Постанова № 10667664, 30.09.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.09.2009
Номер справи
2а-6576/09/2670
Номер документу
10667664
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 вересня 2009 року № 2а-6576/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі Гальченко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості

до Обєднання первинних профорганізацій ГУ МВС України

простягнення заборгованості

за участю представників сторін:

від позивача: Головань Л.Ю.

від відповідача: не зявився

На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 30 вересня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

О С Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Обєднання первинних профорганізацій ГУ МВС України про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем порушено пункт 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991 року № 803-ХІІ, відповідно до якого повинен був подати звіт встановленої форми 4 ПН про заплановане та фактичне вивільнення працівника до районного центру зайнятості, однак цього не зробив. В звязку з чим до підприємства було застосовано штрафні санкції у розмірі 25270,00 грн.

Ухвалою суду від 25.06.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду на 04.08.2009 року.

В судових засіданнях 04.08.2009 року та 30.09.2009 року представник позивача підтримав позовні вимоги, надавши суду додаткові документи які долучено до матеріалів справи.

Представник відповідача в судовому засіданні 04.08.2009 року виклав зміст заперечень проти позовних вимог в усній формі.

30.09.2009 року представник відповідача в судове засідання не зявився, хоча про час, місце судового був повідомлений належним чином.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази наявні в матеріалах справи, суд

В С Т А Н О В И В:

Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості було проведено перевірку Обєднання первинних профорганізацій ГУ МВС України та складено акт № 12/15-ш від 31.03.2009 року.

Перевіркою встановлено порушення пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення», оскільки підприємство не подало звіт за формою 4 ПН про заплановане та фактичне вивільнення працівника, а саме головного бухгалтера Будрун Л.І. згідно наказу № 44 від 23.11.2008 року по скороченню штату на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України з Обєднання первинних профорганізацій ГУ МВС України.

Законом України «Про зайнятість населення», Положенням про державну службу зайнятості та Положенням про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення затвердженими від 24.06.1991 року № 47 Київському міському центру зайнятості надано право застосовувати штрафні санкції до підприємств, установ, організацій за порушення статті 20 даного Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 року № 47 затверджено Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість, яка, згідно пункту 1, 2 даного Положення, входить до складу державної служби зайнятості та складається з інспекції Державного центру зайнятості Мінпраці, інспекції центрів зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості на правах підрозділів відповідних центрів зайнятості. Інспекція здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями законодавства про зайнятість.

Відповідно до зазначеного Положення, інспекція має право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ, організацій усіх форм власності, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачених статтями 5 та 20 Закону України «Про зайнятість населення».

Основним завданням державної служби зайнятості є контроль за дотриманням законодавства про зайнятість підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності.

Державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення.

Згідно частини 1 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності, їх службові особи зобов'язані сприяти проведенню державної політики зайнятості на основі: додержання законодавства про працю, а також прийнятих відповідно до нього умов договорів та угод; організації професійної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників, а також професійного перенавчання тих, хто підлягає вивільненню з виробництва, у тому числі інвалідів; працевлаштування осіб, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці, в кількості, визначеній місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, та інвалідів у кількості, визначеній згідно із Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»; інформування працівників про наявність вакантних робочих місць (посад), у тому числі з неповним робочим часом.

Згідно пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Відповідно до частини 2 пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення», у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України «Про зайнятість населення»штраф з підприємств, установ та організацій усіх форм власності, зокрема, у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівника, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення».

Як свідчать матеріали справи, внаслідок порушення відповідачем вимог Закону про зайнятість населення у відповідача виникла заборгованість в сумі 25270,00 грн.

Наявність заборгованості у вказаній сумі підтверджується Актом перевірки № 12/15-ш від 31.03.2009 року, та поясненнями представника позивача і відповідача.

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми заборгованості на день розгляду справи відповідач не надав.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Обєднання первинних профорганізацій ГУ МВС України (04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 2 код 21715173) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, р/р 37179301900001 Управління державного казначейства м. Києва, МФО 820019, код 03491091) штраф в сумі 25270 (десять пять тисяч двісті сімдесят) грн. 00 коп.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.П. Васильченко

Повний текст постанови складено та підписано 6 жовтня 2009 року.