Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 686/16071/22
Провадження № 2/686/4962/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2022 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі судді Павловської А.А.,
справа № 686/16071/21;
сторони та інші учасники справи:
-позивач ОСОБА_1 ,
-відповідач Хмельницька міська рада,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (письмове провадження) цивільну справу за позовом ОСОБА_1 доХмельницької міської ради про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки, моральої шкоди -
ВСТАНОВИВ:
В серпні 2022 року позивач звернулася до суду з вище зазначеним позовом до відповідача, в якому просить стягнути з відповідача невиплачену заробітну плату в сумі 12384,46грн., компенсацію втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушення термінів її виплати у розмірі 1743,55грн., середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні, що складає 56855,96 грн., моральну шкоду у розмірі 5000 грн.
02 вересня 2022 року представник відповідача звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження у справі у зв`язку із тим, що даний спір слід розглядати за правилами адміністративного судочинства, оскільки позивач є посадовою особою місцевого самоврядування і вимога позивача пов`язана із проходженням нею публічної служби та звільненням з такої, тобто спір є публічно правовим.
Судом встановлено, що позивач перебувала на посаді головного спеціаліста відділу субсидій управління праці та соціального захисту населення.
Відповідно до вимог ст.19ч.1ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Відповідно достатті 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.
Посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету (частина першастатті 2 вказаного Закону).
Відповідно до п.17ст. 4 КАС України, публічна служба -діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах власди Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Відповідно до п.2 ч.1ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Велика Палата Верховного Суду у постановах від 22 серпня 2018 року у справі № 766/10783/16-ц (провадження № 14-278цс18) та від 05 червня 2019 року у справі № 754/15544/17-ц (провадження № 14-202цс19) висловила правову позицію про те, що оскільки публічна служба є різновидом трудової діяльності, відносини публічної служби як окремий різновид трудових відносин існують на стику двох галузей права - трудового та адміністративного, то правовідносини, пов`язані з прийняттям на публічну службу, її проходженням та припиненням, регламентуються нормами як трудового, так і адміністративного законодавства, а спори, які виникають з таких правовідносин, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Оскільки позивачка була посадовою особою органу місцевого самоврядування, тобто проходила публічну службу, спір виник з приводу проходження та припинення публічної служби, а саме стягнення коштів, що підлягають виплаті при звільненні з публічної служби, тому даний спір є публічно-правовим і підлягає вирішенню в порядку адміністративного, а не цивільного судочинства.
Відповідно до вимогст.255ч.1п.1ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
В даному випадку, на думку суду, є обґрунтованим клопотання відповідача, тобто має місце публічний, а не приватно-правовий спір, який повинен розглядатись в порядку адміністративного судочинства, оскільки заборгованість по заробітній платі виникла у позивача при проходженні нею публічної служби.
Керуючись ст. ст.255ч. 1 п. 1,259,260 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі за позовом ОСОБА_1 доХмельницької міської ради про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки, моральої шкоди - закрити.
Роз`яснити ОСОБА_1 її право на звернення із зазначеним позовом до Хмельницького оружного адміністративного суду в порядку адміністративного судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя: