ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2022 року м. Київ № 640/27943/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрівської Н.А.,
розглянувши у спрощеному провадженні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у місті Києві державної адміністрації,
третя особа: Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва»,
про зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у місті Києві державної адміністрації (далі по тексту - відповідач, Управління праці та соціального захисту населення Печерської РДА у м. Києві), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва» (далі по тексту - третя особа, КП «Керуюча компанія»), у якому просив:
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Печерської у місті Києві державної адміністрації зробити позивачу, інваліду війни 2-ї групи, перерахунок пільги на утримання будинку та прибудинкової території за період з жовтня 2019 року по вересень 2021 року (включно) в сумі 608,10 грн;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Печерської у місті Києві державної адміністрації в подальшому, починаючи с 1 жовтня 2021 року, рахувати позивачу, інваліду війни 2 групи, всі пільгові гроші відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, затверджених постановою КМУ від 17 квітня 2019 року № 373 згідно діючих тарифів на всі комунальні послуги, в межах соціальних норм.
В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує на невірних компенсацію пільги в частині на утримання будинку та прибудинкової території відповідачем без прийняття до уваги тарифів, визначених обслуговуючою компанією. Зокрема, позивач зазначає, що відповідачем нараховувалась пільга, виходячи з тарифу 4,96 грн/м. кв., проте фактично тариф змінювався протягом спірного періоду та складав 5,04 грн/м.кв, 5,54 грн/м.кв., 5,62 грн./м.кв.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 грудня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі №640/27943/21 за правилами спрощеного позовного провадження (письмового провадження).
Відповідачем подано відзив на позовну заяву, у якому він не погоджується із заявленими позовними вимогами, оскільки послуга з вивезення побутових відходів визначена як окрема комунальна послуга та її необхідно виключити із структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Згідно з листом третьої особи від 18 липня 2019 року розмір пільг по послузі утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за адресою позивача становить 4,96 грн/м.кв. без включення в структуру тарифу «вивезення побутових відходів». Крім того, третьою особою не надано нових договорів по будинках щодо нової ціни на житлову послугу, а збільшення вартості послуги відбулося за рахунок розміру складової «вивезення побутових відходів», а тому дії відповідача в межах спірних відносин є правомірними.
У відповіді на відзив та поясненнях позивач зазначив, що тариф 4,96 грн/м.кв на прибудинкову територію є необґрунтованим, змінювався декілька разів з 2019 року. Проте, відповідач протиправно нараховував позивачу компенсацію пільг за заниженим тарифом.
Ознайомившись із письмово викладеними доводами учасників справи, дослідивши подані документи і матеріали, суд встановив такі обставини справи.
ОСОБА_1 проживає за адресою АДРЕСА_1 , є інвалідом 2 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни, відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого ФА-119500 22 квітня 2004 року та має 100% знижку на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Листом третьої особи від 08 лютого 2021 року №432-538 за наслідками розгляду заяви позивача про надання роз`яснень щодо тарифів за 2019-2020 роки повідомлено, що з набранням чинності 10 червня 2018 року Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09 листопада 2017 року №2189-VIII (далі - Закон) послуга з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій в переліку житлово-комунальних послуг відсутня. Натомість, статтею 5 Закону визначено нову житлову послугу - послуга з управління багатоквартирним будинком, яка визначається за згодою сторін і не підлягає державному регулюванню. Крім того, послуга з вивезення побутових відходів відповідно до Закону та рішення КМР від 17 квітня 2018 року №479/4543 з 01 липня 2018 року стала окремою послугою. У зв`язку зі змінами третьою особою було надіслано лист до відповідача від 18 липня 2019 року №432-3528 стосовно виключення складової «Вивезення побутових відходів» з тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. КП «Керуюча компанія» продовжує надавати послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за ціною, яка склалася на день набрання чинності Законом та на умовах, визначених такими договорами, що передбачено Перехідними положеннями Закону. Відповідно до пункту 4.3.6 Договору, опублікованого в газеті КМР «Хрещатик» від 14 липня 2015 року №99 (4695), виконавець має право під час виконання робіт у разі потреби здійснювати перерозподіл витрат у структурі тарифів/вартості на послуги без зміни загального обсягу таких витрат, передбаченими кошторисами доходів і витрат та з урахуванням фактичної вартості наданих послуг у межах встановлених тарифів/вартості. Листом від 17 січня 2020 року №432-249 Управління праці та соціального захисту населення Печерської РДА в м. Києві було надано оновлений список будинків, які обслуговуються КП «Керуюча компанія» із зазначенням вартості послуг з утримання будинків та прибудинкових територій. Враховуючи, що співвласники так і не визначилися з формою управління багатоквартирного будинку - плата за надані послуги з утримання будинку та прибудинкової території нараховується в межах ціни встановленої на 01 липня 2017 року, з урахуванням коригування складових витрат, за якими відбулися зміни в бік збільшення або зменшення. В додатках надано структуру вартості послуг з утримання будинків та прибудинкових територій з розрахунку 5,62 грн/м.кв. та 5,54 грн/м.кв.
Відповідно до листа КП «Керуюча компанія», від 17 січня 2020 року №432-249 з метою врегулювання питання нарахувань по пільгам та субсидіям позивачу надано оновлений список будинків, які обслуговуються КП «Керуюча компанія» із зазначенням вартості послуг з утримання будинків та прибудинкових територій. Зазначену вартість послуг введено з 01 грудня 2019 року. Відповідно до додатку №1 вказано, що за адресою м. Київ, бульв. Марії Приймаченко, 1/27, кв. 31, тариф за 1 кв.м. загальної площі квартири за місяць складає 5,62 грн при оплаті послуг після 20 числа, 5,11 грн при оплаті послуг не пізніше 20 числа; до тарифу включено вивезення побутових відходів - 0,4917 грн.
Листом відповідача від 03 березня 2021 року №105/74/Ш-198/21-1807 на заяву позивача щодо розрахунків пільг з послуги утримання будинків і споруд та прибудинкових територій повідомлено, що з отриманої від Департаменту соціальної політики ВО КМР (КМДА) відповіді від 04 березня 2020 року №051/4410-002/2 вбачається, що оскільки пільги та субсидії для відшкодування витрат з оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій надаються до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, вартість послуги з утримання будинків та прибудинкових територій для будинків, які обслуговуються КП «Керуюча компанія» з 01 грудня 2019 року не змінилися. Враховуючи викладене, нарахування пільг здійснюється, виходячи з розміру ціни за 1 кв.м. загальної площі квартири згідно з листом КП «Керуюча компанія», становить 4,96 грн та є встановленою ціною за виключенням складової «вивезення побутових відходів».
Вважаючи дії відповідача щодо відмови у перерахунку пільги на утримання будинку та прибудинкової території протиправними, позивач звернувся до адміністративного суду з відповідною позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 24 Конституції України визначено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Згідно статті 1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» закон спрямований на захист ветеранів війни шляхом: створення належних умов для підтримання здоров`я та активного довголіття; організації соціального та інших видів обслуговування, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб та підготовки відповідних спеціалістів; виконання цільових програм соціального і правового захисту ветеранів війни; надання пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності відповідно до професійної підготовки і з урахуванням стану здоров`я.
Відповідно до статей 4, 5 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни. Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з`єднань, об`єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Згідно статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються такі пільги, як, зокрема 100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім`ю).
Механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, та механізм надання громадянам у грошовій формі таких пільг: на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, а також житлово-комунальних послуг, а саме: - житлових послуг - послуг з управління багатоквартирним будинком; - комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами; на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив (далі - об`єднання), а саме: - витрат на утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт; обслуговування внутрішньо-будинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, відповідно до яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів; - витрат на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку; - витрат на поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; на оплату витрат на комунальні послуги у будинку, в якому створене об`єднання визначає Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373, в редакції, яка набрала чинності з 01 жовтня 2019 року.
