідно протоколу № 954 вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, за результатами якого виявлено, що стічні води у контрольній точці не відповідають встановленим значенням ДК по завислим речовинам, мінералізації, азоту амонійному, фосфа там, СПАР, жирам та нафтопродуктам (а.с. 40).

Позивачем здійснено розрахунок № 981 плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями у систему каналізації м. Кропивницький за період з 28.08.2021 по 27.09.2021, що становить 89903,90 грн (а.с. 41).

01.10.2021 відповідачу направлено лист за № 2336/23/07-21 з повідомленням про виявлення перевищення ДК забруднень, до листа додано копію протоколу вимірювань (а.с. 42). Лист отримано відповідачем 06.10.2021, що підтверджується повідомленням про вручення поштового направлення (а.с. 39).

02.11.2021 Позивач направив відповідачу лист № 1668/22/к, в якому зазначено, що за результатами вимірювання показників забруднюючих речовин у стічних водах, Відповідач переви щив допустимі концентрації. До листа додано рахунок та акти виконаних робіт на суму 89903,9 грн (а.с. 43, 44). Направлення вказаного листа підтверджується фіскальним чеком (а.с. 44).

4. 25.10.2021 представниками ОКВП "Дніпро-Кіровоград" з 10:40 годин до 11:10 го дин з каналізаційного випуску відповідача на об`єкті за адресою: м. Кропивницький, Бережинське шосе, 5 відібрана контрольна проба стічної води. Контрольна проба відібрана в при сутності представника Споживача, якому вручено один примірник акта. Арбітражні проби Споживача для відпрацювання у іншій лабораторії акредитованій у даній галузі акредитації не відбиралися. За наслідками відбору контрольної проби стічної води Споживача складено акт № 1078 (а.с. 45).

Відібрані за актом контрольні проби стічних вод 25.10.2021 об 11 год. 20 хв., пе редані на лабораторне дослідження лабораторією водовідведення ОКВП "Дніпро-Кіровоград", про що складено акт приймання-передачі № 1078 (а.с. 46, 49).

Згідно протоколу № 1048 вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, за результатами якого виявлено, що стічні води у контрольній точці не відповідають встановле ним значенням ДК по завислим- речовинам, мінералізації, азоту амонійному, сульфатам, фосфа тамта ХСК (а.с. 47).

Позивачем здійснено розрахунок № 1078 плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями у систему каналізації м. Кропивницький за період з 28.09.2021 по 25.10.2021, що становить 35033,68 грн (а.с. 48).

29.10.2021 відповідачу направлено лист за № 2603/23/07-21 з повідомленням про виявлення перевищення ДК забруднень, до листа додано копію протоколу вимірювань (а.с. 49). Лист отримано відповідачем 03.11.2021, що підтверджується повідомленням про вручення поштового направлення (а.с. 46).

01.12.2021 позивач направив відповідачу лист № 1820/22/к, в якому зазначено, що за результатами вимірювання показників забруднюючих речовин у стічних водах, відповідач переви щив допустимі концентрації. До листа додано рахунок та акти виконаних робіт на суму 35033,68 грн (а.с. 50-52). Направлення вказаного листа підтверджується фіскальним чеком (а.с. 51).

5. 19.11.2021 представниками ОКВП "Дніпро-Кіровоград" з 11:20 годин до 11:40 го дин з каналізаційного випуску відповідача на об`єкті за адресою: м. Кропивницький, Бережинське шосе, 5 відібрана контрольна проба стічної води. Контрольна проба відібрана в при сутності представника Споживача, якому вручено один примірник акта. В цей же час відібрані арбітражні проби Виробника і Споживача для відпрацювання у іншій лабораторії акредитова ній у даній галузі акредитації.

За наслідками відбору контрольної та арбітражної проби стічної води Споживача складено акт № 1186 (а.с. 53).

Відібрані за актами контрольні проби стічних вод 19.11.2021 об 11 год. 50 хв., пе редані на лабораторне дослідження лабораторією водовідведення ОКВП "Дніпро-Кіровоград", про що складено акти приймання-передачі № 1186 та 1186Б (а.с. 54).

Згідно протоколу № 1154 вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, за результатами якого виявлено, що стічні води у контрольній точці не відповідають встановле ним значенням ДК по фосфа там та залізу. Вимірювання розпочато 19.11.2021 о 11 год. 50 хв. та закінчено 24.11.2021 (а.с. 55).

Позивачем здійснено розрахунок № 1186 плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями у систему каналізації м. Кропивницький за період з 26.10.2021 о 19.11.2021, що становить 1588,80 грн (а.с. 56).

25.11.2021 відповідачу направлено лист за № 2868/23/07-21 з повідомленням про виявлення перевищення ДК забруднень, до листа додано копію протоколу вимірювань (а.с. 57). Лист отримано відповідачем 30.11.2021, що підтверджується повідомленням про вручення поштового направлення (а.с. 57 об.).

17.01.2022 позивач направив відповідачу лист № 69/22/к, в якому зазначено, що за ре зультатами вимірювання показників забруднюючих речовин у стічних водах, відповідач перевищив допустимі концентрації. До листа додано рахунок та акти виконаних робіт на суму 1588,80 грн (а.с. 58-60). Направлення вказаного листа підтверджується фіскальним чеком (а.с. 140).

6. 17.12.2021 представниками ОКВП "Дніпро-Кіровоград" з 10:40 годин до 11:00 го дин з каналізаційного випуску відповідача на об`єкті за адресою: м. Кропивницький, Бережинське шосе, 5 відібрана контрольна проба стічної води. Контрольна проба відібрана в при сутності представника Споживача, якому вручено один примірник акта. Арбітражні проби Споживача для відпрацювання у іншій лабораторії акредитованій у даній галузі акредитації не відбиралися. За наслідками відбору контрольної проби стічної води Споживача складено акт № 1290 (а.с. 61).

Відібрані за актом контрольні проби стічних вод 17.12.2021 об 13 год. 40 хв., пе редані на лабораторне дослідження лабораторією водовідведення ОКВП "Дніпро-Кіровоград", про що складено акт приймання-передачі № 1290 (а.с. 62).

Згідно протоколу № 1258 вимірювань показників складу та властивостей проб стічних вод, за результатами якого виявлено, що стічні води у контрольній точці не відповідають значенням ДК по азоту амонійному, фосфа там, БСК-5 та ХСК (а.с. 63).

Позивачем здійснено розрахунок № 1290 плати за скид стічних вод з понаднормативними забрудненнями у систему каналізації м. Кропивницький за період з 20.11.2021 по 17.12.2021, що становить 3016,40 грн (а.с. 64).

23.12.2021 відповідачу направлено лист за № 3085/23/07-21 з повідомленням про виявлення перевищення ДК забруднень, до листа додано копію протоколу вимірювань (а.с. 65). Лист отримано відповідачем 28.12.2021, що підтверджується повідомленням про вручення поштового направлення (а.с. 62).

04.02.2022 позивач направив відповідачу лист № 246/22/к, в якому зазначено, що за ре зультатами вимірювання показників забруднюючих речовин у стічних водах, відповідач перевищив допустимі концентрації. До листа додано рахунок та акти виконаних робіт на суму 3016,4 грн (а.с. 66-68). Вказаний лист відповідач отримав 08.20.2022 про, що свідчить відмітка про отримання (а.с. 66).

Відповідно до наданих у справу Актів наданих послуг підтверджено обсяги стічних вод, які використано у розрахунках (а.с. 30, 31, 37, 52, 60, 68).

На підставі викладеного та у зв`язку з відсутністю оплати, ОКВП "Дніпро-Кіровоград" звернулось з позовом у даній справі.

Норми права, які застосовано судом.

