Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 липня 2010 р. справа № 2а-2371/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Головіної К.І.
при секретаріПотапенко О.М.
за участю представника позивача Еллі В.В.,
представника відповідача Кашуби В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін, -
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області звернулася до суду з позовом до комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення суми економічної санкції за порушення державної дисципліни цін.
В обґрунтування вимог позивач зазначив, що на підставі акту перевірки № 802 від 28.12.2009 року позивачем було прийняте рішення № 358 від 31.12.2009 року «Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін», відповідно до якого до відповідача були застосовані економічні санкції у вигляді стягнення на користь бюджету безпідставно отриманої суми виручки у розмірі 739485,94 грн., а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки у сумі 1478971,88 грн. Загальна сума економічних санкцій складає 2 218457, 82 грн.
Відповідно до вимог чинного законодавства разом з рішенням відповідачу була направлена претензія від 31.12.2009 року № 05-04/358-358.
Просили стягнути з комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» суму економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 2218457, 82 грн.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги. Просила стягнути з відповідача суму економічної санкції у розмірі 2 218457, 82 грн.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позову, зазначив, що економічні санкції Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області нараховані безпідставно, просив відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Судом встановлено, що позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Питання Державної інспекції з контролю за цінами» № 1819 від 13.12.2000 року є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки. У межах своєї компетенції Держцінінспекція організує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністру економіки. Крім того, на позивача покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади та субєктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Відповідач комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» є зареєстрованою юридичною особою, внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.
У судовому засіданні встановлено, що позивачем в ході проведеної перевірки порядку дотримання комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» державної дисципліни цін при встановленні та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення було виявлено порушення вимог ст. 20-22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»; Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 року; рішення Донецької обласної ради від 25.01.2008 року № 5/14-431 «Про затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення»; рішення виконкому Костянтинівської міської ради № 777 від 17.12.2008 року «Про погодження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення»; п.п. 2.10, 2.11 «Положення про впровадження побудинкових та поквартирних засобів обліку споживання холодної та гарячої води і теплової енергії, їх технічне обслуговування, ремонт та повірку в наявному житловому фонді», затвердженого розпорядженням голови Донецької обласної державної адміністрації № 76 від 18.02.2003 року, що призвело до безпідставного отримання відповідачем суми виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 739485,94 грн.
За результатами перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області був складений акт № 802 від 28.12.2009 року (а.с.41-49).
За наслідками зазначеної перевірки Інспекцією, на підставі ст. 14 ЗУ «Про ціни та ціноутворення», прийняте рішення від 31.12.2009 року № 358 про застосування до комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін та безпідставно отриманої суми виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 739485,94 грн., а також штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 1478971,88 грн. Загальна сума економічної санкції складає 2218457,82 грн. (а.с.5).
Разом із рішенням відповідачу була направлена претензія № 05-04/358-358 від 31.12.2009 року на суму 2218457,82 грн. (а.с.6)
26.01.2010 року відповідач оскаржив до Донецького окружного адміністративного суду рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області № 358 від 31.12.2009 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 2218457,82 грн.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 23.03.2010 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 02.06.2010 року, рішення позивача № 358 від 31.12.2009 року визнано недійсним в частині застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 2204109, 51 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Оскільки рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області № 358 від 31.12.2009 року про застосування економічних санкцій до комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» постановою Донецького окружного адміністративного суду від 23.03.2010 року скасовано частково у розмірі 2 204109, 51 грн., а його законність в іншій частині не потребує доказування, суд вважає необхідним задовольнити частково позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення суми економічної санкції у розмірі 14348,31 грн., а саме стягнути з відповідача економічні санкції у розмірі 14348, 31 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 72, 158-163, 167, 185, 186 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення суми економічної санкції задовольнити частково.
Стягнути з комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (83001, м. Донецьк, вул. Артема, 85, п/р 26000301796023 у філії «ГУ ПІБ України у Донецькій області» м. Донецьк, МФО 334635, код ЄДРПОУ 00191678) на користь Державного бюджету (р/р 31111106700058 в УДК м. Костянтинівка Донецької області, одержувач - УДК м. Костянтинівка Донецької області, код ЄДРПОУ 34686631, банку одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією - 21081100) економічні санкції за порушення державної дисципліни цін у розмірі 14 348 (чотирнадцять тисяч триста сорок вісім) грн. 31 коп.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 28 липня 2010 року.
Повний текст постанови складено 02 серпня 2010 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її виготовлення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Головіна К.І.