Пунктом 3 Порядку №373 визначено, що дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги згідно із Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Відповідно до пунктів 5, 6 Порядку №373 (в редакції, чинній на 01 жовтня 2019 року) для розрахунку розміру пільги інформацію структурним підрозділам з питань соціального захисту населення до 15 числа кожного місяця надають:
бюджетні установи, казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства, що утворюються у результаті реорганізації державних та комунальних закладів охорони здоров`я, - про працівників, які мають право на отримання пільги у поточному місяці з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї;
об`єднання - про зміну внесків, платежів об`єднанню;
управителі, виконавці комунальних послуг - про зміну тарифів на житлово-комунальні послуги, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр), та інформації, отриманої відповідно до пункту 5 цього Порядку, розраховують щомісяця до 20 числа суму пільги виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім`ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, та визначені статтею 51 Бюджетного кодексу України, та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування. Сума пільги у грошовій безготівковій формі збільшується на розмір комісійної винагороди АТ «Ощадбанк», що становить 0,7 відсотка такої суми. Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків. За заявою пільговика структурний підрозділ з питань соціального захисту населення надає йому інформацію про розрахунок розміру пільги.
Таким чином, розрахунок розміру пільги здійснюється структурним підрозділам з питань соціального захисту населення на підставі інформації, наданої управителями, виконавцями комунальних послуг.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець комунальної послуги - суб`єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору;
житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг;
індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги;
колективний споживач - юридична особа, що об`єднує споживачів у будівлі та в їхніх інтересах укладає договір про надання комунальної послуги; споживач житлово-комунальних послуг (далі - споживач) - індивідуальний або колективний споживач.
Згідно статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать:
1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є:
1) споживачі (індивідуальні та колективні);
2) управитель;
3) виконавці комунальних послуг.
Виконавцями комунальних послуг є:
1) послуг з постачання та розподілу природного газу - постачальник, який на підставі ліцензії провадить діяльність із постачання природного газу, та оператор газорозподільної системи, до якої приєднані об`єкти газоспоживання споживача;
2) послуг з постачання та розподілу електричної енергії - енергопостачальник або інший суб`єкт, визначений законом;
3) послуг з постачання теплової енергії - теплопостачальна організація;
4) послуг з постачання гарячої води - суб`єкт господарювання, який є власником (або володіє і користується на інших законних підставах) теплової, тепловикористальної або теплогенеруючої установки, за допомогою якої виробляє гарячу воду, якщо споживачами не визначено іншого постачальника гарячої води;
5) послуг з централізованого водопостачання - суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання;
6) послуг з централізованого водовідведення - суб`єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водовідведення;
7) послуг з поводження з побутовими відходами - суб`єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з вивезення побутових відходів у встановленому законодавством порядку.
Сторонами у справі не заперечується, що позивачу протягом спірного періоду нараховувались пільга на площу 52,5 кв.м. у розмірі 100% знижки на житлову послугу - послугу з управління багатоквартирним будинком, виходячи з вартості за 1 кв.м. - 4,96 грн як і не оспорюється право позивача на пільги в частині знижки плати за користування комунальними послугами у розмірі 100%.
При цьому, позивач вважає, що знижка на послугу з управління багатоквартирним будинком має бути розрахована у період з жовтня 2019 року по березень 2020 року включно, виходячи з вартості 1 кв.м. - 5,62 грн, з квітня 2020 року по грудень 2020 року включно, виходячи з вартості 1 кв.м. - 5,54 грн, з січня 2021 року по червень 2021 року включно, виходячи з вартості 1 кв.м. - 5,04 грн, з серпня 2021 року по вересень 2021 року включно, виходячи з вартості 1 кв.м. - 5,62 грн.
