Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про заміну боржника у виконавчому листі
20 жовтня 2022 року м. Київ№ 320/7928/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В. розглянувши у порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про заміну сторони у виконавчому листі в адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Управління соціального захисту населення Макарівської РДА
про визнання дій протиправним та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі по тексту позивач, ОСОБА_1 ) з позовом до Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації (далі по тексту відповідач, УСЗН Макарівської РДА), у якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Макарівської РДА щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня у розмірі меншому, ніж передбачено ч.5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- зобов`язати Управління соціального захисту населення Макарівської РДА здійснити перерахунок, нарахувати і виплатити ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи за 2020 рік відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної частиною 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік» на момент проведення виплат, з урахуванням раніше виплачених сум.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 16.04.2021 адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправними дії Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня 2020 року у розмірі меншому, ніж передбачено статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зобов`язано Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код: 03193850; місцезнаходження: 08001, Київська область, смт. Макарів, провул. Гетманський, 2) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ) щорічну разову грошову допомогу до 5 травня як особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи за 2020 рік, відповідно до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на момент проведення виплат, з урахуванням раніше виплачених сум.
09.06.2021 Київським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист № 320/7928/20 з метою примусового виконання рішення суду.
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про заміну боржника у виконавчому листі Київського окружного адміністративного суду у справі № 320/7928/20 Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації на правонаступника Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації (ідентифікаційний код 44370884, місцезнаходження: 08292, Київська область, м. Буча, вул. Енергетиків, 1-А), яка передана на розгляд головуючій судді Пановій Г.В..
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.09.2022 вказану заяву позивача призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.
У судове засідання, призначене у справі на 06.10.2022 заявник та особи, що беруть участь у справі не з`явилися, явку уповноважених представників не забезпечили. Разом з цим, судом встановлено, що про дату, час та місце судового засідання були повідомлені належним чином та у передбачений законодавством строк.
З огляду на зазначене та керуючись приписами частини 3 ст. 194, ч.9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України протокольною ухвалою суд вирішив подальший розгляд заяви здійснювати у порядку письмового провадження.
Розглянувши подану заяву та матеріали справи №320/7928/20 суд вважає за можливе задовольнити заяву про заміну сторони виконавчого провадження, з огляду на викладене.
Відповідно до статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником (частина перша). Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду (частина друга). Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (частина четверта).
Відповідно до відомостей виконавчого листа № 320/7928/20 виданого 09 червня 2021 року Київським окружним адміністративним судом, боржником у ньому зазначено - Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області (ідентифікаційний код 03193850; місцезнаходження: провул. Гетьманський, бу. 2, смт. Макарів, Київська область, 08001).
Відповідно до пп. 22 п. 1 Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807 (далі Постанова № 807), утворено у Київській області, зокрема, Бучанський район (з адміністративним центром у місті Буча) у складі територій Білогородської сільської, Бородянської селищної, Борщагівської сільської, Бучанської міської, Вишневої міської, Гостомельської селищної, Дмитрівської сільської, Ірпінської міської, Коцюбинської селищної, Макарівської селищної, Немішаївської селищної, Пісківської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
При цьому, пунктом 3 Постанови № 807 ліквідовано у Київській області: Баришівський, Білоцерківський, Богуславський, Бориспільський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Вишгородський, Володарський, Згурівський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький, Поліський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський, Фастівський, Яготинський райони.
Механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням або реорганізацією райдержадміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, у зв`язку із зміною адміністративно-територіального устрою України, визначає Порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов`язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1321 (далі - Порядок №1321).
Відповідно до п. 7 Порядку № 1321 перехід повноважень, прав та обов`язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється: у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється (далі - комісія з реорганізації); у разі утворення на території новоутвореного району райдержадміністрації, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та утворення комісії з реорганізації.
Згідно з п. 8 Порядку № 1321, перехід майна, майнових прав та обов`язків райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється: у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з дня затвердження передавального акта комісії з реорганізації; у разі утворення райдержадміністрації на території новоутвореного району, в адміністративному центрі якого була відсутня така райдержадміністрація, - з моменту державної реєстрації райдержадміністрації як юридичної особи публічного права та затвердження передавального акта комісії з реорганізації.
Райдержадміністрація, розташована в ліквідованому районі, продовжує здійснювати свої повноваження до моменту виникнення відповідного правонаступництва, передбаченого пунктами 7 і 8 цього Порядку (п. 10 Порядку № 1321).
Пунктом 11 Порядку № 1321 визначено, що райдержадміністрації, що припиняються, до складу яких входять структурні підрозділи із статусом юридичної особи публічного права, після набрання чинності актом Кабінету Міністрів України про реорганізацію відповідної райдержадміністрації, а у разі створення райдержадміністрацій на території новоутвореного району - після державної реєстрації створення райдержадміністрацій видають акт про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права.
У акті про реорганізацію визначається її спосіб, заходи з реорганізації, строк її завершення та інші необхідні умови.
Судом встановлено, що згідно розпорядження Бучанської районної державної адміністрації Київської області №3 від 01.04.2021 Про утворення юридичної особи публічного права Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області, Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області є правонаступником публічно-владних повноважень, майна, прав та обов`язків Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 01.04.2021 внесено запис № 1003261020000001660 про реєстрацію юридичної особи Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області (ідентифікаційний код 44370884).
Частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Згідно з частиною першою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне задовольнити заяву позивача та замінити боржника у виконавчому листі № 320/7928/20, виданого Київським окружним адміністративним судом 09.06.2021, а саме: «Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області» на правонаступника Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області (ЄДРПОУ 44370884, місцезнаходження: 08292, м. Буча, вул. Енергетиків, 1-А).
Керуючись статтями 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому листі в адміністративній справі № 320/7928/20 задовольнити.
Замінити у виконавчому листі № 320/7928/20, виданому 09.06.2021 Київським окружним адміністративним судом, боржника - «Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області» на правонаступника Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області (ЄДРПОУ 44370884, місцезнаходження: 08292, м. Буча, вул. Енергетиків, 1-А).
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Панова Г. В.