Закон України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" встановлює, що послуги з централізованого питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору. Згідно визначень, наведених у вказаному Законі, централізоване питне водопостачання - це господарська діяльність із забезпечення споживачів питною водою за допомогою комплексу об`єктів, споруд, розподільних водопровідних мереж, пов`язаних єдиним технологічним процесом виробництва та транспортування питної води; централізоване водовідведення - це господарська діяльність із відведення та очищення стічних вод за допомогою системи централізованого водовідведення (ст. 1 Закону).

Законодавство у сфері питної води та питного водопостачання складається з цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у цій сфері (ст. 3 Закону).

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 грудня 2017 року N 316 затверджено Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення (надалі - Правила № 316) та Порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення (надалі - Порядок визначення розміру плати), які набрали чинності з 02.02.2018.

Відповідно до п. 2 розділу І Правил № 316 та п. 2 розділу 1 Порядку визначення розміру плати ці Правила та Порядок поширюються на суб`єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод) (далі - виробники), на юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб - підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України, які скидають стічні води до систем централізованого водовідведення або безпосередньо у каналізаційні очисні споруди (далі - споживачі).

Згідно з п. 1 розділу ІІ Правил № 316 виробники повинні, зокрема: здійснювати обстеження локальних очисних споруд і каналізаційної мережі споживачів; контролювати якість, кількість і режим скидання стічних вод споживачами; здійснювати раптовий (не погоджений зі споживачами заздалегідь) відбір контрольних проб; у разі виявлення порушень споживачами умов скидання стічних вод, вимог цих Правил, місцевих правил приймання та умов укладеного з виробником договору, вимагати їх усунення в установлені виробником строки та вживати заходів впливу, передбачених договором, цими Правилами та місцевими правилами приймання.

Відповідно до підпунктів 1, 6, 7, 9 п. 2 розділу ІІ Правил № 316 споживачі повинні: дотримуватися вимог до скиду стічних вод та установлених кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках споживачів; надавати працівникам виробника необхідну інформацію щодо своєї системи водовідведення та вільний доступ до неї, а також допомогу під час відбору проб стічних вод споживачів; визначати не менше двох представників, уповноважених представляти споживача під час відбору проб стічних вод, про що у триденний строк повідомляють виробника у письмовій формі та забезпечують присутність уповноваженого представника безпосередньо під час відбору проб стічних вод виробником; перевіряти розрахунки ДК забруднюючих речовин стічних вод, які скидаються ними до систем централізованого водовідведення, виконані виробником, у разі незгоди звертатися щодо їх перегляду.

Кожен споживач скидає стічні води до системи централізованого водовідведення через окремий випуск з обов`язковим облаштуванням контрольного колодязя, розташованого у місці, погодженому з виробником (пункт 7 розділу І Правил № 316).

Контрольний колодязь, згідно визначення, наведеного у Правилах № 316, це колодязь на каналізаційному випуску споживача безпосередньо перед приєднанням до каналізаційного колектора виробника або в іншому місці за погодженням із виробником з вільним доступом виробника до такого колодязя.

Пунктом 4 розділу І Правил № 316 передбачено, що на підставі цих Правил виробник розробляє місцеві Правила приймання, в яких враховують місцеві особливості приймання та очищення стічних вод, а також визначають ДК забруднюючих речовин, що можуть скидати до системи централізованого водовідведення. Місцеві правила приймання затверджуються органами місцевого самоврядування та є обов`язковими для виробників та споживачів.

Рішенням Кіровоградської обласної ради № 600 від 18.12.2018 затверджено правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград" (далі - Місцеві правила № 600, а.с. 112-137).

Відповідно до пункту 1.3. Місцевих Правил №600, ці правила поширюються на ОКВП "Дніпро-Кіровоград", як на виробника послуги з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод), а також на юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб-підприємців, фізичних осіб, які проводять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України, які скидають свої січні води в системи каналізації ОКВП "Дніпро-Кіровоград" та які розташовані на адміністративних територіях місцевих рад визначених в п. 1.2. цих Правил.

