Постанова № 10668056, 06.07.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.07.2010
Номер справи
2а-7706/10/2670
Номер документу
10668056
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

06 липня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-7706/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі судового засідання Мостовій Н. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сектор»

про стягнення 12900,00 грн.

за участю представників сторін:

від позивача: Брижицька О. Л.

від відповідача: не зявився

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 06 липня 2010 pоку проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сектор»(далі ТОВ «Сектор», відповідач) про стягнення фінансових санкцій в загальній сумі 12900,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем порушено вимоги ст.ст. 11, 15, 15і Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР, вимоги Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва»від 30.10.2008 року №957, а саме, зберігання тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного державного реєстру, зберігання алкогольних напоїв в місцях не внесених до Єдиного державного реєстру, продаж алкогольних напоїв у невизначених для цього місцях, зберігання з метою реалізації алкогольного напою без марки акцизного збору, продаж алкогольних напоїв за цінами, що нижче мінімальних роздрібних цін.

Відповідач заперечення на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту ч.2 ст.17, ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»з урахуванням вимог ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.

За таких обставин відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві відповідно до Направлення №32-03/172 від 23.03.2010 року та Наказу Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві від 16.03.2010 року №195, з якими, як вбачається з матеріалів справи ознайомилася продавець ТОВ «Сектор»ОСОБА_3 23.03.2010 року, провело позапланову перевірку господарської одиниці ТОВ «Сектор»магазину, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Оболонський, 12-Д, за результатами якої складено Акт №0155/32-327 від 23.03.2010 року, в якому зазначені порушення вимог ст.ст. 11, 15, 15і Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР, вимоги Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва»від 30.10.2008 року №957, а саме, зберігання тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного державного реєстру, зберігання алкогольних напоїв в місцях не внесених до Єдиного державного реєстру, продаж алкогольних напоїв у невизначених для цього місцях, зберігання з метою реалізації алкогольного напою без марки акцизного збору, продаж алкогольних напоїв за цінами, що нижче мінімальних роздрібних цін.

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві було складено додаток №1 до акту перевірки №0155/32-327 від 23.03.2010 року Акт знаття залишків продукції (щодо алкогольних напоїв на загальну суму 12,00 грн.), Акт №2 знаття залишків алкогольних напоїв у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Акту перевірки №0155/32-327 від 23.03.2010 року, Акт №3 знаття залишків тютюнових виробів у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Акту перевірки №0155/32-327 від 23.03.2010 року.

Як вбачається з матеріалів справи, даний Акт перевірки та додатки до нього представник відповідача підписувати відмовилась, про що позивачем було складено Акт відмови від підписання акта перевірки від 23.03.2010 року №0155.

На підставі вищевказаного Акту позивач виніс Рішення про застосування фінансових санкцій від 02.04.2010 року №261610/32-330/0806 на суму 1700,00 грн., Рішення про застосування фінансових санкцій від 02.04.2010 року №261608/32-330/0805 на суму 1000,00 грн., Рішення про застосування фінансових санкцій від 02.04.2010 року №261607/32-330/0804 на суму 6800,00 грн., Рішення про застосування фінансових санкцій від 02.04.2010 року №261560/32-330/0803 на суму 1700,00 грн., Рішення про застосування фінансових санкцій від 02.04.2010 року №261559/32-330/0802 на суму 1700,00 грн.

Таким чином, даними рішеннями до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафів на загальну суму 12900,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, вище перелічені Рішення про застосування фінансових санкцій були надіслані відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримані особисто уповноваженим ТОВ «Сектор»Котовим 08.04.2010 року.

Проте, станом на день розгляду справи відповідач не сплатив застосовані до нього фінансові санкції у вигляді штрафу на загальну суму 12900,00 грн., Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржені.

В ході перевірки встановлено, що у відповідача на зберіганні з метою реалізації знаходився пакет вина «Портвейн»обємом 1,0 л за ціною 12,00 грн., виробництва ТОВ «Косовський винзавод»без марки акцизного збору.

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР зазначено, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п.12 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями»від 30 липня 1996 р. N 854, зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Згідно п.20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 23 квітня 2003 р. N 567, марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів. Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.

Перевіркою встановлено, що в приміщенні, що знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Оболонський, 12-Д зберігаються з метою подальшої реалізації алкогольні напої та тютюнові вироби без внесення даних до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, про що складено Акт №2 знаття залишків алкогольних напоїв у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Акту перевірки №0155/32-327 від 23.03.2010 року та Акт №3 знаття залишків тютюнових виробів у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Акту перевірки №0155/32-327 від 23.03.2010 року.

Статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР зазначено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання. До заяви додаються нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.

Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру видається суб'єкту господарювання протягом семи календарних днів від дня подання заяви. Ведення Єдиного реєстру та видача довідок про внесення місць зберігання до Єдиного реєстру здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України. Органи влади забезпечують вільний доступ до відомостей, які містяться в Єдиному реєстрі.

Відповідно до п.2.1 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 28 травня 2002 р. N 251, до Єдиного реєстру вносяться: місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів; місця зберігання спирту суб'єктів підприємницької діяльності - виробників спирту та алкогольних напоїв; місця зберігання спирту суб'єктів підприємницької діяльності, які отримують спирт для забезпечення виробничих та інших потреб, якщо його кількість перевищує 100 декалітрів на квартал.

Як вбачається з матеріалів справи, перевіркою встановлено реалізацію алкогольних напоїв у невизначеному для цього місці торгівлі (менше 100 м від навчального закладу).

Відповідно до ст. 15і Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів: 1) особами, які не досягли 18 років; 2) особам, які не досягли 18 років; 3) у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв; 4) у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій; 5) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); 6) з торгових автоматів; 7) на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива); 8) поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар); 9) у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет; 10) з рук; 11) у невизначених для цього місцях торгівлі.

Підпунктом 1.1.4 пункту 1.1 частини 1 Рішення Київської міської ради «Про впорядкування продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у міській торговельній мережі»від 25 грудня 2008 року N 929/929 заборонено роздрібну торгівлю алкогольними напоями, зокрема, у дрібнороздрібній торговельній мережі, що розташована у радіусі 100 метрів від наявних земельних меж загальноосвітніх навчальних закладів - шкіл, ліцеїв, гімназій, інтернатів, дошкільних навчальних закладів.

Перевіркою встановлено факт реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, що підтверджується чеками №6869, №6878, №6887, №6901, №6905, №6929, №6938, №6941, №6953, №6971, №6995, №7004.

Розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв встановлюється Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» від 30 жовтня 2008 р. N 957.

Відповідно до п.6 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», однією із функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій є, зокрема, забезпечення застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами.

Згідно з ч.1 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року №481/95-ВР, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема,

- зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень;

- зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень;

- оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень;

- порушення вимог статті 153 цього Закону - 6800 гривень.

Також ст.17 вищезазначеного Закону передбачено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з ТОВ «Сектор»12900,00 грн. є законними, обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та є такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сектор»(м. Київ, проспект Оболонський, 40, кв. 121, код ЄДРПОУ 23170360) до Державного бюджету (р/р 31111106700006, МФО 820019, одержувач: РВДК у Оболонському районі, код 26077916) фінансові санкції в розмірі 12900 (дванадцять тисяч девятсот) грн. 00 коп.

Постанова відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяІ. П. Васильченко

Дата підписання та складення постанови в повному обсязі 19.07.2010 р.