Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 758/5566/17
Категорія 81
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2022 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Захарчук С. С. ,
за участю секретаря судового засідання - Сікора М. Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Подільської районної у м. Києві державної адміністрації, третя особа - Департамент з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації, про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним вище позовом.
Обґрунтовуючи позов, ОСОБА_1 посилався на те, що він звернувся до відповідача з заявою про видачу посвідчення «інвалід війни», яке необхідно йому для підтвердження статусу інваліда війни, однак, посвідчення йому видано не було.
Посилаючись на зазначені обставини, просив визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації щодо складання та видачу офіційного документу (листа), до якого внесена недостовірна (неправдива) інформація, а саме: «Ваше звернення ... щодо визначення Вам статусу інваліда III групи ...»; зобов`язати управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації спростувати вказану інформацію; визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в м. Києві державної адміністрації щодо відмови йому у видачі відповідного посвідчення; зобов`язати управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в м. Києві державної адміністрації видати йому посвідчення інваліда війни.
У судове засідання учасники справи не з`явилися.
Від позивача та представника третьої особи надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Відповідач був повідомлений про дату та час судового засідання належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ст. 205 КАС України суд ухвалив розглядати справу за відсутності учасників справи.
Установлено, що відповідно до ухвали судді Подільського районного суду міста Києва від 24.04.17 відкрито провадження у зазначеній справі.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, у редакції, діючій на час відкриття провадження у справі, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 18 КАС України, у редакції, діючій на час відкриття провадження у справі, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб`єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб), крім судових рішень.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування», у редакції, діючій на час відкриття провадження у справі, система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування», у чинній редакції, система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
У містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
У позові ОСОБА_1 оскаржує дії управління праці та соціального захисту населення Подільської районної у м. Києві державної адміністрації, яке в силу норм Закону України «Про місцеве самоврядування» у редакції, діючій на час відкриття провадження у справі, та у чинній редакції, не відноситься до органів місцевого самоврядування.
Таким чином, на момент відкриття провадження у справі, дана справа була предметно підсудна окружному адміністративному суду.
Крім того, в силу норм діючого КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частинами першою та третьою цієї статті (ст. 20 КАС України).
Отже, в силу норм чинного законодавства дана справа також предметно підсудна окружному адміністративному суду.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки, на момент відкриття провадження у справі та на даний час дана справа предметно підсудна окружному адміністративному суду, а тому згідно з п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України справа підлягає передачі на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Керуючись ст. ст. 19, 20, 29, 256, 294 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В :
Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Подільської районної у м. Києві державної адміністрації, третя особа - Департамент з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської обласної державної адміністрації, про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення - 27.10.2022.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України.
СуддяС. С. Захарчук