Ухвала суду № 106702927, 12.10.2022, Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
12.10.2022
Номер справи
709/2326/18
Номер документу
106702927
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 709/2326/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 жовтня 2022 року смт Чорнобай

Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

особи щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 ,

представника Відділу поліцейської діяльності № 2 (смт Чорнобай) Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання, яке надійшло від Відділу поліцейської діяльності № 2 (смт Чорнобай) Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого у АДРЕСА_1 , раніше судимого

06 травня 2019 року Драбівським районним судом Черкаської області за ч. 2 ст. 185 КК України до трьох років позбавлення волі, звільненому умовно-достроково на 11 місяців 9 днів,

в с т а н о в и в:

До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшло подання від Відділу поліцейської діяльності № 2 (смт Чорнобай) Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 .

Подання мотивоване тим, що ОСОБА_3 , будучи засудженим вироком Драбівського районного суду Черкаської області за ч. 2 ст. 185 КК України до трьох років позбавлення волі, звільнений умовно-достроково на 11 місяців 9 днів, на шлях виправлення не став і допускав протягом року адміністративні правопорушення. Так, 12 січня 2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП та на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу; 27 квітня 2022 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, в результаті чого було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Враховуючи вищевикладене, на підставі Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», т.в.о. начальника Відділу поліцейської діяльності № 2 (смт Чорнобай) Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 звернувся до суду із даним поданням та просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 та встановити наступні обмеження відносно останнього: заборонити виходити з квартири (будинку) в період з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня; заборонити перебувати в місцях розпиття спиртних напоїв; заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без попередження ВПД № 2 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області.

У судовому засідання ОСОБА_3 заперечував проти задоволення подання, зазначив, що у майбутньому виправиться.

У судовому засіданні представник Відділу поліцейської діяльності № 2 (смт Чорнобай) Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_4 подання підтримав та просив його задовольнити.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового засідання, суд встановив наступне.

Відповідно дост. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі Закон), адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Згідно зст. 2 вказаного Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. «в» ч. 1ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Частиною 1 ст. 6 цього Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Вироком Драбівського районного суду Черкаської області від 06 травня 2019 року ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченому ч. 2 ст. 185 КК України та призначено покарання у вигляді двох років позбавлення волі. На підставі ч.ч. 1, 4 ст. 70 КК України призначено ОСОБА_3 остаточне покарання за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання за цим вироком, більш суворим покаранням за вироком Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 14 вересня 2018 року у виді 03 (трьох) років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнено засудженого ОСОБА_3 від призначеного покарання з випробуванням, призначивши йому іспитовий строк тривалістю 3 (три) роки (а.с. 11 13).

Отже, судом встановлено, що ОСОБА_3 було засуджено два рази до позбавлення волі за умисні злочини.

Ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 02 грудня 2021 року звільнено ОСОБА_3 від відбування покарання у виді позбавлення волі, призначеного вироком Драбівського районного суду Черкаської області від 06 травня 2019 року, умовно-достроково на невідбутий строк 11 місяці 9 днів (а.с. 14 16).

Постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАВ № 594399 від 11 січня 2022 року визнано винним ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн. (а.с. 8).

Постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 30 травня

2022 року визнано винним ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170,00 грн. (а.с. 9 10).

За вчинення вищеперлічених правопорушень ОСОБА_3 неодноразово попереджувався про те, що в разі продовження порушення громадського порядку відносно нього можливе встановлення адміністративного нагляду із застосуванням встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» обмежень (а.с. 6 - 7).

Положення п. «в»ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у порядку якого було направлено відповідне подання до суду визначають однією з підстав встановлення адміністративного нагляду систематичність порушення громадського порядку і прав інших громадян.

При цьому, систематичність передбачає вчинення правопорушень три і більше разів.

Проте, матеріалами подання не підтверджено та не доведено належними та допустимими доказами систематичність вчинення ОСОБА_3 порушень громадського порядку і прав інших громадян. Так, матеріали подання містять відомості про два порушення ОСОБА_3 громадського порядку, що в свою чергу не утворює систематичності для встановлення адміністративного нагляду.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення даного подання.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.1-3,5,610Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст. 369 - 372 КПК,суд

п о с т а н о в и в:

У задоволенні подання т.в.о. начальника Відділу поліцейської діяльності № 2

(смт Чорнобай) Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 відмовити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги через Чорнобаївський районний суд Черкаської області.

Суддя ОСОБА_1