
Справа №760/9835/22
2-а/760/1391/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 серпня 2022 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Митрофанова А.О., дослідивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Управління патрульної поліції у місті Києві, Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В:
29.07.2022 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Управління патрульної поліції у місті Києві, Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Вказана позовна заява та додані до неї документи подані в електронному вигляді через систему «Електронний суд».
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.08.2022 року справу передано в провадження головуючого судді Солом`янського районного суду м. Києва Митрофанової А.О. (фактично передано судді 09.08.2022 року).
Вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України.
Статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути враховані позивачем при складанні та поданні позовної заяви до суду.
Пунктом 4 частини 5 статті 160 КАС України визначено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач зазначає одного із відповідачів ОСОБА_2 , однак згідно з правовим висновком Верховного Суду від 17 вересня 2020 року по справі №742/2298/17, посадова особа відповідного органу діє не як самостійний суб`єкт владних повноважень, а від імені відповідного органу, тобто посадова особа не може виступати самостійним відповідачем при розгляді судом справ в порядку, передбаченому КАС України.
Відповідач є посадовою особою Управління патрульної поліції у місті Києві, яке входить до структури Департаменту патрульної поліції, яка на виконання своїх посадових обов`язків винесла постанову про накладення адміністративного стягнення.
У свою чергу, поліцейський є посадовою особою Управління патрульної поліції в м. Києві, яке входить до структури Департаменту патрульної поліції, яка на виконання своїх посадових обов`язків винесла постанову про накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи вищевикладене, посадові особи не можуть виступати самостійним відповідачем у таких справах, оскільки належним відповідачем є саме відповідний орган, на який, зокрема положеннями статті 222 КУпАП покладено функціональний обов`язок розглядати справи про адміністративні правопорушення.
Органом Національної поліції у цьому випадку є Департамент патрульної поліції, тобто суб`єкт владних повноважень, від імені якого винесена постанова про накладення адміністративного стягнення, оскільки Управління патрульної поліції в місті Києві є територіальним підрозділом Департаменту патрульної поліції.
Слід звернути увагу, що визначення відповідача, предмета і підстав спору є правом позивача.
Крім того, згідно з вимогами частин першої, четвертої статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Усуваючи недоліки, позивачеві необхідно взяти до уваги викладене та визначити коло учасників відповідно до норм чинного законодавства, а також надати суду копії позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до позовної заяви відповідно кількості учасників справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Управління патрульної поліції у місті Києві, Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду у встановлений судом строк, позовна заява вважатиметься неподаною і підлягає поверненню позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя А.О. Митрофанова