Рішення № 107008868, 27.10.2022, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.10.2022
Номер справи
640/16094/22
Номер документу
107008868
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 жовтня 2022 року м. Київ № 640/16094/22

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Черникової А.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області про визнання протиправним та скасування висновків,

У С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної міграційної служби України (надалі по тексту також - відповідач-1, ДМС України), Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області (надалі по тексту також - відповідач-2, ГУ ДМС України в Харківській області), в якому просить визнати протиправним та скасувати висновок №106/2016 службового розслідування за фактом оформлення паспорта громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складений Головним Управлінням ДМС України в Харківській області 14.04.2016, яким визнано паспорт громадянина України НОМЕР_1 таким, що оформлений з порушенням вимог чинного законодавства, підлягає вилученню та знищенню у встановленому порядку; визнати протиправним та скасувати висновок №106/2016 службового розслідування за фактом оформлення паспорта громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , затверджений ДМС України 02.06.2016, яким визнано паспорт громадянина України НОМЕР_1 таким, що оформлений з порушенням вимог чинного законодавства, підлягає вилученню та знищенню у встановленому порядку; визнати протиправним та скасувати висновок службового розслідування підстав документування паспорта громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складений Головним Управлінням ДМС України в Харківській області 29.06.2016, яким визнано паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 недійсним та таким, що підлягає знищенню у встановленому порядку; визнати протиправним та скасувати висновок службового розслідування підстав документування паспорта громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , затверджений д м е України 18.07.2016, яким визнано паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 недійсним та таким, що підлягає знищенню у встановленому порядку.

Позовні вимоги мотивовані тим, що висновки відповідачів ґрунтуються на безпідставних сумнівах щодо належності позивача до громадянства України. Пояснив, що вилучення та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон є протиправним та таким, що порушує права особи, гарантовані Конституцією України.

Представник відповідачів подав відзиви на позовну заяву, у яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки набуття громадянства України та справжність видачі довідок про реєстрацію особи громадянином України ОСОБА_1 викликає сумнів та, як наслідок, унеможливлює процедуру набуття громадянства України особам-вихідцям з Близького Сходу .

У запереченні на відзив представник позивача зазначив, що відповідачі по суті продублювали зміст оскаржуваних висновків службових розслідувань та не навели жодного спростування твердженням позивача щодо протиправності оспорюваних рішень, наведених у позовній заяві. Зокрема, відповідачами не надано доказів, які б свідчили про подання позивачем під час оформлення паспорта громадянина України свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, чи приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого останній не мав права набути громадянство України чи оформити паспорт громадянина України. При цьому, факт недостовірності викладених у довідці відомостей, не було встановлено відповідачами у визначений законодавством спосіб. Під час оформлення паспорта громадянина України, позивачем була надана довідка про реєстрацію особи громадянином у тому вигляді, в якому вона була оформлена та видана відповідним уповноваженим органом державної влади України. Відтак, позивач наголошує, що добросовісно отримав громадянство України та паспорт громадянина України від уповноважених органів.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючи на території АР Крим в м. Сімферополі, відповідно до рішення ГУ МВС України в АР Крим від 29.05.2012, як неповнолітня особа, одночасно зі своїм батьком ОСОБА_3 набув громадянство України на підставі ст.8 Закону України «Про громадянство України».

У подальшому позивач 15.06.2012 був документований проїзним документом дитини НОМЕР_6, виданим органом 0101, а після досягненні шістнадцятирічного віку, 29.08.2014 документований паспортом громадянина України НОМЕР_1 , виданим Зміївським PC ГУ ДМС України в Харківській області. Крім цього, 05.03.2015 позивач був документований паспортом громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 , виданим органом 6301 (м. Харків).

Згідно з листа ДМС України від 17.07.2022 № 187 установлено, що на адвокатський запит позивача повідомлено, що відомості про його паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 та паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 визнано недійними та такими, що підлягають знищенню у встановлено порядку.

