ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
03 червня 2010 року 16:54 № 2а-16440/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:
прокуратури:Коваленка М. М.;
позивача: Виндюка І. Г.;
відповідача: не зявились
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва
Прокуратури Соломянського району м. Києва
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Торгоптпром”
простягнення заборгованості
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 03червня2010року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:
17грудня2009року (відповідно до відмітки канцелярії) Державна податкова інспекція у Соломянському районі міста Києва (далі по тексту позивач, ДПІ у Соломянському районі м. Києва) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Торгоптпром” (далі по тексту відповідач, ТОВ “Торгоптпром”), в якому просить стягнути суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 1001115,00грн., податку на прибуток у розмірі 340,00грн. на загальну суму заборгованості у розмірі 1001455,00грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21грудня2009року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-16440/09/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 19січня2010року. Судове засідання 19січня2010року відкладалося на 10березня2010року у звязку з неприбуттям представників відповідача.
18лютого2010року (відповідно до відмітки канцелярії) Прокуратура Соломянського району м. Києва листом від 17лютого2010року №1285вих-10 повідомила Окружний адміністративний суд міста Києва про вступ у адміністративну справу №2а-16440/09/2670 в якості позивача в інтересах держави в особі ДПІ у Соломянському районі м. Києва, на підставі вимог частини 2 статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10березня2010року зобовязано представника позивача надати суду докази розміщення податкових вимог на дошці оголошень та на виконання вимог ухвали суду від 21грудня2009року в адміністративній справі №2а-16440/09/2670 зобовязано надати докази знаходження відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України на момент розгляду спору в Окружному адміністративному суді міста Києва, у вязку із чим на стадії надання пояснень у судовому засіданні оголошено перерву до 26березня2010року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26березня2010року відкладено розгляд справи на 21травня2010року та зобовязано позивача здійснити виклик відповідача через засоби масової інформації за останнім відомим місцем його перебування.
В судовому засіданні 21травня2010року долучено до матеріалів адміністративної справи №2а-16440/09/2670 оголошення про виклик ТОВ “Торгоптпром” як відповідача до Окружного адміністративного суду міста Києва про стягнення заборгованості, розміщеного позивачем в газеті “Голос України” від 15травня2010року №88 (4838) та відкладено розгляд справи на 03червня2010року у звязку з необхідністю витребування від позивача додаткових доказів, а саме: доказів вручення податкових повідомлень-рішень та податкових вимог відповідачу.
В судовому засіданні 03червня2010року представники позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судові засідання не забезпечив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У звязку з неприбуттям в судове засідання представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту частини другої статті 17, частини першої статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” та з урахуванням положень частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.
Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю “Торгоптпром” зареєстровано Соломянською районною у місті Києві державною адміністрацією (ідентифікаційний код 35757521) в якості субєкта підприємницької діяльності юридичної особи 04березня2009року, і є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (тут і далі по тексту нормативно-правові акти в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).
Відповідно до даних довідки про суми податкового боргу платника податків (з урахуванням сум пені, нарахованої на суми несплаченого податкового боргу та розстрочених/відстрочених сум), щодо якого подається заява про порушення справи про банкрутство, датованої 24листопада2009року, ТОВ “Торгоптпром” має заборгованість зі сплати до бюджету сум податків і зборів у розмірі 1001455,00грн. в т.ч.:
1) 933916,33грн. заборгованості по податку на додану вартість, яка виникла на підставі:
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 28вересня2009року №0035261504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 680,00грн.;
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 22червня2009року №0018591504/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання у розмірі 50728,33грн., в. ч. 48312,33грн. заборгованості за основним платежем та 2416,00грн. штрафних (фінансових) санкцій;
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 24вересня2009року №0034611504/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання у розмірі 105297,00грн., в. ч. 100283,00грн. заборгованості за основним платежем та 5014,00грн. штрафних (фінансових) санкцій;
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 24вересня2009року №0034601504/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання у розмірі 39112,00грн., в. ч. 37250,00грн. заборгованості за основним платежем та 1862,00грн. штрафних (фінансових) санкцій;
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 24вересня2009року №0034591504/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання у розмірі 207127,00грн., в. ч. 197264,00грн. заборгованості за основним платежем та 9863,00грн. штрафних (фінансових) санкцій;
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 24вересня2009року №0034581504/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання у розмірі 140381,00грн., в. ч. 133696,00грн. заборгованості за основним платежем та 6685,00грн. штрафних (фінансових) санкцій;
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 24вересня2009року №0034571504/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання у розмірі 24154,00грн., в. ч. 23004,00грн. заборгованості за основним платежем та 1150,00грн. штрафних (фінансових) санкцій;
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 24вересня2009року №0034561504/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання у розмірі 126291,00грн., в. ч. 120277,00грн. заборгованості за основним платежем та 6014,00грн. штрафних (фінансових) санкцій;
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 16червня2009року №0018161504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 680,00грн.;
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 24вересня2009року №0034621504/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання у розмірі 239466,00грн., в. ч. 228063,00грн. заборгованості за основним платежем та 11403,00грн. штрафних (фінансових) санкцій;
З матеріалів справи вбачається, що на момент судового розгляду станом на 03червня2010року сума заборгованості ТОВ “Торгоптпром” по податку на додану вартість перед бюджетом збільшилася і склала 1001115,00грн.