Згідно пункту 1.5. Місцевих правил № 600, Споживач - це юридична особа, фізична оса-підприємець, фізична особа, яка проводить незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах, які скидають свої січні води в системи каналізації ОКВП "Дніпро-Кіровоград" та уклали договір з надання послуг водовідведення.

Місцевими правилами № 600 передбачено, що контроль за складом і властивостями стічних вод Споживачів (в тому числі за допомогою автоматичних пробовідбірників) здійснюється в контрольних з колодязях (КК), в приймальних відділеннях каналізаційних насосних станцій або ємностях-усереднювачах, які є місцями відбору проб. Місця відбору проб визначаються на схемі балансового розмежування, яка являється додатком до договору про надання послуг водовідведення і позначаються як контрольні колодязі (пункт 6.1.).

Контрольні колодязі улаштовуються і експлуатуються споживачами. (пункт 6.3.).

Контрольні колодязі мають бути завжди доступними для огляду і відбору проб, вільними від завалів, без запірних пристроїв (пункту 6.4.).

Виробник, не менше одного разу на три місяці, здійснює контроль якості стічних вод Споживача з метою визначення відповідності їх складу вимогам встановленим у п. 4.2 та додатках 1-К, 1-3, 1-0, 1-С та 1-См даних Правил відповідно до вказаного в них переліку забруднень (пункт 6.8.).

Виробник має право здійснювати раптовий (в будь-який час доби), не узгоджений з Споживачем заздалегідь, відбір контрольних проб стічних вод, що скидаються до систем централізованого водовідведення (пункт 6.9.).

Споживачі, які скидають стічні води до системи централізованого водовідведення, повинні забезпечити можливість проведення Виробником у будь-який час доби контролю за скидом стічних вод, включаючи надання необхідних відомостей та експлуатаційного персоналу, а також призначити дві відповідальні особи за організацію проведення контролю якості та кількості стічних вод з правом підпису акту відбору проб (пункт 6.10.).

Споживачі повинні визначати не менше двох представників, уповноважених представляти споживача під час відбору проб стічних вод, про що у триденний строк повідомляють виробника у письмовій формі та забезпечують присутність уповноваженого представника безпосередньо під час відбору проб стічних вод виробником (п.п. 7) пункту 2.2.).

Для визначення вмісту забруднень у стічних водах Споживачів використовують як дані лабораторії Виробника, так і результати лабораторного контролю, виконаного лабораторіями місцевих органів охорони здоров`я, охорони навколишнього природного середовища або іншими лабораторіями, акредитованими у даній галузі вимірювань (пункт 6.12.).

Плата за скид споживачем стічних вод із перевищенням ДК забруднюючих речовин, що встановлено аналізом контрольної проби та підтверджено актом, стягується за період від попереднього відбору контрольної проби, проведеного Виробником, до дати зафіксованого порушення, але не більше дев`яноста днів. Підвищена плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих споживачем за цей період з певного об`єкта. (пункт 8.12.).

Плата за скид стічних вод до систем централізованого водовідведення у разі порушення вимог, щодо якості і режиму їх скидання вноситься Споживачем на рахунок Виробника у порядку та в строки, що передбачені цими Правилами та/або договором (пункт 8.13.).

З метою контролю якості стічних вод Споживачів, Виробник здійснює відбір контрольних проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень (пункт 9.1.).

За приписами ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до частини 2 ст. 615 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання.

За правилами ст. 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Вказаним положенням кореспондують приписи ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України.

Згідно ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

В ст. 610 Цивільного кодексу України зазначено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

В силу положень ст. 216 Господарського кодексу України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за порушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставі і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання є підставою для сплати штрафних санкцій (неустойки, штрафу, пені), що передбачено ст. 230 Господарського кодексу України. Суб`єктами права застосування штрафних санкцій є учасники відносин у сфері господарювання, зазначені у статті 2 Господарського кодексу України.

Згідно правил частин 4, 6 ст. 231 Господарського кодексу України, у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором.

Згідно ст. 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За правилами ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Мотивована оцінка доводів сторін та поданих доказів.

ОКВП "Дніпро-Кіровоград" є підприємством централізованого водовідведення, яке здійснює експлуатацію об`єктів/систем централізованого водовідведення та надає послуги з централізованого водовідведення, відведення та очищення стічних вод, у тому числі для міста Кропивницький.

Отже, позивач наділений повноваженнями здійснення контролю якості стічних вод споживачів, які надходять до системи централізованого водовідведення міста Кропивницький, у відповідності до Правил № 316 та Місцевих правил № 600.

ТОВ "Агродар-Україна Плюс" здійснює скид своїх стічних вод до централізованої системи водовідведення м. Кропивницького та є Споживачем у розумінні вимог Правил № 316 і Місцевих правил № 600.

Приймання стічних вод відповідача до системи централізованого водовідведення здійснювалось у 2021 році відповідно до Договору, укладеного з ОКВП "Дніпро-Кіровоград".

Згідно Актів відбору контрольної проби стічної води Споживача № № 746, 869, 981, 1078, 1186, 1290 представниками ОКВП "Дніпро-Кіровоград" здійснено відбір проб на об`єктах відповідача і такий відбір проб проведено у присутності представника Споживача технічного директора Дудки Анатолія Андрійовича або заступника директора з обладнання Глибенка Ростислава Олексійовича, які визначені відповідальними за проведення відбору проб згідно з наказами № 26/07-01 від 26.07.2021та № 11/10-01 від 11.10.2021.

Вказаними особами Споживача Акти відбору проб підписано без зауважень.

Матеріалами справи встановлено, що вміст забруднень у стічних водах відповідача визначено лабораторією ОКВП "Дніпро-Кіровоград", будь-які докази на спростування результатів вимірювань відсутні.

Як зазначено, згідно п. 9.1. Місцевих правил № 600, що відповідає пункту 6 Правил №316, виявлені в пробах стічних вод перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є достатньою підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень.

Матеріалами справи підтверджено, що внаслідок виявлених в пробах стічних вод, що відібрані на об`єктах відповідача, перевищень ДК забруднюючих речовин, позивачем нараховано плату за скид стоків з понаднормативним забрудненням в розмірі: 35 186,20 грн за Актом № 746; 136 446,54 грн за Актом № 869; 89 903,90 грн за Актом № 981; 35 033,68 грн за Актом № 1078, 1 588,80 грн за Актом № 1154, 3 016,40 грн за Актом № 1290, про що оформлено відповідні рахунки-фактури та складено акти наданих послуг за скид стоків з понаднормативним вмістом забруднень.

Всі документи, що оформлені за результатами проведених вимірювань та проведених розрахунків, направлено на адресу ТОВ "Агродар-Україна Плюс".

Матеріали справи не містять доказів надсилання відповідачем на адресу позивача будь-яких зауважень, заперечень тощо щодо отриманих документів.

Відповідачем у поданому відзиві на позов позовні вимоги визнані.

З підстав викладеного суд дійшов висновку про правомірність нарахування позивачем плати за перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах відповідача на розраховану позивачем суму в загальному розмірі 301 175,52 грн.

Оскільки, спірні правовідносини сторін є зобов`язальними, згідно з укладеним договором та нормами чинного законодавства, то вимога позивача про стягнення інфляційних втрат і 3% річних на підставі ст. 625 Цивільного кодексу України є обґрунтованою.

Частиною четвертою ст. 231 Господарського кодексу України законодавець передбачає застосування штрафних санкцій, у разі якщо їх розмір законом не визначено, у розмірі, визначеному умовами господарського договору.

