Єдиний державний реєстр судових рішень
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
03 листопада 2022 р.Справа № 120/8780/22
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Альчук М.П., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації, головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації, головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Положеннями п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Норми статей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень цих норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно пункту 4 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві викладається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Пунктом 5 ч. 5 ст. 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються докази, що підтверджують вказані обставини, дана норма кореспондується із нормами ч. 4 ст. 161 КАС України.
Наведені обов`язки позивача при оформленні та поданні до суду позовної заяви узгоджуються з його обов`язками як учасника справи, визначеними у ст. 77 КАС України.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів (ч. 5 ст. 77 КАС України).
Отже, разом з позовною заявою позивач повинен надати суду докази на підтвердження тих обставин, якими обґрунтовуються заявлені позовні вимоги і за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав та інтересів суб`єктом владних повноважень.
У тексті позовної заяви позивач зазначає, що він одночасно перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації та управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області, як отримувач щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.
При цьому, позивачем зазначено, що йому виплачено одноразову грошову допомогу до 5 травня не в повному розмірі, а саме в сумі 1491 грн.
Однак на підтвердження зазначеному до матеріалів позовної заяви позивачем не надано відомостей та доказів, що їх підтверджують про орган у якому останній знаходиться на обліку як учасник бойових дій та отримує виплату оспорюваної допомоги. А саме - це управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації чи все ж таки, головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Також не надано доказів на підставі яких можливо було б встановити, зокрема, суб`єкта нарахування спірної виплати, та надати оцінку його аргументам, щодо нарахування та виплати позивачу допомогу до 05 травня в 2022 році в розмірі із яким він не погоджується.
Крім того, позивачем заявлено позовні вимоги до управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації щодо зобов`язання нарахувати та спрямувати кошти до головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області у вигляді недоплаченої грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік у розмірі п`яти пенсій за віком.
Разом з тим, до матеріалів адміністративного позову надано лист управління праці № 4973 від 26.08.2022 року з якого слідує, що останнє не здійснювало нарахування та виплату щорічної разової грошової допомоги. Більше того зазначено, що відповідно до Постанови КМУ від 07.05.2022 року № 540 "Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань", виплата у 2022 році здійснюється органами Пенсійного фонду - особам, які перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду як особи, яким призначено пенсію, станом на 5 травня 2022 року, шляхом включення у відомості (списки) на виплату пенсій.
Також слід зазначити, що одночасно позивачем заявлено вимоги до управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо зобов`язання здійснити виплату недоплаченої грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.
Із зазначеного слідує, що позивачу необхідно все ж таки визначитись із суб`єктним складом відповідачів та привести у відповідність прохальну частину адміністративного позову.
Вказані недоліки позовної заяви свідчать про її невідповідність нормам ст. 160 та ч. 4 ст. 161 КАС України.
За правилами визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення вказаних в цій ухвалі недоліків позовної заяви у спосіб:
- надання до суду доказів перебування на обліку в управлінні соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації чи/або в головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області;
- надання до суду доказів нарахування та виплати позивачу управлінням соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації одноразової грошової допомоги в сумі 1491 грн., як учаснику бойових дій до 05 травня 2022 року чи/або головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Керуючись ст. 160, 161,169, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Вінницької районної державної адміністрації, головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії, залишити без руху.
Запропонувати позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Альчук Максим Петрович