2) 340,00грн. заборгованості по податку на прибуток підприємств, яка виникла на підставі:
- прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 11серпня2009року №0031301501/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 340,00грн..
Окружний адміністративний суд міста Києва погоджується з доводами позивача з наступних підстав.
Судом встановлено, що жодна з вищезазначених сум податкових зобовязань у встановлений законом термін і на момент подачі позову до суду відповідач не сплатив.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові повідомлення надсилаються в порядку передбаченому для податкових вимог та вважаються надісланими (врученими) юридичній особі, якщо їх передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів, податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 16червня2009року №0018161504/0, розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 22червня2009року №2620/15-2.
Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 22червня2009року №0018591504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 30червня2009року №2739/15-2.
Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 11серпня2009року №0031301501/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків.
Податкові повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 24вересня2009року №0034611504/0, №0034601504/0, №0034591504/0, №0034581504/0, №0034571504/0, №0034561504/0, №0034621504/0 розміщенні на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі актів про невручення від 12жовтня2009року №4509/15-2, №4508/15-2, №4507/15-2, №4505/15-2, №4504/15-2, №4506/15-2, №4503/15-2 відповідно.
Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 28вересня2009року №0035261504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 05жовтня2009року №4271/15-2.
В матеріалах справи відсутні докази сплати податкових зобовязань визначених податковими повідомленнями-рішеннями від 16червня2009року №0018161504/0, від 22червня2009року №0018591504/0, від 11серпня2009року №0031301501/0, від 24вересня2009року №0034611504/0, №0034601504/0, №0034591504/0, №0034581504/0, №0034571504/0, №0034561504/0, №0034621504/0 та від 28вересня2009року №0035261504/0, як і відсутні докази того, що платником розпочато процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки судом встановлено, що податкові зобовязання відповідача не сплачені в установлені строки, такі податкові зобовязання визнаються податковим боргом.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Підпунктом 6.3.2 пункту 6.3 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.
Судом встановлено, що у звязку з несплатою податкових зобовязань позивачем надіслано на адресу відповідача рекомендованими листами з повідомленням про вручення першу податкову вимогу від 21липня2009року №1/998 на суму у розмірі 118608,00грн. та другу податкову вимогу від 01вересня2009року №2/1134 на суму у розмірі 118947,00грн., які повернулися у звязку з незнаходженням платника податків за вказаною адресою.
Відповідно до актів від 21липня2009року №3274/24-30 та від 10вересня2009року №3927/24-30 першу податкову від 21липня2009року №1/998та другу податкову вимогу від 01вересня2009року №2/1134 розміщено на дошці податкових оголошень.
Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржені.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов Державної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Торгоптпром” (03186, м.Київ, бул. Чоколівський, буд.№19, ідентифікаційний код 35757521) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31110029700010, одержувач: ВДК у Соломянському районі міста Києва, ідентифікаційний код26077951, банк одержувача УДК у м. Києві, МФО 820019, кодплатежу 14010100) заборгованість по сплаті податку на додану вартість у розмірі у розмірі 1001115,00грн. (один мільйон одна тисяча сто пятнадцять гривень).
3.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Торгоптпром” (03186, м.Київ, бул. Чоколівський, буд.№19, ідентифікаційний код 35757521) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31118009700010, одержувач: ВДК у Соломянському районі міста Києва, ідентифікаційний код26077951, банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019, кодплатежу 11021000) заборгованість по сплаті податку на прибуток підприємств у розмірі 340,00грн. (триста сорок гривень).
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.А. Кузьменко