Постанова № 106588496, 04.10.2022, Тетіївський районний суд Київської області

Дата ухвалення
04.10.2022
Номер справи
940/889/22
Номер документу
106588496
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

04.10.2022 Провадження по справі № 3/940/507/22

Справа № 940/889/22

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 жовтня 2022 року суддя Тетіївського районного суду Київської області Афанасьєв В.О., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 3 Білоцерківського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, до адміністративної відповідальності притягувався 14.10.2021 року за ч. 1 ст. 126 КУпАП, 06.09.2022 року за ст. 121-1 КУпАП,

за ч. 1 ст. 130, ст.ст. 122-4 та 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

10.09.2022 року о 15 год. 00 хв. по вул. Гагаріна в с. Теліженці, Білоцерківського району Київської області, громадянин ОСОБА_1 ,керуючи транспортнимзасобом,ВАЗ 2105,державний номернийзнак НОМЕР_2 , не впоравшись з керуванням здійснив зіткнення з парканом, внаслідок чого автомобіль отримав механічні пошкодження та пошкоджено дві секції паркану, чим завдано матеріальних збитків, чим порушив п.п. 2.3 б., 12.1ПДРУкраїни.

Крім того, 10.09.2022 о 15 год. 00 хв., по вул. Гагаріна в с. Теліженці, Білоцерківського району Київської області, громадянин ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом, ВАЗ 2105, державний номерний знак НОМЕР_2 , став учасником ДТП, після чого з невідомих причин залишив місце події, чим порушив вимоги п. 2.10а)ПДРУкраїни.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 182817 від 10.09.2022 року, 10.09.2022 о 15 год. 00 хв., громадянин ОСОБА_1 , керував транспортним засобом, ВАЗ 2105, державний номерний знак НОМЕР_2 , з ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови та координації рухів). Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 ПДР.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та пояснив суду, що він вживав алкоголь після ДТП але до приїзду працівників поліції.

Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 у вчиненніадміністративних правопорушеньпередбаченихч.1ст.130,ст.ст.122-4та 124КУпАП підтверджується поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , відеозаписом подій, що мали місце 10.09.2022, що зафіксований на відео-диску, поясненнями потерпілих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , схемою місця ДТП, фототаблицями.

Особою,що склалапротоколи проадміністративні правопорушеннядії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані,за ч.1ст.130,ст.ст.122-4,124КУпАП, оскільки він порушивправила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу та паркану, будучи учасником ДТП з невідомих причин залишив місце події, а також будучи особою, що керує транспортним засобом, відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку в присутності двох свідків.

Частинами 1 та 2ст. 36 КУпАПпередбачено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Керуючись ст.ст. 33-35 КУпАП, суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, відомості про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність.

Згідно ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність за скоєне правопорушення ОСОБА_1 є його щире каяття.

Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не вбачається.

За правилами ст. 36 КУпАП за скоєні ОСОБА_1 адміністративні правопорушення, на нього необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, яка передбачає більш суворе стягнення ніж санкції ст.124та ст.122-4 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який офіційно не працює, вважаю за необхідне піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

Згідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розміру 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 30, 33-35, 36, 283, 284, ст. 124, ст. 122-4, ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ЗУ «Про судовий збір», суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ст. 122-4, ст. 124 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, на користь держави судовий збір в сумі 496(чотиристадев`яностошість)гривень 20 копійок на рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її проголошення.

Суддя : В.О. Афанасьєв