
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/13029/22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2022 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Кухар Н.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання бездіяльності протиправною,-
в с т а н о в и в:
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ 13814885) про визнання бездіяльності протиправною, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років позивача з 71% до 70% від відповідних сум грошового забезпечення з 01.04.2019 року, під час її перерахунку на виконання рішення суду від 18 жовтня 2021 року у справі №380/14380/21, та зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років, починаючи з 01.04.2019 року у розмірі 71% відповідних сум грошового забезпечення, зазначених в довідці Адміністрації Державної прикордонної служби України від 06.08.2020 року №11/761, з урахуванням виплачених сум;
- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення виплати з 01.07.2021 року та припинення виплати з 01.04.2022 року щомісячної доплати у розмірі 2000 грн. до призначеної пенсії позивачу у відповідності до постанови КМУ від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» та зобов`язати відповідача установити та виплатити з 01.07.2021 року щомісячну доплату у розмірі 2000 грн. до призначеної пенсії позивачу у відповідності до постанови КМУ від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з урахуванням раніше виплачених сум.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 призначена пенсія на підставі Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в розмірі 71% суми грошового забезпечення. Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області під час здійснення перерахунку пенсії зменшило розмір грошового забезпечення з 01 квітня 2022 року з 71% до 70%. Вважає такі дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області протиправними та такими, що порушують його право на пенсійне забезпечення в належному відсотковому розмірі, а тому з метою захисту своїх прав та законних інтересів позивач звернувся до суду із цим позовом.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 19 вересня 2022 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою про відкриття провадження запропоновано відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз`яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Вище вказану ухвалу отримано представником відповідача 22 вересня 2022 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Станом на дату винесення судом рішення відзиву на позовну заяву або заяви про визнання позову від відповідача не надходило.
Відповідно до частин 5 та 6 статті 162 КАС України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Частиною 1 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Відповідно до ч. 2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд, з`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , є пенсіонером Державної прикордонної служби України та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», що підтверджується пенсійним посвідченням від 25.12.2005 серії НОМЕР_1 .
Відповідно до довідки від 06.08.2020 № 11/761 грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 складається з:
- посадовий оклад – 6 910 грн;
- оклад за військовим званням «полковник»– 1 480 грн;
- надбавка за вислугу років 50% – 4 195 грн;
- надбавка за особливості проходження служби 20% - 2 517 грн;
- надбавки за службу в умовах режимних обмежень 15%- 1 -36 грн 50 к.;
- премія 30 % - 2 073 грн.
Всього: 18 211 грн 50 к.
Судом встановлено, що вказана довідка була направлена Адміністрацією Державної прикордонної служби України на адресу ГУ ПФУ у Львівській області
Позивач 12.08.2021 звернувся до відповідача з запитом на надання публічної інформації, в якому у тому числі просив надати інформацію щодо перерахунку пенсії на підставі довідки від 06.08.2020 № 11/761.
ГУ ПФУ у Львівській області листом від 19.08.2021 №1300-5505-8/74011 повідомило про відсутність підстав для перерахунку пенсії на підставі довідки від 06.08.2020 № 11/761.
Відмова мотивована відсутністю підстав для перерахунку пенсії відповідно до оновленої довідки, оскільки після визнання нечинними та скасування пунктів 1, 2 Постанови №103 Урядом не приймалося інших рішень про умови та порядок проведення перерахунку пенсії.
Вважаючи поведінку відповідача такою, що порушує його право на перерахунок пенсії, позивач звернувся в суд за його захистом.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2021 року у справі №380/14380/21 позов ОСОБА_1 задоволено частково - визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не проведення ОСОБА_1 з 01.04.2019 перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, наданої Фінансово-економічним управлінням Адміністрації державної прикордонної служби України від 06.08.2020 № 11/761, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення (надбавок доплат підвищень) та премій встановлених у відповідності до положень постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 № 704; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01.04.2019 на підставі довідки, виданої Фінансово-економічним управлінням Адміністрації Державної прикордонної служби України від 06.08.2020 № 11/761 про грошове забезпечення, з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та здійснити виплату, з урахуванням виплачених сум; у задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
На виконання вищевказаного рішення суду Головним управлінням ПФУ у Львівській області проведено перерахунок пенсії позивача з 01.04.2022 року на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , наданої Фінансово-економічним управлінням Адміністрації державної прикордонної служби України від 06.08.2020 № 11/761.
Під час перерахунку пенсії з 01.04.2022 року відповідачем зменшено основний відсотковий розмір пенсії позивача за вислугу років до 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
При вирішення вказаного спору суд виходить з наступного.
В Україні визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, її норми є нормами прямої дії, а тому органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 8, частина друга статті 19 Конституції України).
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.
Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, врегульовані Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).
Позивачу пенсія за вислугу років призначена з підстав, на умовах та у розмірі встановлених статтями 12,13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії за цим Законом).
Згідно з ст. 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано ст. 63 Закону №2262-ХІІ, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.
Закон України №2262-ХІІ визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Верховний Суд в постанові від 04.02.2019 року по зразковій справі виклав правові висновки та зазначив, що системний аналіз ст.ст.13,63 Закону №2262-ХІІ, Постанов КМУ №45, №103 дає підстави для висновку, що внесені Законом №3668-VI та Законом №1166-VII зміни до ст.13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми ст.63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв`язку з прийняттям Закону№3668-VI та Закону №1166-VII не зазнала.
При перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Судом встановлено та не заперечується Відповідачем, що позивачу призначено пенсію за вислугу років згідно із Законом №2262-XII. Розмір пенсії за вислугу років регламентований ст. 13 Закону №2262, згідно з розрахунком призначено пенсію, виходячи з основного розміру 71% грошового забезпечення. Враховуючи, що в подальшому вносилися зміни до Закону №2262, Позивачу пенсія за вислугу років виплачувалась в розмірі 71% грошового забезпечення. Законодавча зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії (з 90% до 70% сум грошового забезпечення) відбулася вже після призначення виплати позивачу пенсії.
Головним управлінням на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2021 року у справі №380/14380/21, позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019 року у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення відповідно до довідки від 06.08.2020 № 11/761, виданої Фінансово-економічним управлінням Адміністрації Державної прикордонної служби України.
01.04.2019 р. відповідач здійснюючи перерахунок пенсії позивача зменшив основний розмір пенсії позивача з 71% на 70% грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії.
Суд зазначає, що внесені зміни до ч.2 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися лише виключно при призначенні нових пенсій.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач протиправно зменшив з 01.04.2019 року основний розмір перерахованої позивачу пенсії з 71% на 70% грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії.
Відтак, призначена та виплачувана позивачу до проведення перерахунку пенсій, пенсія за вислугу років у розмірі 71% грошового забезпечення не підлягає зменшенню під час проведення перерахунку його пенсії у випадку зміни видів чи розмірів грошових виплат відповідної категорії військовослужбовців, які відбулися після призначення пенсії, адже це не передбачено законом.
Отже, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії позивачу з урахуванням основного розміру пенсії 70% відповідних сум грошового забезпечення та наявність підстав для зобов`язання відповідача здійснити з 01.04.2019 р. перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з урахуванням основного розміру пенсії за вислугу років 71% від сум грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії.
Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення виплати з 01.07.2021 року та припинення виплати з 01.04.2022 року щомісячної доплати у розмірі 2000 грн. до призначеної пенсії позивачу у відповідності до постанови КМУ від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», суд зазначає наступне.
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Зазначеним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" (далі - Постанова №713).
У преамбулі Постанови №713 зазначено, що ця постанова прийнята з метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб.
Пунктом 1 Постанови №713 установлено з 1 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р. відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01 березня 2018 року, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного етапом на 01 березня 2018 року або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01 березня 2018 року, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01 липня 2021 року.
Предметом спору у цій частині є правовідносини щодо наявності підстав для нарахування та виплати позивачу з 01.07.2021 року доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713.
Виходячи із наведених вище норм суд доходить висновку, що постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713 встановлено, зокрема, для осіб, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, при цьому обумовлено, що вказана доплата не виплачується у разі коли пенсія переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. У такому випадку щомісячна доплата встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
З матеріалів справи, судом встановлено, що на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2021 року у справі №380/14380/21 пенсію позивача було перераховано відповідно до складових, визначених в довідці Фінансово-економічним управлінням Адміністрації державної прикордонної служби України від 06.08.2020 № 11/761, про розмір грошового забезпечення за посадою заступник начальника загону з тилу – начальник тилу 6 прикордонного загону Держприкордонслужби України станом на 05 березня 2019 року.
Розмір пенсії позивача станом на 01.07.2021 становив 11313,00 грн., в тому числі щомісячна доплата в сумі 1874,15 грн., та після здійснених перерахунків на виконання судового рішення з 01.04.2019 розмір пенсії становив 15056,28 грн., тобто збільшився на 3743,28 грн.
Таким чином, розмір пенсії позивача збільшився більше, ніж на 2000 грн.
Суд зауважує, що розмір пенсії позивача після 1 березня 2018 року переглядався (перераховувався). Хоча перерахунок пенсії і здійснено на виконання рішення суду від 18 жовтня 2021 року у справі №380/14380/21, однак нормами Постанови №713 не розмежовано підстави таких перерахунків (перегляду) пенсій. Вказаною постановою, як вже зазначено вище, чітко та однозначно передбачено, що у разі, коли пенсія особам переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень.
Висновок узгоджується із метою прийняття Постанови №713 яка полягає у зменшенні диспропорцій в розмірах пенсій, призначених згідно Закон №2262-ХІІ визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (ст. 13 - пенсія за вислугу років, ст. 21 - пенсія по інвалідності, ст.36 - пенсія в разі втрати годувальника). Вказана диспропорційність у розмірах пенсії усувається шляхом здійснення спірної доплати лише тим пенсіонерам, розмір пенсії яких не переглядався (не перераховувався) або внаслідок такого перерахунку розмір пенсії збільшився на суму меншу від 2000 грн., що є підставою для часткового здійснення доплати.
Тобто, після 01 березня 2018 року, в результаті проведених перерахунків, розмір пенсії позивача збільшився на суму, що перевищує 2000,00 грн. Отже, позивач втратив право на доплату, передбачену п.1 постанови Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" від 14.07.2021 №713, після здійснення перерахунку пенсії з 01.04.2022 року.
Відтак, у задоволенні позову в цій частині слід відмовити.
Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Таким чином, суд робить висновок, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково.
Щодо питання про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», то відсутні підстави для вирішення питання про відшкодування судового збору.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання бездіяльності протиправною – задоволити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо зменшення ОСОБА_1 відсоткового розміру пенсії з 71% до 70% сум грошового забезпечення при перерахунку та виплаті пенсії з 01.04.2019 року відповідно до довідки від 06.08.2020 №11/761, виданої Фінансово-економічним управлінням Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, вул. Митрополита Андрея,10, м. Львів; код ЄДРПОУ 13814885) здійснити перерахунок та виплату з 01.04.2019 року основного розміру пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) з 71% сум грошового забезпечення відповідно до довідки від 06.08.2020 №11/761, виданої Фінансово-економічним управлінням Адміністрації Державної прикордонної служби України, з урахуванням виплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Кухар Н.А.