ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 травня 2010 року 09:19 № 2а-13198/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Гальченко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПрокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонській області
до ОСОБА_1
простягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 2 929,27грн.
за участю представників сторін:
від Прокурор: Розум С.М.
від позивача: не зявився
від відповідача: ОСОБА_1
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 21.05.2010 року о 09 год. 19 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст. 167 КАС України
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Прокурор Каланчайського району Херсонської області в інтересах держави в особі Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення заборгованості в сумі 2929,27грн. з ОСОБА_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що податковий борг перед державним бюджетом України виник у звязку із прийняттям Відповідачем у спадщину земельної ділянки згідно заповіту від померлого ОСОБА_2, а саме земельної ділянки розташованої на території Привільської сільської ради Каланчайського району Херсонської області S-8,64 га.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд задовольнити адміністративний позов.
Відповідач в судове засідання зявився, позовні вимоги визнав повністю.
В судовому засіданні Відповідачем подано клопотання про розстрочення виконання рішення суду.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд , -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Каланчайського району Херсонської області звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення заборгованості в сумі 2929,27грн. з ОСОБА_1.
Відповідачем до Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонській області було подано декларацію про доходи за період з 01.01.2008 по 31.12.2008, де у підпункті 1.2 розділу 1 зазначено спадщину у сумі 58585,49 грн., з якої необхідно сплатити прибутковий податок за 2008 рік.
Згідно підпункту 4.2.14 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»до складу загального місячного оподатковуваного доходу включається дохід у вигляді вартості успадкованого майна, у межах, що підлягає оподаткуванню цим податком згідно з нормами статті 13 цього Закону.
Відповідно пункту 13.4 статті 13 зазначеного Закону особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, включається до складу загального річного доходу платника податку і відображається ним у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (податковій декларації).
Подання податкової декларації та сплата податку із зазначеного доходу здійснюються згідно із законодавством.
Згідно пункту 1.11 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі по тексту Закон) податкова декларація - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Підпунктом 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться контролюючим органом виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, без проведення будь-яких інших видів перевірок платника податків; г) згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.
Позивачем на підставі поданої відповідачем декларації винесено корінець податкового повідомлення форми «Ф»від 21.03.2009 №0000481700/0. Зазначеним повідомленням відповідачу було нараховане податкове зобовязання із сплати податку з доходів фізичних осіб у сумі 2929,27 грн. Зазначене повідомлення-рішення було отримане відповідачем 21.04.2009 р.
Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкові вимоги надсилаються: перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Пунктом 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»визначено, що податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим законом або іншими законами.
Згідно підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 даного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
З матеріалів справи вбачається, що Відповідач являється студентом 4 курсу, 2 групи Факультету ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів і природокористування України, має єдиний дохід, а саме стипендію в розмірі 600 грн.
Враховуючи викладені в клопотанні Відповідачем обставини, суд приходить до висновку, що клопотання про розстрочення виконання рішення Відповідача є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідент. код НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом у розмірі 2929,27 грн. (дві тисячі девятсот двадцять девять гривень 27 коп.) на р/р 33217846700195, код податку 11011400, МФО 852010, місцевого бюджету Привільської сільська рада, код отримувача 24103802.
3. Розстрочити виконання Постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.05.2010 р. у справ № 2а-13198/09/2670 на 2 (два) роки 6 місяців зі щомісячною сплатою в сумі 100 (сто гривень), а у грудні місяці 2012 року 29,27 грн. (двадцять девять гривень 27 коп.) починаючи з червня 2010 р.
Постанова відповідно до вимог ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.Б. Федорчук