Постанова № 1068486, 22.10.2007, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
22.10.2007
Номер справи
2/182
Номер документу
1068486
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"22" жовтня 2007 р.

Справа № 2/182

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Деревінської Л.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 2/182

за позовом: відділу земельних ресурсів у Долинському районі головного управління земельних ресурсів у Кіровоградській області, м. Долинська Кіровоградської області

до відповідача: Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області, м. Кіровоград

про скасування рішення № 18 від 05.04.2007р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін

Секретар судового засідання – Галушко М.О.

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача - Дромашко Л.М. , довіреність № 17/01-10 від 10.10.07;

від відповідача - Куницький В.В , довіреність № 9-02235/01-10 від 09.01.07;

від відповідача - Штаненко Н.П , довіреність № 1493-02 від 11.10.07;

Час прийняття постанови –14:25.

Долинським районним відділом земельних ресурсів Кіровоградського обласного головного управління земельних ресурсів подано позов про скасування рішення № 18 від 05.04.2007р. Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, відповідно до якого було вилучено у доход державного бюджету 4480 грн. коштів отриманих за надання земельно - кадастрових послуг та 8960 грн. штрафу.

Відповідач у запереченні на адміністративний позов № 926-02 від 21.06.07р. позовні вимоги не визнає, мотивуючи тим що санкції до позивача застосовані відповідно до чинного законодавства та правомірно.

Відповідач клопотанням від 22.10.07р. залучив копію уточнення № 1499-02 від 12.10.07р. до рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 05.04.07р. № 18 в якому вилучено у позивача в доход державного бюджету 3800 грн. безпідставно отриманої виручки та 7600 грн. штрафу.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно п. 3 "Положення про державну інспекцію з контролю за цінами", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.00 № 1819, основним завданням такої інспекції є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.

За п. п. 2 п. 4, п.п. 1 п. 5 названого Положення Державна інспекція з контролю за цінами відповідно до покладених на неї завдань у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, а також їх економічного обґрунтування, і для виконання таких завдань має право проводити на підприємствах незалежно від форм власності перевірки бухгалтерських документів, книг, звітів, калькуляцій та інших документів, пов'язаних з формуванням, встановленням і застосуванням цін і тарифів.

Статтею 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" встановлено, що державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів; при цьому встановлюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області є органом, на який ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" покладене здійснення державного контролю за цінами при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів, перевірка правомірності їх застосування.

За результатами перевірки згідно акта № 99 від 06.02.07р. виявлено стягнення позивачем плати за послугу, оплата якої не передбачена чинним законодавством.

Законом України «Про землеустрій» № 858 від 22.05.03р. визначено правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою, що спрямовані на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування.

Статтею 4 Закону України «Про ціни і ціноутворення» визначено повноваження Кабінету Міністрів України в галузі ціноутворення, а саме: забезпечення здійснення в республіці державної політики цін.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1619 від 01.11.00р. якою затверджено «Порядок виконання земельно - кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державним органам земельних ресурсів».

Державним комітетом по земельних ресурсах України, Міністерством фінансів України та Міністерством економіки України затверджено наказ № 97/298/124 від 15.06.01р. (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.07.01р. За № 579/5770) «Про затвердження Розмірів оплати земельно – кадастрових робіт та послуг» (далі – наказ).

У даному наказі зазначено, що на виконання п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 01.11.00р. № 1619 «Про затвердження Порядку виконання земельно - кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державним органам земельних ресурсів» затверджено розміри оплати земельно – кадастрових робіт та послуг. У загальних положеннях даного документа вказано, що розміри оплати земельно – кадастрових робіт та послуг застосовуються державними органами земельних ресурсів.

При проведенні перевірки виявлено стягнення позивачем плати по послузі «висновок по проекту відведення земельної ділянки», надання якої за плату не передбачено чинним законодавством.

За вищевказану послугу з фізичних осіб стягувалась плата у розмірі 30 грн., з юридичних осіб – 80 грн. Всього безпідставно отримана виручка складає 3800 грн.

Враховуючи викладене сума порушення складає 11400 грн., з яких сума безпідставно отриманої виручки – 3800 грн., сума штрафу – 7600 грн.

У наказі не передбачена платна послуга «висновок по проекту відведення земельної ділянки», яку надавав позивач.

Отже рішення № 18 від 05.04.07р. Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області є законним. Підстави для його скасування відсутні. Позовні вимоги не обґрунтовані та задоволенню не підлягають.

Позивач у клопотанні від 10.10.07р. просить здійснити його заміну на правонаступника. Наказом Кіровоградського обласного головного управління земельних ресурсів Державного комітету по земельних ресурсах № 30 від 08.05.2007р. “Про реорганізацію територіальних органів земельних ресурсів в Кіровоградській області” перетворено Долинський районний відділ земельних ресурсів на Відділ земельних ресурсів у Долинському районі.

Відповідно до ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір суд допускає на будь – якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, є обов'язковими для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язковими для особи, яку він замінив.

За викладених обставин суд вважає за необхідне, здійснити заміну позивача на його правонаступника Відділ земельних ресурсів у Долинському районі, вул. Тесленка, 51, м. Долинська.

Згідно ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись ст. ст. 55, 94, 160, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Здійснити заміну позивача - Долинський районний відділ земельних ресурсів на Відділ земельних ресурсів у Долинському районі (вул. Тесленка, 51, м. Долинська Кіровоградської області, код 24151873).

В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

Л. В. Деревінська