ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.10.07
Справа №АС13/457-07.
за позовом : прокурора Конотопського району в інтересах держави в особі
Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту
інвалідів
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю «АПК Конотоп»
про стягнення 16722 грн. 82 коп.
СУДДЯ ЛИХОВИД Б.І.
За участю представників сторін:
Від позивача: Груздо Т.С.
від відповідача: Іваненко Н.О.
прокурор: не з’явився
СУТЬ СПОРУ: прокурор просить суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість на загальну суму 16722 грн. 82 коп., в тому числі: 16030 грн. 18 коп. адміністративно – господарських санкцій за невиконання робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році та 692 грн. 64 коп. пені.
15.10.2007 року позивач подав до суду заяву про уточнення позовних вимог № 04-320/1218 від 15.10.2007 року, в якій просить суд стягнути з відповідача пеню в розмірі 692 грн. 64 коп., в частині стягнення суми боргу – закрити провадження у справі на підставі п. 2 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач подав до суду письмове пояснення, в якому зазначає, що борг в сумі 16030 грн. 18 коп. ним погашено в повному обсязі, що підтверджується платіжними дорученнями № 395 від 05.09.2007 року на суму 7970 грн. 00 коп., № 435 від 17.09.2007 року на суму 8060 грн. 18 коп.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників позивача та відповідача, дослідивши наявні докази по справі, суд встановив:
Статтею 4 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» № 875-ХІІ від 21.03.1991р. зі змінами та доповненнями (далі Закон) передбачено, що держава створює правові, економічні, політичні, соціально-побутові і соціально-психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоров’я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Згідно ч. 5 ст. 20 Закону, фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, надання позик на створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, забезпечення інвалідів технічними реабілітаційними засобами, оплата навчання та перекваліфікація здійснюються Фондом соціального захисту інвалідів.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у кількості одного робочого місця.
Ст. 20 Закону встановлено обов’язок підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. 1 ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об’єднанні), установі, організації за кожне робоче місце не зайняте інвалідом. Але, відповідно до п. 3.7 Інструкції, щодо заповнення форми № 10-ПІ «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», що затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 10.02.2007 року № 42, сума коштів адміністративно-господарських санкцій, яку повинен сплатити роботодавець у разі невиконання нормативу, на яких працює 15 осіб і більше, сума коштів адміністративно-господарських санкцій сплачується у розмірі середньорічної заробітної плати на підприємстві, установі, організації, у фізичної особи, яка використовує найману працю, а для роботодавців, у яких працює від 8 до 15 осіб - в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві.
Сплату адміністративно-господарських санкцій підприємства (об’єднання), установи і організації провадять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов’язкових платежів). У разі відсутності коштів адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані шляхом звернення стягнення на майно підприємства (об’єднання), установи і організації в порядку, передбаченому законом.
Пунктом 2 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року, передбачено, що суми адміністративно-господарських санкцій та пені перераховуються роботодавцем на рахунок, відкритий в органах державного казначейства до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулось порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Відповідно форми 10-ПІ «Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів», за 2006 рік, наданого до Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів по Попівському експериментальному заводу, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2006 році становила 106 чоловік.
Таким чином, згідно із ст.19 Закону, на підприємстві відповідача у 2006 році норматив складає 4 робочих місць. Фактично ж, згідно даних, зазначених відповідачем у звіті, не було створено 2 робочих місця для працевлаштування інвалідів. Отже, підприємством відповідача не виконано норматив по створенню 2 робочих місць для працевлаштування інвалідів. Відповідно до поданого відповідачем звіту, розмір середньої річної заробітної плати на підприємстві за 2006 рік становить 8015 грн. 09 коп.
Таким чином, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році, становить 16030 грн. 18 коп.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач погасив борг перед позивачем в сумі 16030 грн. 18 коп., що підтверджується платіжними дорученнями № 395 від 05.09.2007 року на суму 7970 грн. 00 коп., № 435 від 17.09.2007 року на суму 8060 грн. 18 коп. Враховуючи зазначене, провадження у справі в частині стягнення 16030 грн. 18 коп. адміністративно – господарських санкцій за невиконання робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році підлягає закриттю на підставі п. 2 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 70, порушення строків сплати суми адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені в розмірі 120% річних облікової ставки НБУ за кожен календарний день прострочення.
Нарахування пені здійснюється на дату фактичного погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу.
Так, станом на 07.09.2007 року сума пені становить 687 грн. 86 коп. (контррозрахунок відповідача).
Таким чином, вимоги прокурора, щодо стягнення з відповідача на користь позивача суми пені підлягають задоволенню в частині стягнення 687 грн. 86 коп., в іншій частині – відмові.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АПК Конотоп» (Сумська область, Конотопський район, с. Салтикове, вул. Петровського, 1, код 30902857) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Суми, вул. Горького, 2, р/р 31212230700002 відділення Державного казначейства у Сумській області в банку ГУДКУ м. Суми, МФО 837013, код 23636315, код бюджетної класифікації 50070000) 687 грн. 86 коп. пені.
3. В частині стягнення 16030 грн. 18 коп. боргу провадження у справі закрити.
3. В іншій частині позову – відмовити.
4. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ Б.І.ЛИХОВИД