ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
22.07.10Справа №2а-5628/10/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. при секретарі Дрягіні В.П.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості в сумі 359,81 грн.
за участю представників:
від позивача - не зявився
від відповідача не зявився
Суть спору: Державна податкова інспекція в Ленінському районі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з ОСОБА_1 (далі відповідач) заборгованості в сумі 359,81 грн., в тому числі 308,54 грн. боргу та 51,27 грн. пені мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несплачена сума узгодженого податкового зобовязання з земельного податку.
У судове засідання, яке відбулось 22.07.2010 року, позивач явку свого представника не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, 22.07.2010 року від нього надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності його представника у звязку з не можливістю явки та підтримання позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву, а також клопотання про розгляд справи за його відсутності до суду не надав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, враховуючі клопотання позивача, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості його участі у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи за відсутності його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Судом встановлено, що у власності ОСОБА_1 знаходиться земельна ділянка, розташована на території Луговської сільської ради загальною площею 79393 га, відповідно до державного акту серії КМ №073620 від 19.03.2003 року.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є фізичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати земельного податку передбачені Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про плату за землю» сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст.14 Закону України «Про плату за землю» нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Згідно зі ст. 17 Закону України «Про плату за землю» Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
У порушення вищевказаної норми Закону відповідач не в повної мірі та несовєчасно сплачував до бюджету узгоджені суми податкових зобов язань.
У звязку з несвоєчасною сплатою відповідачем податкових зобовязань йому були надіслані податкові повідомлення №0030161702 від 02.07.2007 року про визначення суми податкового зобовязання по земельному податку у розмірі 81,06 грн., №0073231702 від 22.06.2008 року про визначення суми податкового зобовязання по земельному податку у розмірі 108,17 грн., №009789191702 від 17.06.2009 року про визначення суми податкового зобовязання по земельному податку у розмірі 119,31 грн. Які отримані відповідачем, про що свідчить особистий підпис відповідача на корінцях цих повідомлень. Отже вказані податкові зобов язаня на загальну суму 308,54 є узгодженими.
Однак вказана сума податкового зобовязання відповідачем не сплачені, тому у цієї частині позовних вимог позов підлягає задоволенню.
Що стосується стягнення пені суд вважає за необхідне вказати наступне.
У попередніх судових засіданнях 07.06.2010 року та 06.07.2010 року суд витребував у позивача детальний розрахунок суми позову, однак позивач не виконав вимоги суду, розрахунок суми позову, у тому числі розрахунок пені, не надав
З позовної заяви та наданої позивачем облікової картки відповідача убачається, що пеня позивачем розрахована у автоматичному режимі, в розмірі передбаченому ст.16 Закону України №2181, тоді як повинна бути розрахована відповідно до Закону України «Про плату за землю».
Виходячи з вищевказаного суд вважає що в цій частини позову необхідно відмовити.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 308,54 грн., суд вважає, що позовні вимоги в частині стягнення суми основного боргу належить задовольнити.
Керуючись ст. ст. 160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити частково.
2.Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; код НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Луговської сільської ради (код платежу 13050316, р/р33216813700181 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЗКПО 34740646) 308 грн. 54 коп. заборгованості з земельного податку фізичних осіб.
3. В іншої частині позовних вимог - у позові відмовити.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.