Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 466/6471/22
Провадження № 3/466/2943/22
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2022 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції №1 Управління патрульної поліції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працездатного, не працевлаштованого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
у с т а н о в и в:
ОСОБА_1 26.08.2022 о 18:00год. у дворі на вул. Шевченка, 404 у м.Львові у громадському місці розпивав алкогольний напій пиво «Закарпатське» 1,0 л., що ображає людську гідність і громадську мораль, чим скоїв правопорушення, передбачене ст.178 ч.3 КУпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув, причин неприбуття суду не повідомив. Примусовий привід органами поліції не виконано. Згідно рапорту від 02.11.2022 ОСОБА_1 за місцем реєстрації не проживає.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов`язані з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.
Згідно картки обліку адміністративного правопорушення, що долучена до матеріалів адміністративної справи ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності за ст. 178 ч.1 та ч.2 та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу.
Статтею 178 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність в т.ч. за появу в громадських місцях у п`яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, а ч.3 цієї статті передбачає відповідальність дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п`яному вигляді.
Дії ОСОБА_1 слід вірно кваліфікувати за ч.3 ст. 178 КУпАП, оскільки він повторно протягом року піддавався адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях.
Вважаю, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ст. 178 ч. 3 КУпАП, оскільки він, повторно протягом року піддавався адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях, що стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №911874 від 26.08.2022, рапортом лейтенанта поліції Лисенко В., а також іншими зібраними по справі доказами.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, необхідно зазначити, що ОСОБА_1 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1, 2 ст.178 КУпАП, незважаючи на неодноразове застосування відносно стягнення у виді штрафу, належних висновків для себе не зробив, і знову вчинив адміністративне правопорушення.
Вирішуючи питання про вид стягнення, з врахуванням особи яка притягається до адміністративної відповідальності, враховуючи, що останній систематично вчиняє адміністративне правопорушення, не працевлаштований, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з ОСОБА_1 , на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір у розмірі 496,20грн.
Керуючись ст. 256, 283 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.178 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді 20 (двадцяти) годин громадських робіт.
Строк накладення стягнення у виді громадських робіт рахувати з моменту приведення постанови до виконання.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів ГУК Львiв/Шевченківський р-н/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA888999980313181206000013955, Код класифікації доходів бюджету 22030101 судовий збір у розмірі 496грн. 20 коп.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її постановлення.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя П. С. Невойт