Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 338/961/22
3/338/437/22
17 жовтня 2022 року селище Богородчани
Cуддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Решетов В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 (смт Богородчани) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, громадянина України, за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 02 жовтня 2022 року о 21 годині 06 хвилин, перебуваючи по вул. Шевченка в смт Богородчани Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керував мотоциклом марки «HONDA» б/н, стані алкогольного сп`яніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Alkotest 6810 в присутності двох свідків, що підтверджується тестом №5654 від 02 жовтня 2022 року результат огляду становить 1,83 % в проміле, чим порушив вимоги п.п. ап.2.9 ПДРУкраїни, вчинивши правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення (надаліКУпАП).
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав, підтвердив всі обставини значені в протоколі, пояснив, що дійсно був в стані алкогольного сп`яніння, але сів за кермо, щоб забрати товариша. Але його зупинили працівники поліції. Просив суворо не карати.
Згідно зі ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Орган (посадова особа), зокрема суддя, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно дост. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частина 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.9 "а" Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, передбачено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Перевіривши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , підтверджується сукупністю доказів, зібраних у справі та перевірених судом, а саме:
-протоколомпро адміністративнеправопорушення серії ААБ №031130 від 02.10.2022 року, складеним інспектором СРППВП№ 2(смтБогородчани)Івано-ФранківськогоРУП Гришиним В.М., відповіднодоякого ОСОБА_1 02 жовтня 2022 року о 21 годині 06 хвилин, перебуваючи по вул. Шевченка в смт Богородчани Івано-Франківського району Івано-Франківської області, керував мотоциклом марки «HONDA» б/н, стані алкогольного сп`яніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Alkotest 6810 в присутності двох свідків, що підтверджується тестом №5654 від 02 жовтня 2022 року результат огляду становить 1,83 % в проміле. Також, протокол містить пояснення ОСОБА_1 , відповідно до яких він пояснює що випив 100 грам горілки, а після сів за кермо;
-роздруківкою зпринтера приладу"AlcotestDrager6810",з якоївстановлено,що вмісталкоголю вкрові ОСОБА_1 на момент проведення огляду 02.10.2022 року - становив 1,83 % в проміле ;
-актом оглядуна станалкогольного сп`янінняз використаннямспеціальних технічнихзасобів,відповідно доякого оглядпроводився узв`язку звиявленням у ОСОБА_1 ознак алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушення вимови та координації рухів, тримтіння пальців. Результат огляду на стан сп`яніння позитивний 1,83%. З результатом ОСОБА_1 погодився, що підтверджується його підписом;
- направленням на огляд водія від 02.10.2022 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 було направлено для проходження огляду на стан сп`яніння у КНП «Прикарпатський наркологічний центр», але огляд не проводився, у зв`язку з відмовою ОСОБА_1 від такого огляду;
- актом огляду та тимчасове затримання транспортного засобу від 02.10.2022 року, відповідно до якого ОСОБА_1 був відсторонений від керування, а транспортний засіб мотоцикл марки «HONDA» б/н, був переданий до ВП №2 смт Богородчани;
- копією постанови серія БАД №695630 від 02.10.2022 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі 3400 грн. за ч. 2 ст. 126, ч.6 ст. 121 КУпАП. Даний письмовий доказ підтверджує законність зупинки водія, що потягнуло за собою перевірку на стан сп`яніння;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , відповідно до яких останні підтверджують, що ОСОБА_1 погодився пройти освідування у встановленому законом порядку;
- свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, яким підтверджується правомірне використання працівниками поліції газоаналізатора "Drager" Alcotest 6810 ;
- диском із відеозаписом події від 02.10.2022 року, відповідно до якого встановлено що ОСОБА_1 , було зупинено за порушення правил ПДР, а саме керування без посвідчення водія, де під часспілкування працівником поліціївиявлено у ОСОБА_1 явні ознакиалкогольного сп`яніння.Тому,йому було запропонованопройти оглядна стансп`яніння задопомогою спеціального технічногозасобу "AlcotestDrager6810".Огляд зізгоди водіяпрацівниками поліціїпроведено увстановленому закономпорядку вприсутності свідків,під часпроведення оглядуполіцейськими застосовувавсятехнічний засібвідеозапису.За результатамиогляду встановлено,що ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп`яніння, результат тесту 1,83 %. З вказаним результатом водій погодився та пояснив що напередодні вживав алкоголь. Проходити огляд у медичному закладі відмовився.
Порядок проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, регламентований статтею 266 КУпАП та здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зокрема, у відповідності до наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року №1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду".
Встановлено,що визначенучинним законодавствомпроцедуру проведенняогляду водія ОСОБА_1 на станалкогольного сп`яніннята оформленнярезультатів такогоогляду дотримано.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Відповідно дост. 23 КУпАПметою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При визначенні виду і міри адміністративного стягнення, згідно зі ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майнове становище, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Зважаючи навищевикладене,беручи доуваги обставинисправи суддявважає,що до ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення необхідно застосувати адміністративне стягнення, згідно з ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, ч. 1 ст. 130, ст. 33 КУпАП, керуючись ст. 40-1, 283, 284, 289 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір",
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним за ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень (сімнадцять тисяч гривень), який слід стягнути на рахунок UA148999980313070149000009001, отримувач ГУК в Ів-Фр.об./Ів.-Фр.обл./21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37951998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету "Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1(один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави 496,20 грн судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030101).
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В. В. Решетов