Як встановлено, в Договорі сторони погодили відповідальність Споживача за внесення платежів за надані послуги водопостачання та/або водовідведення з порушенням термінів, визначених розділом 8 цього Договору, а саме - Споживач оплачує Виконавцю пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період за який нараховується пеня, за кожен день прострочення (пункт 5.2. Договору в редакції Додаткової угоди від 03.03.2020).

Плата за перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах віднесена до плати за послуги водовідведення, щодо яких договором встановлено строк остаточного розрахунку.

Викладене узгоджується з висновками Верховного Суду, зокрема у постановах по справах № 904/7776/17, № 911/2720/17 та № 920/730/16, Верховним Судом зазначено, що очищення понаднормативних забруднень стічної води є однією з послуг, яку виконавець надає споживачу і яку останній повинен оплачувати відповідно до умов договору та чинного законодавства.

Як встановлено, згідно умов Договору, у разі перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах Споживач здійснює оплату за послуги водовідведення із застосуванням коефіцієнта кратності визначеного відповідно до місцевих правил приймання стічних вод, згідно наданого Виконавцем рахунку-фактурою (п. 8.4.). Після підписання актів наданих послуг, Споживач, на протязі 5 банківських днів здійснює оплату коштів у відповідності до рахунків фактур за скид стоків з понаднормативним вмістом забруднень згідно місцевих правил приймання стічних вод (п. 8.2.).

Аналізуючи наведені вище умови Договору, слід дійти висновку, що плата за скид стоків з понаднормативним вмістом забруднень здійснюється Споживачем на підставі рахунку-фактури протягом 5 банківських днів.

Однак, зазначені умови договорів не враховано позивачем під час розрахунку. Крім того, позивачем за актом №1078 нарахована пеня в період до 27.07.2022, в той час коли з даним позовом ОКВП "Дніпро-Кіровоград" звернулося до суду 08.07.2022.

При визначені дати отримання відповідачем рахунків до актів № 981, 1078, 1186, 1290 суд враховує положення ч. 1, 2 р. 2 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України № 958 від 28.11.2013, якими визначено нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв`язку (без урахування вихідних днів об`єктів поштового зв`язку): місцевої - Д+2, пріоритетної - Д+1. При пересиланні рекомендованої письмової кореспонденції зазначені в пункті 1 цього розділу нормативні строки пересилання збільшуються на один день.

Виходячи з викладеного, враховуючи дату отримання відповідачем рахунків-фактур та дату звернення до суду з даним позовом, суд наводить наступний розрахунок 3% річних, інфляційних нарахувань та пені в межах періоду розрахунку позивача:

на суму 35 186,20 грн за Актом № 746 за період з 01.10.2021 по 08.07.2022 - 812,66 грн 3% річних, 5 812,52 грн інфляційне збільшення (жовтень 2021-травень 2022) та у період з 29.09.2021 по 27.03.2022 - 3 181,20 грн пені (враховуючи більший розмір 3 % річних, який встановлений судом (812,66 грн) за заявлений в позові (812,65грн), суд розглядає дані вимоги в межах заявлених позовних вимог);

на суму 136 446,54 грн за Актом № № 869 за період з 01.11.2021 по 08.07.2022 - 2 803,70 грн 3% річних, 21 121,95 грн інфляційне збільшення (листопад 2021-травень 2022) та у період з 26.10.2021 по 25.04.2022 - 12 788,54 грн пені (враховуючи більший розмір 3 % річних, який встановлений судом (2 803,70 грн) за заявлений в позові (2 803,68 грн) та інфляційних втрат (встановлено судом - 21 121,95 грн, заявлено - 21 121,84 грн), суд розглядає дані вимоги в межах заявлених позовних вимог);

