Постанова № 106700860, 23.02.2022, Луцький міськрайонний суд Волинської області

Дата ухвалення
23.02.2022
Номер справи
161/2940/22
Номер документу
106700860
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 161/2940/22

Провадження № 3/161/1466/22

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Луцьк 23 лютого 2022 року

Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Крупінська С.С., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 працюючого головним бухгалтером ТзОВ «Західтранснафта» яке знаходиться за адресою: Волинська область, м. Луцьк, вул. Винниченка, 67-а

за ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Із протоколу №28/03-20-18-08 про адміністративне правопорушення, від 08.02.2022 року вбачається, ОСОБА_1 вчинила порушення факт не подання податкової звітності з податку на додану вартість за листопад 2021 року (граничний термін подання – 20.12.2021) в порушення вимог, 49.18.1, 49.18 ст. 49 розділу ІІ п. 203.1, ст. 203 розділу V Податкового Кодексу України , від 02.12.2010 року №2755-YI зі змінами та доповненнями, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст.163 КУпАП.

На підтвердження вини ОСОБА_1 суду надано зокрема: протокол №28/03-20-18-08 про адміністративне правопорушення, від 08.02.2022 року; акт №186/03-20-18-08 від 08.02.2022 року; акт№ 89/03-20-18-08-41450097 від 22.01.2022 року, копію рекомендованого повідомлення.

Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Дослідивши зібрані у справі докази, суддя вважає, що матеріали справи №161/2940/22 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163 ч.1 КУпАП, необхідно повторно повернути на доопрацювання для належного оформлення із наступних міркувань.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.

Статтею 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності за вчинення нею адміністративного правопорушення, є наявність достовірних відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення).

Відповідно до п.1 Розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення (далі Інструкція) вбачається, що відповідно до частини першої статті 255 КУпАП уповноважені посадові особи органів доходів і зборів мають право складати протоколи у справах про адміністративні правопорушення за статтями 51-2, 155-1, 162-1, 162-2, 163-1-163-4, 163-12, 164, 164-5, 164-16, 166-16, 166-17, 177-2, 204-3 КУпАП. Частиною другою статті 255 КУпАП також передбачено, що уповноважені особи органів доходів і зборів у справах про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до відання цих органів, відповідно до статті 234-2 КУпАП мають право складати протоколи про правопорушення за статтями 163-13, 163-15, 164-1, 165-1, 166-6 (частини третя шоста), 188-23 КУпАП.

Згідно п.8 Розділу ІІ Інструкції при складанні Протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються її права й обов`язки, передбачені статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у Протоколі. Про ознайомлення із Протоколом особа щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів.

Згідно п.11 Розділу ІІ Інструкції один примірник Протоколу під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

П. 12 Розділу ІІ Інструкції визначається, що у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.

Відповідно до п.15 Розділу ІІ Інструкції до Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом`якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до п.8 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України від 20.08.2019 року внутрішній опис судової справи як засіб фіксування наявності документів та розміщення їх у справі здійснюється на внутрішньому боці обкладинки і може бути продовжений на окремих аркушах, які з цією метою підшиваються до справи першими, та включає порядковий номер, реєстраційний індекс документу, дату, коротку назву документа, номер аркушів справи, примітки. У справах, де вже є внутрішній опис, при приєднанні нових документів опис та його нумерація продовжуються. З аналізу даної норми вбачається, що розшивання, а тим більше вилучення документів з судової справи при її доопрацюванні не допускаються.

З матеріалів справи вбачається, що в порушення вимог ст.ст.251, 256 КУпАП, протокол та додані до нього матеріали містять суттєві недоліки та суперечності. Так, в протокол про адміністративне правопорушення складений за порушення ч.1 ст. 163 КУпАП, що є порушенням ст.. 255 КУпАП та п.1 Розділу ІІ Інструкції.

Також з наданої суду копії супровідного листу не вбачається кому такий вручений, відсутні, всупереч вимогам п.15 Розділу ІІ Інструкції, реквізити документу (дата, вих. №) та враховуючи що такий є копією немає напису, щодо відповідності оригіналу.

Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Враховуючи те, що матеріали справи про адміністративне правопорушення складенні з порушеннями, які перешкоджають повному та об`єктивному розгляду справи, тому на даний час не являється можливим безпосередньо в суді усунути недоліки, які виявлені під час оформлення матеріалів справи, а також не можливо всебічно, повно та об`єктивно з`ясувати обставини справи, вважаю, що матеріали справи №161/2940/22 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно повторно повернути до Державної податкової служби України Головного управління ДПС у Волинській області по роботі з великими платниками податків, для належного їх оформлення, зокрема усунути недоліки. Керуючись ст.ст.7,245,251,254,256,268,278,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Матеріали справи №161/2940/22 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.163 ч.1 КУпАП повторно повернути до Державної податкової служби України Головного управління ДПС у Волинській області для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині постанови та належного оформлення матеріалів справи.

Постанова суду є остаточною і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає.

Суддя Луцького міськрайонного суду С.С.Крупінська