Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 305/1933/22
Номер провадження 3/305/1090/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.10.2022 року м. Рахів
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Попова О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Лазещина Рахівського району Закарпатської області, громадянина України, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Рахівськи РВ УМВС України в Закарпатській області від 06.10.1999 року, не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.124та ч.1 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло два адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , згідно з якими 22.08.2022 року о 00 год. 45 хв. в смт. Ясіня, вул. Грушевського, ОСОБА_1 перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, керуючи автомобілем «Ауді» д.н.з. НОМЕР_2 , під час руху не врахував дорожню обстановку та не вибрав безпечної швидкості на крутій ділянці дороги з`їхав в кювет та зіткнувся з бетонним мостом, у наслідок чого автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками, огляд на стан сп`яніння проводився у встановленому законом порядку в Рухівської РЛ та підтверджується висновком медичного закладу № 381 від 22.08.2022 року, чим порушив вимоги п.п. 2.9А, 12.1ПДР, за що передбачена відповідальність ст. 124 та ч. 1ст. 130 КУпАП.
Відповідно доч. 2 ст. 36 КУпАПу разі, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи по яким розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи, що до суду надійшли матеріали щодо декількох адміністративних правопорушень, вчинених ОСОБА_1 , які розглядаються одним суддею, вони підлягають об`єднанню в одне провадження.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, просив про об`єднання матеріалів в одне провадження та вказав, що вину визнає в повному обсязі.
У рішеннях Європейського Суду з прав людини від 03.04.2008 року в справі «Пономарьов проти України», «Олександр Шевченко проти України» від 26.04.2007 (п.27) «Трух проти України» від 14.10.2003 року наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.
Ураховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на підставі наявних матеріалів.
Статтею 124 КУпАП передбачена відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до вимог п.2.9.А.ПДРУкраїни водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно доп.12.1ПДР, під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
В матеріалах справи наявні письмові пояснення ОСОБА_1 , з яких встановлено, що останній дійсно скоїв ДТП в стані алкогольного сп`яніння.
Дослідивши матеріали за складеними протоколами, за ст. 124 та ч.1ст.130 КУпАП, суд встановив наступне.
Відповідно до вимогст.280 КУпАПвизначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушеннязобов`язанийз`ясувати:чибуло вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшуютьіобтяжуютьвідповідальність,чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовогоколективу,атакож з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимогст.251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані,наосновіякихувизначеномузаконом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення,винністьданоїособивйого вчиненні та інші обставини,щомаютьзначеннядляправильного вирішення справи.
Ціданівстановлюютьсяпротоколамипро адміністративні правопорушення, поясненнями особи, яка притягаєтьсядоадміністративноївідповідальності,а також іншими документами.
Обставини вчинення ОСОБА_1 , адміністративних правопорушень за ст. 124 та ч.1ст.130 КУпАП, підтверджуються протоколами серії ААБ № 026114 від 08.09.2022 року та серії ААБ № 026113 від 08.09.2022 року, письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_2 від 08.09.2022 року, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 381 від 22.08.2022 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 , перебував в стані алкогольного сп`яніння та іншими письмовими матеріалами справи.
Враховуючи наведені обставини, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 та ч.1ст.130 КУпАП, докази його винуватості були перевірені.
Протоколи щодо нього складений уповноваженою особою: поліцейським СРПП Рахівського РВП ГУНП в Закарпатській області старшим сержантом поліції Панасовичем С.Д., під час складання протоколу було дотримано процедуру встановлену Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що затверджена Наказом Міністерства внутрішніхсправ України, Міністерства охорониздоров`я України09.11.2015№ 1452/735.
Разом з цим, згідно роз`яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті", позбавлення права керувати транспортними засобами можна застосовувати тільки як основне адміністративне стягнення. Однак призначення цього покарання особі, яка вже позбавлена такого права або взагалі його не мала, є неможливим.
Враховуючи те, що згідно довідки начальника САП Рухівського РВП від 28.09.2022 року № 3364 гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія не отримував, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, суд, у відповідності до положень статті 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, дані про особу правопорушника, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, що передбачено ч. 2 ст. 36 КУпАП,а самеч.1ст.130 КУпАП, у виді штрафу в межах санкції, встановленої ч. 1 ст. 130 КУпАП, без позбавлення права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 130, 279, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу проадміністративне правопорушення№305/1933/22,провадження №3/305/1090/22,у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за ч.1ст.130 КУпАП,об`єднати зісправою проадміністративне правопорушення№305/1934/22,провадження №3/305/1091/22,у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за ст.124 КУпАП та присвоїти їм єдиний номер: №305/1933/22, провадження №3/305/1090/22.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 та ч. 1 ст. 130 КУпАП, і накласти адміністративне стягнення відповідно до ст. 36 КУпАП, в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп., який необхідно сплатити на рахунок UA268999980314040542000007451, отримувач - ГУК у Зак.обл/Ясінянська тг /21081100, код отримувача (за ЕДРПОУ) - 37975895, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки «00» Без деталізації за відомчою ознакою. Без позбавлення права керування транспортними засобами.
Стягнутиз ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,судовийзбір врозмірі 496(чотиристадев`яностошість)гривень 20копійок,за кодомкласифікації доходівбюджету 22030106"Судовийзбір":отримувач коштівГУКу м.Києві/м.Київ/22030106;код заЄРДПОУ 37993783;банк отримувача:Казначейство України(ЕАП);рахунок отримувача:UA908999980313111256000026001код класифікаціїдоходів бюджету:22030106.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч.1 ст.307, ст.308 КУпАП штраф має бути сплачений ним не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова суду підлягає негайному виконанню, після набрання законної сили.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя О.М. Попова