Водночас, судом встановлено, що наданий третьою особою відповідачу лист від 18 липня 2019 року №432-3528, лист КП «Керуюча компанія» від 17 січня 2020 року №432-249, наданий відповідачу свідчать, що за адресою м. Київ, бульв. Марії Приймаченко, 1/27, за якою мешкає позивач, встановлено тариф у гривнях за 1 кв.м. площі квартири у розмірі 5,11 грн при оплаті послуг не пізніше 20 числа та 5,62 грн при оплаті послуг після 20 числа.
З урахуванням викладеного, оскільки судом не встановлено та не підтверджено матеріалами справи подання КП «Керуюча компанія» як виконавцем комунальних послуг, іншої інформації, крім наданої у листах від 18 липня 2019 року №432-3528, листа КП «Керуюча компанія» від 17 січня 2020 року №432-249, суд вважає, що відповідач при розрахунку знижки на житлову послугу - послугу з управління багатоквартирним будинком, повинен був використовувати тариф 5,11 грн за 1 кв.м. площі квартири протягом спірного періоду.
При цьому, судом не приймаються до уваги подані позивачем рахунки-повідомлення станом на 01 травня 2019 року, на 01 лютого 2020 року із тарифом 5,62 грн, станом на 01 травня 2020 року, на 01 грудня 2020 року із тарифом 5,54 грн, станом на 01 січня 2021 року, на 01 червня 2021 року із тарифом 5,04 грн, станом на 01 липня 2021 року, на 01 вересня 2021 року із тарифом 5,54 грн, оскільки матеріали справи не містять доказів про надання третьою особою відповідачу інформації стосовно зміни тарифів саме у заявлених значеннях.
Судом також не приймаються до уваги доводи відповідача стосовно недопустимості застосування подвійної пільги відносно послуги з вивезення побутових відходів, яка визначена як окрема комунальна послуга та її необхідно виключити із структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, оскільки питання виключення послуги з вивезення побутових відходів із структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій не є предметом оскарження в межах заявлених позовних вимог.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у здійсненні позивачу перерахунку пільги на утримання будинку та прибудинкової території за період з жовтня 2019 року по вересень 2021 року, виходячи з тарифу 5,11 грн за 1 кв.м. площі квартири та зобов`язання відповідача здійснити позивачу, інваліду війни 2-ї групи, перерахунок та виплату пільги на утримання будинку та прибудинкової території за період з жовтня 2019 року по вересень 2021 року ( включно виходячи з тарифу 5,11 грн за 1 кв.м. площі квартири з урахуванням виплачених сум.
Позовні вимоги зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Печерської у місті Києві державної адміністрації в подальшому, починаючи с 1 жовтня 2021 року, рахувати позивачу, інваліду війни 2 групи, всі пільгові гроші відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, затверджених постановою КМУ від 17 квітня 2019 року № 373 згідно діючих тарифів на всі комунальні послуги, в межах соціальних норм, не підлягають задоволенню як заявлені передчасно, оскільки станом на дату звернення позивача до суду права та законні інтереси його не були порушені у цій частині.
Згідно з частиною першою статті 9, статтею 72, частинами першою, другою, п`ятою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем частково доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, судові витрати зі сплати судового збору відшкодуванню позивачу не підлягають.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 2, 5-11, 73-77, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у місті Києві державної адміністрації щодо відмови у здійсненні ОСОБА_1 перерахунку пільги на утримання будинку та прибудинкової території за період з жовтня 2019 року по вересень 2021 року, виходячи з тарифу 5,11 грн за 1 кв.м. площі квартири.
3. Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37451587; адреса: 01015, м. Київ, вул. Цитадельна, буд. 4/7) здійснити ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_1 ), інваліду війни 2-ї групи, перерахунок та виплату пільги на утримання будинку та прибудинкової території за період з жовтня 2019 року по вересень 2021 року ( включно виходячи з тарифу 5,11 грн за 1 кв.м. площі квартири з урахуванням виплачених сум.
4. В решті позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили у порядку, встановленому в статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції в порядку, визначеному статтями 293, 296, 297 Кодексу адміністративного судочинства України протягом 30 днів з моменту складення повного тексту
Суддя: Н.А. Добрівська