Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 522/12888/22
Провадження № 2/522/4917/22
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
05 жовтня 2022 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Павлик І.А., розглянувши матеріали справи запозовом ОСОБА_1 до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Буряченко Олександра Євгеновича про визнання рішення Управління пенсійного фонду м. Одеси щодо відмови у перерахунку пенсії незаконним,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2022 року позивач звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з позовом до начальника ГУ ПФУ в Одеській області Буряченко О.Є., у якому просить суд зобов`язати відповідача провести перерахунок її пенсії та повернути пенсію, яку їй недодали за попередні роки передбачені законом у даному випадку.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження у справі, виходячи з наступного.
Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, у якому розглядається визначена категорія справ.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом установлено інший порядок судового провадження.
Публічно-правовий спір це спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи (п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України).
Відповідно до п. 1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління (далі-Положення), затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об`єднані управління є територіальними органами Пенсійного фонду України.
Основними завданнями управління Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення; ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; виконання інших завдань, визначених законом (п. 3 Положення).
Відповідно до пп. 7, 8 п. 4 Положення управління Пенсійного фонду України відповідно до покладених на нього завдань призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій.
Отже, відповідно до покладених завдань і функцій Пенсійний фонд України та його управління в районах, містах є суб`єктами владних повноважень у сфері перерахунку пенсій, а спори, що виникають між учасниками цих відносин, є публічно-правовими, тому їх вирішення належить до юрисдикції адміністративних судів.
Спір стосовно перерахунку пенсії є публічно-правовим, виник з публічно-правових відносин за участю органу державної влади як суб`єкта владних повноважень, тому повинен розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
З огляду на вище викладене, дайни спір підлягає розгляду в Одеському окружному адміністративному суді, а тому у відкритті провадження у справі слід відмовити.
Керуючись ст.ст.186,258, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У відкритті провадження у справі запозовом ОСОБА_1 до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Буряченко Олександра Євгеновича про визнання рішення Управління пенсійного фонду м.Одеси щодо відмови у перерахунку пенсії незаконним відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили після її підписання суддею та протягом п`ятнадцяти днів може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду.
Суддя І.А. Павлик