Постанова № 10702567, 04.08.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.08.2010
Номер справи
2а-9009/10/2670
Номер документу
10702567
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

04 серпня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-9009/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі судового засідання Мостовій Н. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості

до ОСОБА_1

простягнення 1700,00 грн.,

за участю представників сторін:

від позивача: Чубатюк С.С. (діє на підставі довіреності від 23.02.2010 року №11-1630)

від відповідача: ОСОБА_1

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 04.08.2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Київський міський центр зайнятості (далі позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ОСОБА_1 (далі відповідач, ОСОБА_1) про стягнення коштів, одержаних на допомогу по безробіттю в сумі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача посилається на те, що ОСОБА_1 при перебуванні на обліку в Дніпровському районному центрі зайнятості м. Києва та отриманні допомоги по безробіттю була зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності, що призвело до неправомірного отримання нею допомоги по безробіттю. У звязку з наведеним позивач просить суд стягнути з відповідача неправомірно отримані кошти в сумі 1700,00 грн.

Відповідач в судовому засіданні 04.08.2010 року позовні вимоги визнала повністю. Зазначила, що перебуває у скрутному фінансовому становищі, а тому не має змоги за один раз погасити заборгованість.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про зайнятість населення»та Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Частиною першою статті 18 Закону України «Про зайнятість населення»встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України (вищим органом виконавчої влади), створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Відповідно до Положення про Київський міський центр зайнятості, затвердженого Директором Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України від 3 грудня 1997 року, Київський міський центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади та місцевим органом державної служби зайнятості і підпорядковується Державному центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України та Київській міській держадміністрації.

За таких підстав, органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах є Київський міський центр зайнятості, який входить до складу державної служби зайнятості.

ОСОБА_1 07.08.2009 року зареєструвалась в Дніпровському районному центрі зайнятості м. Києва як така, що шукає роботу та 14.08.2009 року подала до Дніпровського районного центру зайнятості м. Києва заяву про надання їй статусу безробітної з виплатою допомоги по безробіттю відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»та Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». У заяві зазначила, що вона не є найманим працівником, членом особистого селянського господарства, не укладала договору цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрована як фізична особа-підприємець.

Відповідно до Наказу Дніпровського районного центру зайнятості №11887 від 14.08.2009 року ОСОБА_1 надано статус безробітної та призначено допомогу по безробіттю.

Відповідно до п. 3 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», допомога по безробіттю виплачується з 8-го дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в державній службі зайнятості.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», центри зайнятості проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення.

Згідно Порядку обміну інформацією між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Державної податкової адміністрації України №259/407 від 12.07.2006 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.07.2006 року за №876/12750, здійснюється обмін інформацією між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України про отримані особами, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості як безробітні, доходи від провадження підприємницької діяльності, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом та під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами, ведення особистого селянського господарства, отримання пенсії. Даний обмін інформацією здійснюється з метою перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітного та визначення розміру матеріального забезпечення.

Як вбачається з Відомостей з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПА України про суми виплачених доходів від 01.10.2009 року №916/29-223/1, наданих на запит Дніпровського районного ценру зайнятості, ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) в період з 01.01.2009 року по 30.06.2009 року отримувала доходи від здійснення підприємницької діяльності та станом на 30.09.2009 року перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Дніпровському районі м. Києва як субєкт підприємницької діяльності.

На виконання вимог ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та у звязку з виявленням розбіжностей в реєстраційних даних Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва та Дніпровському районному центрі зайнятості було здійснено розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення, про що складено акт №39 про розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.11.2009 року.

Як вбачається з вищезазначеного акту, ОСОБА_1 при перебуванні на обліку в Дніпровському районному центрі зайнятості м. Києва та отриманні допомоги по безробіттю була зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності.

Відповідно до Наказу Дніпровського районного центру зайнятості м. Києва від 23.11.2009 року №16301 ОСОБА_1 було знято з обліку відповідно до пп.1 та 2 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженого кабінетом Міністрів України від 14.02.2007 р. №219 (далі - Порядку), на підставі абзацу 14 пп.1 п.20 Порядку (у звязку з виявленням факту подання недостовірних даних, що мав місце під час одержання допомоги по безробіттю) з 19.11.2009 року.

Відповідно до п.2 та п. 3 ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Статтею 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»встановлено, що видами забезпечення є допомога по безробіттю, матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного.

Як вбачається з наявної в матеріалах справи Довідки-розрахунку від 30.11.2009 року 5393-07/26/1, за період з 14.08.2009 року по 04.11.2009 року ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) нараховано і виплачено допомогу по безробіттю в сумі 3770,69 грн.

Дніпровським районним центром зайнятості м. Києва на адресу відповідача був направлений Лист від 27.11.2009 року №5372-07/26 з пропозицією повернути протягом 15 робочих днів з дня отримання листа кошти у розмірі 3770,69 грн. на розрахунковий рахунок Київського міського центру зайнятості.

На день розгляду справи відповідач в добровільному порядку частково сплатила суму боргу, а саме, 2070,70 грн.

Таким чином, на день розгляду справи, відповідач не сплатила кошти в розмірі 1700,00 грн., отриманих як допомога по безробіттю.

Відповідно до ст.39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 1700,00 грн. є законними, обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та є такими, що підлягають задоволенню.

Що стосується посилань відповідача на її скрутне фінансове становище, то такі посилання приймаються судом до уваги, проте зазначена обставина не є підставою для звільнення відповідача від обовязку повернути безпідставно отриману грошову допомогу по безробіттю, встановленого ст.36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Враховуючи викладене вище, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, НОМЕР_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, р/р 37179301900001 в ГУ Державного казначейства у м. Києві, МФО 820019, код 03491091) грошові кошти в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені статтями 185, 186, 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І. П. Васильченко

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 09.08.2010 року.