
Справа № 344/11900/22
Провадження № 3/344/5609/22
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2022 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , військовослужбовця, стрілця, солдата в/ч НОМЕР_1 , ІПН НОМЕР_2 , за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 вчинив виконання військовослужбовцем обов`язків військової служби в нетверезому стані, в умовах особливого періоду, за наступних обставин.
Так, солдат ОСОБА_1 є військовослужбовцем військової частини НОМЕР_1 та 19.09.2022 близько 16 год 00 хв був виявлений начальником групи Івано-Франківського ЗВ ВСП головним сержантом ОСОБА_2 із ознаками алкогольного сп`яніння (порушення координації рухів, характерний запах алкоголю з ротової порожнини, поведінка, що не відповідає обстановці) у зв`язку із чим начальником групи було прийнято рішення направити військовослужбовця на медичний огляд з метою встановлення стану (ступеню) алкогольного сп`яніння, та проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння підтверджується довідкою №345 від 19.09.2022 та поясненнями ОСОБА_1 . Таким чином ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем по мобілізації, на посаді стрільця в/ч НОМЕР_1 , виконував обов`язки військової служби в стані алкогольного сп`яніння, в умовах особливого періоду, порушив свої статутні обов`язки.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до вимог ст.11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, військовослужбовець зобов`язаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок, бути дисциплінованим, поважати честь і гідність кожної людини.
Згідно ст.4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, військова дисципліна зобов`язує кожного військовослужбовця не вживати під час проходження військової служби (крім медичного призначення) наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов`язків військової служби.
Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу ЛВІ №232 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП від 20.09.2022, довідкою КНП «ПНЦ ІФОР» №345 від 19.09.2022, відповідно до якої ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння, копією військового квитка серії НОМЕР_3 , письмовим клопотанням ОСОБА_1 від 20.09.2022 та письмовими поясненнями останнього, зазначеними в протоколі.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. Як вбачається з письмового клопотання ОСОБА_1 , долученого до матеріалів справи, у зв`язку з необхідністю виконання обов`язків військової служби останній просив проводити розгляд справи за його відсутності, зазначивши, що вину визнав. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Як вбачається з протоколу ЛВІ №232 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП від 20.09.2022, солдат ОСОБА_1 є військовослужбовцем військової частини НОМЕР_1 та 19.09.2022 близько 16 год 00 хв був виявлений начальником групи Івано-Франківського ЗВ ВСП головним сержантом ОСОБА_2 із ознаками алкогольного сп`яніння (порушення координації рухів, характерний запах алкоголю з ротової порожнини, поведінка, що не відповідає обстановці) у зв`язку із чим начальником групи було прийнято рішення направити військовослужбовця на медичний огляд з метою встановлення стану (ступеню) алкогольного сп`яніння, та проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння підтверджується довідкою №345 від 19.09.2022 та поясненнями ОСОБА_1 . Таким чином ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем по мобілізації, на посаді стрільця в/ч НОМЕР_1 , виконував обов`язки військової служби в стані алкогольного сп`яніння, в умовах особливого періоду, порушив свої статутні обов`язки, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Із письмового клопотання ОСОБА_1 від 20.09.2022, долученого до матеріалів справи, вбачається, що останній свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав. Також, як вбачається із письмового пояснення ОСОБА_1 , зазначеного в протоколі ЛВІ №232 про військове адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП від 20.09.2022, останній свою провину визнав, у скоєному розкаявся, просив суворо його не карати.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.3 ст. 172-20 КУпАП як виконання військовослужбовцем обов`язків військової служби в нетверезому стані, в умовах особливого періоду, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до скоєного правопорушення, щире каяття як обставину, що пом`якшує відповідальність, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 9, 33, 172-20, 221, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 655 (три тисячі шістсот п`ятдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106- 496 грн 20 коп судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО