Постанова № 10702080, 15.07.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.07.2010
Номер справи
2а-2253/10/1170
Номер документу
10702080
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Список >

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 липня 2010 року Справа № 2а-2253/10/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Ясенової Т.І.

при секретарі Сіліоновій І.В.

за участю представників сторін:

від позивача: Власова Т.І.

від відповідача: участі не приймав

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кіровограді справу за адміністративним позовом Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства „Факторинг” про стягнення штрафних санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Олександрійська обєднана державна податкова інспекція (далі за текстом Олександрійська ОДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства „Факторинг” (далі ПП „Факторинг”), в якому просить стягнути з відповідача штрафні санкції в розмірі 20 148грн. за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000882320 від17квітня 2009 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ПП „Факторинг” зареєстровано виконавчим комітетом Олександрійської міської ради 23.08.2004, свідоцтво серія А 00 № 237959.

11.04.2009 року працівниками податкового органу було проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання з обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт № 0033/11/26/23/34472619 від 11.04.2009, в якому зафіксовано виявлені порушення п.1,12,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Акт перевірки підписаний оператором АТЗС без зауважень.

На підставі даного акта винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000882320 від17квітня 2009 року, яким відповідачу нарахована штрафна санкція в сумі 20 148 грн., яке отримано відповідачем 28.04.2009. (а.с. 17)

Зазначене рішення ані в адміністративному, ані в судовому порядку не оскаржувалось.

Відповідачем в установлені строки сума заборгованості в розмірі 20 148 грн. не погашена.

В судове засідання зявився представник позивача, який позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити з підстав зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не зявився.

Судом, на адресу відповідача, зазначену у витязі з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.43), рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, направлялась судова повістка, проте була повернута на адресу суду поштовим відділенням з довідкою пошти про неможливість вручення „Підприємство вибуло”. (а.с.29)

Відповідно до ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.

Таким чином, відповідач вважається повідомленим належним чином, відповідно ч.8 ст.35 КАС України.

Зважаючи на викладене, а також на те, що у справі є достатні докази, які свідчать про права та взаємовідносини сторін, суд визнав можливим розгляд справи у відсутності представника відповідача.

Суд, вислухавши доводи представника позивача, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

ПП „Факторинг” зареєстроване виконавчим комітетом Олександрійської міської ради 23.08.2006 року, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 237959. (а.с.5)

11.04.2009 Олександрійською ОДПІ проведено перевірку щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, господарської господарської одиниці АТЗС, розташованого за адресою: Користівське шосе,12, смт. Приютівка, Олександрійський район, Кіровоградська область, в якому відповідачем здійснюється підприємницька діяльність. За результатами перевірки складено акт № 0033/11/26/23/34472619 від 11.04.2009, яким встановлено:

-проведення розрахункової операції на повну суму придбаного товару без використання зареєстрованого, належним чином опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій на суму 28 грн.30 коп.;

- невидача покупцеві розрахункового документу встановленої форми на повну суму придбаного товару;

- незабезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеної в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в сумі 956 грн. 92 коп., без врахування вартості придбаного товару;

- перевіряючим предявлено змінні звіти АТЗС. Зазначені звіти не завірено підписом посадових осіб ПП „Факторинг”, також відсутня печатка підприємства. Неналежним чином оформлено накладні на товар, а саме газ скраплений, перевіряючим не предявлено. На момент перевірки згідно змінного звіту АТЗС, за мінусом показника лічильника касового апарату та відомості відповідно до яких газ відпускався по безготівковій формі розрахунку в наявності знаходилось 3072,68 літра газу на суму 7681,7 грн. Зазначену кількість газу підтверджують показники лічильників на газових ємностях. Таким чином, встановлено факт реалізації товарних запасів за місцем реалізації не облікованих у встановленому законом порядку, щодо відсутності накладних, журналу руху нафтопродуктів на АТЗС.

Відповідно до висновків акту перевірки встановлено порушення п.1,12,13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі за тексом Закон №265/95-ВР).

Акт перевірки підписано без зауважень. (а.с.11)

17.04.2009 на підставі акта № 0033/11/26/23/34472619 від 11.04.2009 винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000882320, яким до відповідача за застосовано штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, та порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій, застосовано штрафні санкції у розмірі 20 148 грн.

Відповідно до ст.ст.15, 16 Закону №265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до п. 1 ст.3 Закону України № 265/95-ВР - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Згідно п.п. 12 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Згідно п.13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки- загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Судом встановлено, що відповідачем в порушення норм п.1,12 та 13 ст. 3 Закону №265/95-ВР порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі щодо проведення розрахункової операції на повну суму покупки без використання реєстратора розрахункових операцій, незабезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, здійснення реалізації товару, який не облікований у встановленому порядку.

Відповідальність за невиконання обовязку встановленого п.1,12 та 13 ст.3 Закону №265/95-ВР передбачена п.1 ст.17, ст.20 та ст.22 вказаного Закону у вигляді фінансової санкції у розмірах :

- п.1 ст.3 Закону № 265/95-ВР - на підставі п.1 ст.17 Закону № 265/95-ВР застосовано штрафну санкцію у пятикратному розмірі неоподаткованих мінімумів доходів громадян (28грн.30коп. х 5 = 141 грн.50 коп.);

- п.12 ст.3 Закону № 265/95-ВР - на підставі ст.20 Закону № 265/95- ВР застосовано штрафну санкцію у двократному розмірі неоподаткованих мінімумів доходів громадян (7681,7 грн. х 2 = 15 363 грн.40 коп.);

- п.13 ст.3 Закону № 265/95-ВР - на підставі ст.22 Закону № 265/95- ВР застосовано штрафну санкцію у пятикратному розмірі неоподаткованих мінімумів доходів громадян (956 грн.92 коп. 28 грн.30 коп. х 5 = 4643 грн.10 коп.);

Оскільки відповідачем не були виконані вимоги п.1,12 та 13 ст.3 Закону №265/95-ВР, податковим органом правомірно застосовано до позивача штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 20148 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідач не скористався правом подання суду доказів та не спростував висновки актів перевірки.

На підставі викладеного, оцінивши докази у справі в їх сукупності, враховуючи те, що відповідачем не надано доказів сплати штрафних (фінансових) санкцій, або доказів скасування податковим органом чи в судовому порядку рішення № 0000882320 від17.04.2009, яким стосовно відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 20148 грн., відповідають виявленим порушенням, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, такими, що знайшли своє підтвердження в судовому засіданні та підлягають задоволенню.

Відповідно до п.15 ст.4 Декрету КМУ „Про державне мито” від 21.03.1991 №7-93 Олександрійська ОДПІ звільняється від сплати державного мита.

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства „Факторинг” (код ЄДРПОУ 34472619) на користь Державного бюджету України в особі Олександрійської обєднаної державної податкової інспекції (код ЄДРПОУ 22217326) заборгованість в розмірі 20148 (двадцять тисяч сто сорок вісім)грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 20.07.2010р.

Суддя Т.І. Ясенова