Єдиний державний реєстр судових рішень
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
06 жовтня 2022 р. № 400/3668/22 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Величко А.В., розглянувши адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідача:Миколаївського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, вул. Спаська, 33,Миколаїв,54001,
про:визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Миколаївського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (надалі відповідач) з вимогами визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
30.09.2022 від відповідача надійшла заява про зупинення провадження у справі до завершення воєнного стану.
Зазначене клопотання обґрунтовано тим, що наказами Головнокомандувача Збройних Сил України від 13.03.2022 року №84 від 01.04.2022 №102 «Про визначення районів ведення бойових дій» встановлено, що Миколаївська область з 25.02.2022 є районом проведення бойових дій.
Миколаївський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки є органом військового управління, який задіяний у заходах необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
На думку відповідача, зазначене є підставою для обов`язкового зупинення провадження у адміністративній справі на підставі п.5 ч.1 ст.236 КАС України.
Надаючи оцінку вказаному клопотанню, суд враховує наступне.
Питання зупинення провадження у справі врегульовано ст. 236 КАС України.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
Зі змісту наведеної вище норми п. 5 ч.1 ст.236 КАС України слідує, що така пов`язує необхідність зупинення провадження у справі саме з перебуванням сторони/третьої особи (фізичної особи) у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, до припинення перебування такої фізичної особи у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, тобто стосується фізичної особи.
На юридичних осіб (в тому числі Миколаївський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) положення вказаної вище норми процесуального закону не поширюються, оскільки поновлення провадження в такому випадку буде пов`язано з припиненням перебування у складі ЗСУ, тобто ліквідація, реорганізація, тощо.
Згідно з статті 26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII правосуддя на території, на якій введено воєнний стан, здійснюється лише судами. На цій території діють суди, створені відповідно до Конституції України.
Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.
У разі неможливості здійснювати правосуддя судами, які діють на території, на якій введено воєнний стан, законами України може бути змінена територіальна підсудність судових справ, що розглядаються в цих судах, або в установленому законом порядку змінено місцезнаходження судів.
У своєму клопотанні Миколаївський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки не зазначає як введення воєнного стану в Україні перешкоджає та унеможливлює участь у судовому розгляді справи.
Стосовно посилань на те, що позивач є військовослужбовцем та проходить дійсну військову службу за мобілізацією у складі Збройних Сил України, суд оцінює їх критично, оскільки безпосередньо сам позивач не заявляв клопотання про зупинення провадження у даній справі обґрунтовуючи таку необхідність п. 5 ч. 1 ст. 236 КАС України.
Провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без виклику осіб, сторони не заявляли клопотань про розгляд справи у судовому засіданні за їх участі, а тому справа буде розглянута на підставі наявних письмових доказів.
У своєму клопотанні заявник не навів будь-яких переконливих та вагомих обставин, що зумовлюють неможливість розгляду справи.
З огляду на вказане, заявником не доведено наявність підстав для зупинення провадження у даній справі передбачених п. 5 ч. 1 ст. 236 КАС України, а відтак клопотання про зупинення провадження у справі задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст. 236, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. В задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі - відмовити.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України. Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 КАС України.
Суддя А.В. Величко