Рішення № 106707615, 29.09.2022, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
29.09.2022
Номер справи
465/4010/22
Номер документу
106707615
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №465/4010/22

Провадження №2-а/461/142/22

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 вересня 2022 року м.Львів

Галицький районний суд міста Львова у складі:

головуючого судді Зубачик Н.Б.,

секретаря судових засідань Гель І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління безпеки департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради, за участю третьої особи - інспектора паркування Управління безпеки Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Бочарової Наталії Вікторівни про скасування повідомлення у справі про адміністративне правопорушення -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до Управління безпеки Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради, в якому просить скасувати постанову інспектора паркування управління безпеки департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Бочкарьової Натілії Вікторівни серії ЛB № 00096582 від 21.07.2022, щодо порушення ним п.15.9 (г) Правил дорожнього руху, та притягнення до адміністративної відповідальність за ч.3 ст.122 КУпАП.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 покликається на те, що 21.07.2022 він припаркував належний йому транспортний засіб марки Hyundai Santa Fe, д.н.з. НОМЕР_1 , на вул.Сянська, де також були припарковані інші автомобілі. Позивач стверджує, що Правил дорожнього руху він не порушував, а відтак у інспектора Бочарової Наталії Вікторівни не було підстав складати відносно нього оскаржувану постанову. Просить позов задоволити.

Ухвалою Галицького районного суду м.Львова від 31.08.2022 відкрито провадження у даній справі та вирішено розгляд справи проводити у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін.

12.09.2022 директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Забарило О. через канцелярію Галицького районного суду м.Львова подав клопотання про закриття провадження у даній справі. В обґрунтування клопотання покликається на те, що позивачем оскаржується повідомлення інспектора паркування управління безпеки департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Бочкарьової Натілії Вікторівни від 21.07.2022, яке не є актом індивідуальної дії, тому не породжує для позивача жодних прав і обов`язків, а відтак не створює для позивача права на захист.

22.09.2022 позивач через канцелярію Галицького районного суду м.Львова подав заяву про проведення судового засідання без його участі, позов підтримує, просить такий задоволити.

Сторони про судове засідання повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

На підставі ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що 21.07.2022 інспектором з паркування управління безпеки департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Бочкарьовою Наталією Вікторівною сформоване повідомлення ЛВ №00096582 про притягнення до адміністративної відповідальності, відповідно до якого власник (належний користувач) транспортного засобу марки Hyundai Santa Fe, д.н.з. НОМЕР_1 , 21.07.2022 о 12:28:58 здійснив зупинку на перехресті вул.Сянська - вул.Весела у м. Львові, чим порушив п.15.9 «г» ПДР /а.с.6/.

Даним повідомленням постановлено визнати винним особу, визначену у статті 142 КУпАП, за ч.3 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 680 грн. /а.с.6/.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно пункту 1 ст.247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.

Частиною третьою статті 219 КУпАП встановлено, що від імені виконавчих комітетів (а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчих органів, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, частиною 3 статті 122 цього Кодексу, і накладати адміністративні стягнення мають право уповноважені виконавчим комітетом (виконавчим органом) сільської, селищної, міської ради посадові особи виконавчих органів сільської, селищної, міської ради - інспектори з паркування.

Відповідно до ст. 279-1 КУпАП у разі якщо адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовано в автоматичному режимі або якщо порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису) інспектор з паркування за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності - за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлює відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-2 цього Кодексу.

Якщо адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки) цього Кодексу, зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису) інспектор з паркування зобов`язаний розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості дозволяють встановити відповідальну особу, зазначену у ч.1 ст.14-2 цього Кодексу, на місці вчинення правопорушення) або повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості не дозволяють встановити відповідальну особу, зазначену у ч.1 ст.14-2 цього Кодексу, на місці вчинення правопорушення).

Постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Постанова про накладення адміністративного стягнення надсилається відповідальній особі, зазначеній у ч.1 ст.14-2 цього Кодексу, протягом трьох днів з дня її винесення рекомендованим листом з повідомленням на адресу місця реєстрації (проживання) фізичної особи (місцезнаходження юридичної особи).

Згідно ч. 1 ст.14-2 КУпАП адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

Повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності має містити відомості, передбачені частинами другою четвертою ст.283 цього Кодексу, крім відомостей про особу, стосовно якої розглядається справа. Повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності має містити також інформацію про порядок виконання адміністративного стягнення, у тому числі реквізити для сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вчинення відповідного правопорушення, що вважатиметься виконанням адміністративного стягнення у повному обсязі.

Як вбачається з матеріалів справи, оскаржуване повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності ЛВ №00096582 від 21.07.2022 за своєю суттю не породжує для позивача жодних прав і обов`язків та не створює для нього права на захист. Повідомлення не є актом індивідуальної дії, оскільки не містить і не повинне містити інформації про особу, якої воно стосується. Таким чином, актом є постанова про притягнення особи до адміністративної відповідальності, яка в даному випадку не є предметом оскарження, оскільки позивач просить скасувати повідомлення.

Відповідно до п.19 ст.4 КАС України, індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

Як вбачається з оскаржуваного позивачем акта, останній не може бути застосований до позивача, оскільки не містить щодо нього будь-якої інформації.

Відповідно до ст.ст. 287-288 КУпАП оскаржено може бути виключно постанову по справі про адміністративне правопорушення, а не повідомлення.

Враховуючи те, що позивачем оскаржується повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності ЛВ №00096582 від 21.07.2022, яке не є рішенням суб`єкту владних повноважень, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.

Окрім того, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання директора департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Забарила О. про закриття провадження у справі, у зв`язку з тим, що відсутність у даній справі рішення суб`єкту владних повноважень, яке підлягає оскарженню є підставою для відмови у задоволенні позову.

Згідно ст. 139 КАС України, судові витрати слід залишити за позивачем.

Керуючись ст. ст. 2, 77, 241, 244, 246, 268, 271, 286 КАС України, суд -

в и р і ш и в:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління безпеки департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради, за участю третьої особи - інспектора паркування Управління безпеки Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Бочарової Наталії Вікторівни про скасування повідомлення у справі про адміністративне правопорушення - відмовити.

Судові витрати залишити за позивачем.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня складення судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Управління безпеки департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради, ЄДРПОУ 44448833, адреса: 79006, м. Львів, пл. Ринок, 1, електронна адреса: agu@lvivcity.gov.ua, office.mail@lvivcity.gov.ua.

Третя особа: інспектор паркування Управління безпеки Департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Бочарова Наталія Вікторівна, адреса: 79006, м. Львів, пл. Ринок, 1, електронна адреса: agu@lvivcity.gov.ua, ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Суддя Зубачик Н.Б.