Відповідно до висновку службового розслідування ГУ ДМС України в Харківській області №106/2016 від 14.04.2016 за фактом оформлення паспорта громадянина України ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Дамаск, Сирія), затверджений ДМС України 02.06.2016, міграційний орган дійшов наступних висновків:

- визнати паспорт громадянина України НОМЕР_1 , оформлений 29.08.2014 Зміївським PC ГУ ДМС України в Харківській області на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі свідоцтва про народження № 1993 від 17.05.1997, виданого Мухім Ярчук , Губернаторство Дамаск , відповідно до п.10.4 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом МВС України від 13.04.2012 № 320, вважати таким, що оформлений з порушенням вимог чинного законодавства, підлягає вилученню та знищенню у встановленому порядку;

- враховуючи, що на підставі паспорта громадянина України НОМЕР_1 було оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 , провести службове розслідування щодо його оформлення і видачі;

- після затвердження висновку ДМС України, вжити заходів щодо виявлення та вилучення паспорта громадянина України НОМЕР_1 ;

- проінформувати Адміністрацію Державної прикордонної служби України про визнання паспорта таким, що оформлений з порушенням вимог чинного законодавства;

- проінформувати підрозділи Головних управлінь, Управлінь ДМС України в областях про визнання паспорта недійсним;

- направити до Відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Харківській області інформацію щодо встановлення контролю на незаконно виданий паспорт громадянина України НОМЕР_1 ;

- надіслати до органу місцевого самоврядування Зміївського району Харківської області інформацію для скасування реєстрації місця проживання позивача за адресою: АДРЕСА_1 , та приведення облікових документів у відповідність.

Відповідно до висновку службового розслідування ГУ ДМС України в Харківській області від 29.06.2016 за фактом оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), затверджений ДМС України 18.07.2016, міграційний орган дійшов наступних висновків:

- паспорт громадянина України для тимчасового виїзду за кордон серії НОМЕР_2 від 05.03.2015, виданий органом 6301, відповідно до п.п. 8 пункту 55 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 № 152, вважати недійсним та таким, що підлягає знищенню у встановленому порядку;

- після затвердження висновку ДМС України вжити відповідних заходів щодо виявлення та вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 від 05.03.2015, виданого органом 6301 на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- проінформувати адміністрацію Державної прикордонної служби України про визнання паспорта недійсним - оформленим з порушенням вимог чинного законодавства;

- проінформувати підрозділи Головних управлінь, Управлінь ДМС України в областях про визнання паспорта недійсним.

Підставою для таких висновків відповідачів зазначено, що факт набуття позивачем громадянства на підставі частини 1 статті 8 Закону України «Про громадянство» та справжність видачі довідки про реєстрацію особи громадянином України викликає сумніви та унеможливлює, у даному випадку, саму процедуру набуття громадянства України особами - вихідцями з Близького Сходу .

У зв`язку з відсутністю документального підтвердження належності позивача до громадянства України відповідачі дійшли висновку, що вважати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянином України підстав не має.

Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб, визначаються Законом України від 18 січня 2001 року № 2235-III "Про громадянство України" (далі - Закон № 2235-III; тут і далі - у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно із статтею 3 Закону № 2235-ІІІ громадянами України є:

1) усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України;

2) особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України "Про громадянство України" (13 листопада 1991 року) проживали в Україні і не були громадянами інших держав;

3) особи, які прибули в Україну на постійне проживання після 13 листопада 1991 року і яким у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року органами внутрішніх справ України внесено напис "громадянин України", та діти таких осіб, які прибули разом із батьками в Україну і на момент прибуття в Україну не досягли повноліття, якщо зазначені особи подали заяви про оформлення належності до громадянства України;

4) особи, які набули громадянство України відповідно до законів України та міжнародних договорів України.

