Постанова № 106770516, 29.09.2022, Голосіївський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.09.2022
Номер справи
752/2909/22
Номер документу
106770516
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 752/2909/22

Провадження №: 3/752/2927/22

П О С Т А Н О В А

Іменем України

29 вересня 2022 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Дмитрук Н.Ю., за участі прокурора Офісу Генерального прокурора, захисника Бачука Б., Фурдичка О.І. (у режимі відео конференції із Київським СІЗО), розглянувши матеріали, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Стрільбичі Старомбірського р-ну львівської обл., громадянина України, українця, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП,

встановив:

21.07.2022 судом було об`єднано в одне провадження вісімнадцять протоколів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 178 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону), являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо преміювання працівників у квітні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинення дій шляхом підписання 06.04.2020 наказу № 68-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 179 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень 06.04.2020 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо преміювання працівників у квітні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинив дії шляхом підписання 06.04.2020 наказу № 68-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 180 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо преміювання працівників у квітні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинення дій шляхом підписання 27.04.2020 наказу № 82-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 181 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень 27.04.2020 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо преміювання працівників у квітні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинив дії шляхом підписання 27.04.2020 наказу № 82-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 182 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо преміювання працівників у травні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинення дій шляхом підписання 12.05.2020 наказу № 94-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 183 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень 12.05.2020 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо преміювання працівників у травні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинив дії шляхом підписання 12.05.2020 наказу № 94-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 184 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо преміювання працівників у травні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинення дій шляхом підписання 26.05.2020 наказу № 98-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 185 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень 26.05.2020 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо преміювання працівників у травні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинив дії шляхом підписання 26.05.2020 наказу № 98-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 186 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо преміювання працівників у липні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинення дій шляхом підписання 24.07.2020 наказу № 142-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 187 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень 24.07.2020 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо преміювання працівників у липні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинив дії шляхом підписання 24.07.2020 наказу № 142-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 188 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо преміювання працівників у серпні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинення дій шляхом підписання 03.08.2020 наказу № 154-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 189 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень 03.08.2020 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо преміювання працівників у серпні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинив дії шляхом підписання 03.08.2020 наказу № 154-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 190 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо преміювання працівників у жовтні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинення дій шляхом підписання 27.10.2020 наказу № 211-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 191 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень 27.10.2020 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо преміювання працівників у жовтні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинив дії шляхом підписання 27.10.2020 наказу № 211-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 192 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо преміювання працівників у грудні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинення дій шляхом підписання 09.12.2020 наказу № 243-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 193 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень 09.12.2020 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо преміювання працівників у грудні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинив дії шляхом підписання 09.12.2020 наказу № 243-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 194 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень не повідомив у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо преміювання працівників у грудні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинення дій шляхом підписання 22.12.2020 наказу № 253-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу № 195 від 11.02.2022, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону під час виконання своїх службових повноважень 22.12.2020 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо преміювання працівників у грудні 2020, у тому числі ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинив дії шляхом підписання 22.12.2020 наказу № 253-к/тр «Про преміювання», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Від ОСОБА_1 та його захисника - Бачука Б. надійшли клопотання про закриття провадження на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.

Згідно з ч.4 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Пунктом 7 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього кодексу.

З матеріалів справи вбачається, що адміністративні правопорушення були вчинені протягом квітня-грудня 2020 року, протоколи про адміністративні правопорушення складені 11.02.2022

Таким чином, на момент розгляду закінчились строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП, а тому вважаю за необхідне закрити провадження по справі на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 38, 247 п.7 ч. 1, 283-285 КУпАП, суддя

постановив:

провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Н.Ю. Дмитрук