Ухвала суду № 106722853, 05.10.2022, Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
05.10.2022
Номер справи
204/8200/22
Номер документу
106722853
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 204/8200/22

Провадження № 1-кс/204/1894/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2022 року слідчий суддя Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Донецькій області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Донецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12022050000000597 від 24.06.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, -

встановив:

До суду надійшло клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Донецькій області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Донецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12022050000000597 від 24.06.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що Відділом розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Донецькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за№ 12022050000000597 від 24.06.2022.

Згідно наказу ГУНП в Донецькій області № 330 від 25.02.2022 «Про визначення тимчасового місця служби працівників окремих підрозділів ГУНП в Донецькій області» визначено Покровське РУП ГУНП в Донецькій області тимчасовим місцем несення служби особового складу Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

12.07.2022 керівником Донецької обласної прокуратури, на підставі ч.5 ст. 36, ст. ст. 110, 214, 216, 218 КПК України, доручено проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12022050000000597 від 24.06.2022 за ч. 5 ст. 111-1 КК України слідчим СУ ГУНП в Донецькій області.

Досудове розслідування проводиться за підозрою: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Нікольське, Маріупольського району, Донецької області, громадянки України, раніше не засудженої, яка є діючим депутатом Нікольської селищної ради Маріупольського району Донецької області VII скликання, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , яка в умовах, коли Український народ героїчно протистоїть російському агресору, у порушення вимог ст.ст. 1, 2, 17 Конституції України, зрадила Українській державі та всьому Українському народові, добровільно зайнявши посаду в незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, тобто злочин проти основ національної безпеки України за наступних обставин.

19.02.2022керівництвом РФв умовахтриваючого міжнародногозбройного конфліктув порушенняположень ст.51Женевської конвенціїпро захистцивільного населенняпід часвійни від12.08.1949,ст.23Гаазької конвенціїпро законита звичаївійни насуходолі від18.10.1907,Загальної деклараціїпро правалюдини,ст.36Конвенції проправа дитини,Європейської конвенціїпро здійсненняправ дітей,ст.ст.30,30-1Закону України«Про охоронудитинства» натимчасово окупованійтериторії Донецькоїобласті оголошенопримусову загальнумобілізацію громадянУкраїни,які мешкаютьна тимчасовоокупованій територіїДонецької області,в томучислі неповнолітніх,для участіу військовихдіях,спрямованих протидержави Україна. Всупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права президент Російської Федерації (далі - РФ) ОСОБА_6 , а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади РФ, діючи всупереч вимогам п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв`язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України,а самевіддали наказна вторгненняпідрозділів ЗСРФ натериторію України. Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглась на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснила збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин вказаної території, чим вчинили дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, що продовжується по теперішній час та призводить дозагибелі значноїкількості людейта іншихтяжких наслідків. 24 лютого 2022 року указом президента України Володимира Зеленського № 64/2022, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України.07.03.2022 військовослужбовці Збройних Сил Російської Федерації, шляхом збройної агресії, спільно з представниками так званої «ДНР», які є частиною окупаційної адміністрації РФ, здійснили тимчасову окупацію території Маріупольського району Донецької області з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншими об`єктами. Згіднопереліку територіальнихгромад,які розташованів районіпроведення воєнних(бойових)дій абоякі перебуваютьв тимчасовійокупації,оточенні (блокуванні)затвердженого НаказомМіністерства зпитань реінтеграціїтимчасово окупованихтериторій України№ 152у редакціївід 14липня 2022року,Нікольська селищнатериторіальна громадаМаріупольського районуДонецької областіперебуває втимчасовій окупації. Так, приблизно з 16 березня 2022 року (більш точний час органом досудового розслідування невстановлений), ОСОБА_5 , займаючи посаду депутата Нікольської селищної ради, пройшла співбесіду з невстановленими представниками так званої «ДНР», які є частиною окупаційної адміністрації РФ, на предмет її переходу на сторону окупанта. У ході вказаної співбесіди ОСОБА_5 надала згоду невстановленим представникам РФ на добровільне зайняття посади начальника незаконного органу виконавчої влади так званого «Пенсионного фонда пос. Володарское», що є структурним формуванням та підконтрольне незаконним органам влади так званої «ДНР» та здійснює координацію діяльності від імені т.зв. «Министерство труда и социальной политики Донецкой Народной Республики». Відповідно дот.зв.«Положения опенсионном фондеДонецкой НароднойРеспублики» затвердженогонаказом т.зв.голови Донецькоїнародної республікивід 03.07.2020№ 220,територіальні управлінняпенсійного фондуздійснюють:призначення (перерахунок)пенсій,оформлення виплатпенсій тадопомоги напоховання,інших виплат,передбачених законодавствомДонецької НародноїРеспубліки;забезпечення фінансуваннявиплати пенсій,допомоги напоховання таінших виплат,що здійснюютьсяза рахуноккоштів бюджетуПенсійного фонду;використання відомостейпро застрахованихосіб дляпризначення (перерахунку)пенсій;забезпечення дотриманняпідприємствами,установами,організаціями незалежновід формивласності,громадянами,іноземними громадянамита особамибез громадянства,які назаконних підставахзнаходяться натериторії ДонецькоїНародної Республіки,вимог нормативнихправових актівДонецької НародноїРеспубліки щодопенсійного страхування,пенсійного забезпечення;контроль завикористанням коштів,призначених длявиплати пенсій,допомоги напоховання,інших виплат,передбачених законодавствомДонецької НародноїРеспубліки,а такожобґрунтованості видачі,правильності оформлення,достовірності відомостей,наданих дляпризначення (перерахунку)пенсій;облік коштівПенсійного фонду,ведення статистичноїта бухгалтерськоїзвітності. В результатічого ОСОБА_5 на посадіначальника незаконногооргану виконавчоївлади такзваного «Пенсионногофонда пос.Володарское» добровільнопогодилася виконуватинаступні організаційно-розпорядчіта адміністративно-господарськіфункції :розгляд таконтроль справиз питань,що належатьдо компетенціївідділу;надання допомогиу галузіпідготовки документівдля призначеннята виплатипенсій громадянам;співробітництво змісцевими органамивиконавчої владивідповідно дозаконодавства «ДНР»;ведення прийомугромадян;надання професійноїдопомоги спеціалістамсвого відділу;підготовка документівта їхвнесення нарозгляд доради;розгляд зверненьгромадян зпитань пов`язанихз грошовоюдопомогою,скарг тазаяв;складання положеньу відділі,в якомубезпосередньо керує;розподіл посадовихобов`язків;визначення щомісячногоплану роботивідділення;ведення перевірокдокументів,здійснення контролюза їхзберіганням;слідкувати задотриманням правилвнутрішнього розпорядкуорганізації. Продовжуючи виконувати свій злочинний умисел, спрямований на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, 18.03.2022 ОСОБА_5 , згідно з відеозаписом, розміщеним на відеохостингу «YouTube» на каналі з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в публікації з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованої за адресою: Донецька область, Маріупольський район, смт. Нікольське, вул. Свободи, буд. № 87, публічно заявила про роботу працівників пенсійного фонду без вихідних для забезпечення місцевих мешканців пенсіями, тим самим підтвердивши своє добровільне зайняття посади в незаконному органі виконавчої влади так званого «Пенсионногофондапос. Володарское», що є структурним формуванням та підконтрольне незаконним органам влади так званої «ДНР» на тимчасово окупованій території Маріупольського району Донецької області.

Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов`язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

03.08.2022 відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

03.08.2022 повідомлення про підозру ОСОБА_5 та повістки про виклик на 09, 10, 11 серпня 2022 року на 10:00 год. до СУ ГУНП в Донецькій області за адресою : Донецька обл., м. Покровськ, вул. Мандрика, 7, опубліковані в газеті «Урядовий кур`єр», яка є ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. Отже, відповідно до положень ст. 42 КПК України, з моменту публікації повідомлення про підозру ОСОБА_5 в газеті «Урядовий кур`єр», яка є ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, тобто з 03.08.2022 ОСОБА_5 є підозрюваним у вказаному кримінальному провадженні.

09, 10 та 11 серпня 2022 року ОСОБА_5 за викликом до СУ ГУНП в Донецькій області за адресою : Донецька обл., м. Покровськ, вул. Мандрика, 7, не з`явилася, про причини неявки не повідомила.

11.08.2022 постановою слідчого у кримінальному провадженні підозрюваного оголошено в розшук.

Беручи до уваги той факт, що ОСОБА_5 є діючим депутатом Нікольської селищної ради Маріупольського району Донецької області VII скликання, відповідно до ст.ст. 36, 42, 276, 277, 278, 481 КПК України, 15 вересня 2022 року врамках досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12022050000000597 від 24.06.2022 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.

20 вересня 2022 року на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та на офіційному сайті Газети Кабінету Міністрів України Урядовий кур`єр опубліковано повістки про виклик підозрюваного ОСОБА_5 - на 26, 27 та 28 вересня 2022 року. Однак підозрювана на виклик знов не з`явилася.

Причетність ОСОБА_5 до вчинення вказаного злочину та обґрунтованість оголошеної їй підозри повністю підтверджується зібраними доказами.

Так, санкцією ч. 5 ст. 111-1 КК України визначено додатковим покаранням у вигляді конфіскації майна.

Згідно наданої інформації з Головного управління пенсійного фонду України в Донецькій області № 0500-2102-8/49594 від 11.08.2022, за період роботи в Головному управлінні ОСОБА_5 отримувала заробітну плату на рахунок відкритий в АТ «Ощадбанк» UA463351060000026205510329009(МФО банку № 300465), юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Госпітальна, 12-г.

Враховуючи викладене, з метою виконання завдань кримінального провадження, забезпечення можливої конфіскації майна як виду покарання, прошу задовольнити клопотання сторони обвинувачення та накласти арешт нагрошові кошти, що знаходяться на зазначеному розрахунковому рахунку, відкритому в АТ «Ощадбанк», розташованого за юридичною адресою: 01001, м. Київ, вул. Госпітальна, 12-г.

Відповідно до Розпорядження Верховного Суду від 08.04.2022

№ 17/0/9-22 Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України Про судоустрій і статус суддів, враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану: змінено територіальну підсудність судових справ Красноармійського міськрайонного суду Донецької області на Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська.Відтак, враховуючи положення п. 1 ч. 2 ст. 132 КПК України, розпорядження Верховного Суду від 08.04.2022 розгляд вказаного клопотання належить до юрисдикції Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська.

З метою унеможливлення відчуження вказаного майна підозрюваним, іншими особами за його довіреністю, а також зважаючи на значний проміжок часу від дати постановлення ухвали про накладення арешту на майно до фактичного накладення арешту уповноваженим органом, розгляд клопотання прошу здійснювати за відсутності підозрюваного, захисника підозрюваного. Враховуючи викладене, слідчий звертається до суду з даним клопотанням про арешт майна.

Слідчий, прокурор надали суду заяви в яких просили розглянути клопотання без їх участі.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, вважаю за можливе розглянути клопотання без повідомлення власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження.

Ознайомившись з матеріалами клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами у кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Згідно зі ст. 4 Конвенції Ради Європи «Про відмивання, виявлення, вилучення і конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму» (ратифіковану Законом України N 2698-VI від 17.11.2010) - «слідчі і тимчасові заходи» - Кожна Сторона зобов`язана вжити такі заходи, які можуть знадобитися для можливості її здатності швидко визначити, виявити, заблокувати або заарештувати майно, яке підлягає конфіскації для того, щоб, зокрема, сприяти здійсненню конфіскації надалі.

Згідно зі ст. 5 даної Конвенції, держава Україна зобов`язана вжити заходів, які можуть знадобитися для того, щоб забезпечити застосування заходів щодо блокування, арешту та конфіскації також до:a) майна, в яке були перетворені або конвертовані доходи;b) майна, отриманого із законних джерел, якщо до нього було повністю або частково приєднані доходи, отримані злочинним шляхом; c) прибутку або інших вигод, отриманих від доходів, від майна, в яке були перетворені або конвертовані доходи, отримані злочинним шляхом, або від майна, до якого залучені доходи, отримані злочинним шляхом.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Згідно ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

За ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Як визначено ч.3 ст.170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Згідно ч.4ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України.

Відповідно до ч.5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбаченихКримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

За ч.2 ст.173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

В судовому засіданні встановлено, що згідно інформації Головного управління пенсійного фонду України в Донецькій області № 0500-2102-8/49594 від 11.08.2022 року, за період роботи в Головному управлінні підозрювана ОСОБА_5 отримувала заробітну плату на рахунок відкритий в АТ «Ощадбанк» НОМЕР_1 (МФО банку № 300465), юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Госпітальна, 12-г. Санкція ч.5ст.111-1КК Українипередбачає вид додатковогопокарання-конфіскаціюмайна. Незастосування заборони відчуження,розпорядження такористування вказаним майном призведе до їх незаконного використання або передачі іншим особам, що позбавить можливості застосування конфіскації як виду покарання.

Правовою підставою для арешту зазначеного майна є п.3 ч.2 ст.170 КПК України конфіскація майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру.

Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи слідчого та прокурора, щодо необхідності накладення арешту на вказане майно, у зв`язку з чим, клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 98, 107, 110, 131, 132, 170-175, 309, 369-372, 376 КПК України, -

постановив:

Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Донецькій області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Донецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна в рамках кримінального провадження № 12022050000000597 від 24.06.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України задовольнити

Накласти арешт на грошові кошти ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходяться на рахунку НОМЕР_1 в АТ «Ощадбанк» (ЄДРПОУ 00032129, МФО банку 300465), юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Госпітальна, 12-г, та заборонити здійснення будь яких банківських операцій, транзакцій та інше, негайно з моменту оголошення ухвали суду службовим особам банку, а також накласти арешт на рахунок ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_1 в АТ «Ощадбанк» (ЄДРПОУ 00032129, МФО банку 300465), юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Госпітальна, 12-г, шляхом зупинення видаткових операцій з коштами, які надійшли на зазначені вище рахунок, вже знаходяться на ньому та які можуть надходити у подальшому, а саме з забороноюйого володіння,користування,розпорядження тавідчуження,з метою забезпечення можливої конфіскації майна як виду покарання.

В порядку виконання ухвали про накладення арешту зобов`язати службових осібАТ «Державний ощадний банк України» повідомити письмовоДонецьку обласну прокуратуру про залишок грошових коштів, які знаходяться на вищезазначеному рахунку на момент отримання ними ухвали, а також про факти надходження грошових коштів на такий рахунок.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Копію ухвали негайно направити власнику майна.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення до Дніпровського апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1