Особи, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, є громадянами України з 24 серпня 1991 року, зазначені у пункті 2, - з 13 листопада 1991 року, а у пункті 3, - з моменту внесення відмітки про громадянство України.

Документами, що підтверджують громадянство України, є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну.

Відповідно до статті 6 указаного Закону громадянство України набувається: за народженням; за територіальним походженням; внаслідок прийняття до громадянства; внаслідок поновлення у громадянстві; внаслідок усиновлення; внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування, влаштування дитини в дитячий заклад чи заклад охорони здоров`я, в дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім`ю або передачі на виховання в сім`ю патронатного вихователя; внаслідок встановлення над особою, визнаною судом недієздатною, опіки; у зв`язку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини; внаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства; за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

Статтею 8 Закону № 2235-ІІІ передбачено, що особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України", або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов`язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов`язання припинити громадянство всіх цих держав. Іноземці, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, замість зобов`язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства.

Датою набуття громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата реєстрації набуття особою громадянства України.

У силу статті 21 Закону України "Про громадянство України", рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується, якщо особа набула громадянство України відповідно до статей 8 та 10 цього Закону шляхом обману, внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 13.04.2012 року № 320 затверджено Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України (надалі - Порядок № 320), чинний станом на момент виникнення спірних правовідносин. Пунктом 10.4 Порядку № 320 передбачено, що погашаються, уважаються недійсними та знищуються паспорти: які обмінюються у зв`язку зі зміною (переміною) прізвища, імені та по батькові; у разі встановлення розбіжностей у записах (невідповідність записів, зроблених у паспорті, записам в інших документах); у разі непридатності паспорта для користування (пошкодження з різних причин, утрата фотокартки); осіб, громадянство України яких припинено; знайдені, замість яких видано нові; померлих громадян; зіпсовані під час заповнення; оформлені з порушенням вимог чинного законодавства України; не отримані власником протягом року.

У разі оформлення паспорта з порушенням вимог чинного законодавства керівником територіального органу (територіального підрозділу) проводиться службове розслідування, за результатами якого складається висновок у двох примірниках, який надсилається до Державної міграційної служби України (далі - ДМС України) для затвердження керівником відповідного структурного підрозділу ДМС України. Перший примірник затвердженого висновку зберігається в ДМС України, другий - у територіальному органі (підрозділі).

Якщо паспорт, який підлягає знищенню, видавався іншим територіальним підрозділом, до цього територіального підрозділу надсилається повідомлення за формою, наведеною у додатку 21 цього Порядку.

У випадках знищення паспортів, зіпсованих при заповненні, у Книзі обліку проставляється відмітка про псування паспорта із зазначенням номера і дати затвердження акта про знищення паспорта, а в графі 1 наклеюється вирізка з бланка паспорта громадянина України, де зазначено серію і номер паспорта.

Відповідно до пункту 39 Порядку № 302, за наявності підстав, зазначених у цьому Порядку, раніше виданий паспорт підлягає вилученню, поверненню державі, знищенню або тимчасовому затриманню.

Забороняється вилучення в особи паспорта, крім випадків, передбачених законом, зокрема взяття паспорта в заставу (пункт 43 Порядку № 302).

Територіальні органи чи територіальні підрозділи ДМС мають право вилучити, а також тимчасово затримати паспорти, які оформлені з порушенням вимог законодавства, підроблені, або в інших випадках, передбачених законом. Під час вилучення або тимчасового затримання паспорта складається відповідний акт встановленого МВС зразка та видається відповідна довідка (пункт 44 Порядку № 302).

Приписами пункту 45 Порядку №302 передбачено, що паспорт вважається недійсним у разі: 1) коли він підлягає обміну у зв`язку із зміною інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації); 2) встановлення розбіжностей у записах (невідповідність записів, зроблених у паспорті, записам в інших документах); 3) непридатності паспорта для подальшого використання; 4) припинення особою громадянства України; 5) коли він заявлений як втрачений або викрадений; 6) смерті особи, якій було видано паспорт; 7) підпункт 7 пункту 45 виключено; 8) оформлення паспорта з порушенням вимог законодавства.

З матеріалів справи установлено, що 29.08.2014 позивач звернувся до Зміївського PC ГУДМС України в Харківській області із заявою про видачу паспорта громадянина України у зв`язку з досягненням 16 річного віку.

Зміївським PC ГУ ДМС України в Харківській області 29.08.2014 оформлено паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Дамаск Сирійської Арабської Республіки.

ОСОБА_1 30.08.2014 отримано паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , оформлений на його ім`я.

До відділу централізованого оформлення документів № 1 Управління з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованої території України ГУ ДМС України в Харківській області 10.02.2015 звертався ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з питання оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. 05.03.2015 відділом централізованого оформлення документів № 1 ГУ ДМС України в Харківській області (орган 6301) на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оформлено паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , отриманий заявником 06.04.2015.

Як зазначає відповідач-2 у листі від 12.08.2022 № 6301.6.4-6022/63.3-22, відповідно до інформації, яка міститься в базі даних реєстру ЄІАС УМП ДМС України стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Мухім Ярмук м. Дамаск наявна сканована копія заяви про видачу паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 оформленого 29.08.2014 Зміївським PC ГУДМС України в Харківській області, Сирія, у зв`язку з досягненням ним 16 річного віку та на підставі свідоцтва про народження № 1993 від 17.06.1997, виданого Мухім Ярмук , губернаторство Дамаск.

В базі даних реєстру ЄІАС ДМС України 10.02.2015 сформовано заяву-анкету для внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру у зв`язку з оформленням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

До заяви-анкети заявником були надані наступні документи: паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий 29.082014 Зміївським PC ГУ ДМС України в Харківській області; довідка 10/н -105 про реєстрацію особи громадянином України, видана 29.05.2012 відділом ГІРФО ГУМВС України в АР Крим на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м.Дамаск, з внесеними даними сина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; раніше виданий на ім`я ОСОБА_1 проїзний документ дитини серії НОМЕР_3 від 15.06.2012 (орган видачі 0101); квитанції про сплату адміністративного збору; заява про надання зазначеної платної послуги.

Суд зауважує, що станом на час видачі позивачу паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 та паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 документи, подані позивачем для отримання таких паспортів, сумнівів не викликали.

Зокрема, з матеріалів справи не вбачається, що відповідачем було встановлено факт подання позивачем під час оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, чи приховування позивачем будь-якого суттєвого факту, за наявності якого позивач не мав права набути громадянство України.

Отримавши паспорт громадянина України ОСОБА_1 надалі добросовісно вважав, що ним додержано вимоги чинного законодавства щодо набуття громадянства України. Підтвердженням щодо добросовісності намірів підтвердження набуття громадянства України слугує довідка від 29.05.2012 № 10/н-105 про реєстрацію особи громадянином України, яка свідчить про набуття позивачем громадянства України за територіальним походженням на підставі частини першої статті 8 Закону України "Про громадянство України", відомості Натомість, доказів, які б вказували на відсутність у позивача громадянства України відповідачами, як суб`єктами владних повноважень, не надано.

Суд також звертає увагу, на те, що твердження про неможливість підтвердження або спростування факту прийняття рішення Головним управлінням ДМС України в Автономній Республіці Крим щодо набуття громадянства України батька ОСОБА_1 на підставі Закону України "Про громадянство України" не можуть буди визнані судом як належним чином мотивовані, оскільки ґрунтуються виключно на припущеннях відповідачів та документально не підтверджені.

Окрім цього, суд бере до уваги, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.09.2021 у справі № 640/8004/20 за позовом ОСОБА_3 (батько позивача), було скасовано рішення ДМС України про визнання недійсним паспорта громадянина України НОМЕР_4 , оформленого на ім`я ОСОБА_3 , а постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13.06.2022 зазначене рішення суду залишено без змін.