на суму 89 903,90 грн за Актом № 981 за період з 01.01.2022 по 08.07.2022 - 1 396,59 грн 3% річних, 13 093,22 грн інфляційне збільшення (грудень 2021-травень 2022) та у період з 01.12.2021 по 01.06.2022 - 8 741,61 грн пені (враховуючи більший розмір інфляційних втрат, який встановлений судом (13 093,22 грн) за заявлений в позові (13 090,01 грн) суд розглядає дані вимоги в межах заявлених позовних вимог);

на суму 35 033,68 грн за Актом № 1078 за період з 01.01.2022 по 08.07.2022 - 544,21 грн 3% річних, 4 862,78 грн інфляційне збільшення (січень 2022-травень 2022) та у період з 20.12.2021 по 20.06.2022 - 3 969,77 грн пені (враховуючи більший розмір 3 % річних, який встановлений судом (544,22 грн) за заявлений в позові (544,21 грн) суд розглядає дані вимоги в межах заявлених позовних вимог);

на суму 1 588,80 грн за Актом № 1154 за період з 27.01.2022 по 08.07.2022 - 21,29 грн 3% річних, 197,31 грн інфляційне збільшення (лютий 2022-травень 2022) та у період з 27.01.2022 по 08.07.2022 - 188,82 грн пені (враховуючи більший розмір інфляційних збитків, який встановлений судом (197,31 грн) за заявлений в позові (197,23 грн) суд розглядає дані вимоги в межах заявлених позовних вимог);

на суму 3 016,40 грн за Актом № 1290 за період з 01.03.2022 по 08.07.2022 - 32,23 грн 3% річних, 321,16 грн інфляційне збільшення (березень 2022-травень 2022) та у період з 01.03.2022 по 08.07.2022 - 304,08 грн пені.

Оскільки, заявлена позивачем загальна сума інфляційних втрат по періодам (45404,85 грн) є меншою за загальну суму інфляційних втрат по періодам встановленої судом (45 405,34), внаслідок арифметично неправильного складення позивачем всіх заявлених ним сум інфляційних втрат по періодам, суд розглядає дані вимоги в межах заявлених позовних вимог.

Всього: 3 % річних - 5 610,65 грн, інфляційні втрати - 45 404,85 грн, пеня - 29 174,02 грн.

Разом з цим, враховуючи заяву відповідача про зменшення пені, суд вважає наявними обставини для зменшення розміру штрафних санкцій та відсотків річних, враховуючи наступне.

В обґрунтування можливості зменшення штрафних санкцій відповідач зазначив, що заборгованість склалась не через недобросовісні дії відповідача, а по незалежним від нього обставинам, а саме, за відсутності реалізації товару через воєнні дії та карантинні обмеження. Торгівельні мережі -контрагенти відповідача також втратили можливість своєчасного розрахунку за поставлений нами товар. Реалізація товару через морські порти неможлива, інші логістичні маршрути також не можуть бути використані в тих же обсягах, що у довоєнні часи. Крім того, позивач, в супереч ч. 1 ст. 81 ЦПК України не надав суду доказів понесених ним збитків за несвоєчасне виконання відповідачем зобов`язань по оплаті за понаднормове забруднення стічних вод. У разі прийняття судом рішення про задоволення позову, відповідач гарантовано понесе збитки у великих розмірах, що може призвести до зупинення господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "Агродар-Україна Плюс" та припинення польових робіт відповідачем.

В ст. 233 Господарського кодексу України передбачено, що у разі, якщо належні до сплати штрафні санкції надмірно великі порівняно із збитками кредитора, суд має право зменшити розмір санкцій. При цьому повинно бути взято до уваги: ступінь виконання зобов`язання боржником; майновий стан сторін, які беруть участь у зобов`язанні; не лише майнові, але й інші інтереси сторін, що заслуговують на увагу. Якщо порушення зобов`язання не завдало збитків іншим учасникам господарських відносин, суд може з урахуванням інтересів боржника зменшити розмір належних до сплати штрафних санкцій.

Згідно з ч. 3 ст. 551 Цивільного кодексу України, розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.

Конституційний Суд в рішенні від 11.07.2013 № 7-рп/2013 зазначив, що наявність у кредитора можливості стягувати із споживача надмірні грошові суми як неустойку спотворює її дійсне правове призначення, оскільки із засобу розумного стимулювання боржника виконувати основне грошове зобов`язання неустойка перетворюється на несправедливо непомірний тягар для споживача та джерело отримання невиправданих додаткових прибутків кредитором.

При цьому, слід зазначити, що чинним законодавством не врегульований розмір (відсоткове співвідношення) можливого зменшення як штрафних санкцій. Відповідно, таке питання вирішується господарським судом згідно зі статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, тобто за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Вирішуючи питання про зменшення штрафних санкцій, суд бере до уваги наступне:

матеріали справи не містять доказів, які б свідчили про погіршення фінансового стану, ускладнення в господарській діяльності, понесення будь-яких збитків, нанесену шкоду або інші негативні наслідки внаслідок прострочення виконання грошового зобов`язання;

по всій країні запроваджено карантин та воєнний стан;

важливість збереження господарської діяльності відповідача;

правовий зміст інституту неустойки, основною метою якого є стимулювання боржника до виконання основного грошового зобов`язання; при цьому остання не повинна перетворюватись на несправедливо непомірний тягар для боржника і бути джерелом отримання невиправданих додаткових прибутків для кредитора;

виходячи із засад справедливості, добросовісності, розумності, та пропорційності, як складових елементів принципу верховенства права, несправедливо покладати на відповідачів сплату всього розміру неустойки та відсотків річних.

З підстав викладеного суд дійшов до висновку, що вищезазначені обставини містять об`єктивні відомості про винятковість даного випадку, що надає право суду для зменшення розміру нарахованої пені на 50 %, що буде адекватною та співрозмірною компенсацією з порушеним інтересом позивача.

Таким чином, до стягнення з відповідачів на користь позивача належить 14 587,01 грн пені.

В іншій частині стягнення пені суд відмовляє.

Отже позовні вимоги підлягають задоволенню частково, а саме: 301 175,52 грн основного боргу, 5 610,65 грн 3 % річних, 45 404,85 грн інфляційних втрат та 14 587,01 грн пені.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

В той же час, у разі коли господарський суд зменшує розмір неустойки (штрафу, пені), витрати позивача, пов`язані зі сплатою судового збору, відшкодовуються за рахунок відповідача у сумі, сплаченій позивачем за позовною вимогою, яка підлягала б задоволенню, якби зазначений розмір судом не було зменшено.

Суд враховує, що відповідач у відзиві на позов визнав позовні вимоги.

Частиною 1 статті 130 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при подання позову.

Згідно частини 3 статті 7 Закону України "Про судовий збір" у разі, зокрема, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Таким чином, 50 % судового збору у розмірі 2 860,24 грн покладаються на відповідача, інші 50 % судового збору за наявності відповідного клопотання позивача, підлягають поверненню останньому з Державного бюджету України.

Інших судових витрат сторони не заявляють.

Керуючись ст. ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агродар-Україна Плюс" (25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кімн. 414, ідентифікацій код 33423315) на користь Обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград" (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 19а, ідентифікаційний код 03346822) 301 175,52 грн плати за скид стоків з понаднормативним забрудненням, 5 610,65 грн 3 % річних, 14 587,01 грн пені та 45 404,85 грн інфляційних втрат, а також судовий збір в розмірі 2 860,24 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

У задоволенні позову в іншій частині відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Копії рішення направити Обласному комунальному виробничому підприємству "Дніпро-Кіровоград" електронною поштою: admin@dnipro-kirovograd.com.ua; Товариству з обмеженою відповідальністю "Агродар-Україна Плюс" електронною поштою: mail@agrodar.ua.

Повне рішення складено 08.11.2022.

Суддя В.В.Тимошевська