На даний час паспорт громадянина України НОМЕР_4 , оформлений 29.05.2012 Залізничним РВ Сімферопольського МУ ГУ МВС України в АР Крим на ім`я ОСОБА_3 (батька позивача) у зв`язку з набуттям ним громадянства України, на підставі довідки про реєстрацію особи громадянином України №10/Н-105 від 29.05.2012, є дійсним.

Так, відповідно до статті 242 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим, тому в жодному разі не може засновуватися на припущеннях.

Аналогічний висновок щодо застосування норм права викладений у постановах Верховного Суду від 13 вересня 2019 року у справі № 640/21372/1, постанові від 24.04.2020 у справі № 640/2251/19.

З аналізу наведених обставин, суд доходить висновку, що паспорт громадянина України було отримано позивачем на підставі Закону України "Про громадянство України".

Суд наголошує, що відповідно до статті 21 Закону № 2235-III рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується, якщо особа набула громадянство України відповідно до статей восьмої та десятої цього Закону шляхом обману, внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України.

Суд зауважує, що предметом даної справи є оскарження протиправних висновків про визнання недійсним паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а питання законності і обґрунтованості рішення про оформлення набуття позивачем громадянства України перебуває за межами цього судового розгляду. Зважаючи на обставини справи, а саме, мотивування відповідачами свого рішення про визнання паспорту недійсним наявністю сумнівів у набутті позивачем громадянства України, оскаржуване рішення за своєю правовою природою є похідним або від факту припинення громадянства України або від встановлення факту його оформлення з порушенням вимог законодавства. Законність та обґрунтованість рішення про оформлення набуття законодавства України за територіальним походженням має бути предметом відповідного службового розслідування та прийняття відповідного рішення компетентним органом у порядку, визначеному статтею 21 Закону України "Про громадянство України".

Проте, станом на час розгляду даної справи відсутні докази скасування рішення про оформлення набуття громадянства України.

Враховуючи викладене, суд вважає необґрунтованими доводи відповідачів з підстав, викладених в оскаржуваних висновках службових розслідувань, а тому, наявні правові підстави для задоволення позовних вимог.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною другою статті 74 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно зі статтею 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

У відповідності до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України на користь позивача підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача всі здійсненні ним судові витрати.

Керуючись ст. ст. 77, 90, 139, 241 - 246, 255, 293, 296 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати висновок службового розслідування №106/2016 від 14.04.2016, оформлений ГУ ДМС України в Харківський області (61057, м. Харків, вул. Римарська, 24, код ЄДРПОУ 37764460) та затверджений 02.06.2016 ДМС України(01001, м. Київ, вул. Володимирська, 9, код ЄДРПОУ 37508470) про визнання паспорта громадянина України НОМЕР_1 таким, що оформлений з порушенням вимог чинного законодавства, підлягає вилученню та знищенню у встановленому порядку.

3. Визнати протиправним та скасувати висновок службового розслідування від 29.06.2016, оформлений ГУ ДМС України в Харківський області (61057, м. Харків, вул. Римарська, 24, код ЄДРПОУ 37764460) та затверджений 18.07.2016 ДМС України (01001, м. Київ, вул. Володимирська, 9, код ЄДРПОУ 37508470) про визнання паспорта громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2 недійсним та таким, що підлягає знищенню у встановленому порядку.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_5 ) понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 992,40 грн (дев`ятсот дев`яносто дві тисячі 40 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань ГУДМС України в Харківський області (61057, м. Харків, вул. Римарська, 24, код ЄДРПОУ 37764460).

5. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_5 ) понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 992,40 грн (дев`ятсот дев`яносто дві тисячі 40 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Державної міграційної служби України (01001, м. Київ, вул. Володимирська, 9, код ЄДРПОУ 37508470).

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України та може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України відповідно.

Суддя А.О. Черникова