Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 травня 2010 року 14:13 № 2а-1775/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді КостенкаД.А.,
при секретарі судового засідання ДавиденкуД.В.,
за участю представників: позивача Сінозацької Ю.М., прокурора Чирви О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Дніпровського району міста Києва в інтересах Міністерства палива та енергетики України (даліМінпаливенерго) в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укр-енерго" (далі ДП "НЕК "Укренерго") до Відкритого акціонерного товариства "Готельний комплекс "Бра-тислава" (далі ВАТ "Готельний комплекс "Братислава") про стягнення штрафу у розмірі 5100,00 грн.
в с т а н о в и в:
У лютому 2010року Заступник прокурора Дніпровського району міста Києва в інтересах Мінпа-ливенерго в особі ДП "НЕК "Укренерго" звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом, у якому просить стягнути із ВАТ "Готельний комплекс "Братислава" 5100,00 грн. штрафу, накладеного постановою від 8 жовтня 2009 року №101 за невиконання вимог припису від 11 березня 2009 року №8-10-12-160 про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві.
На судовому засіданні представники позивача та прокурора підтримали позовні вимоги, посилаючись на обставини зазначені у позовній заяві.
Представник відповідача зявився до судового засідання, яке відбулося 16 березня 2010 року, подав письмові заперечення. На наступні судові засідання представник відповідача не з'явився.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, суд уважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст.9 Закону України "Про електроенергетику", ст.14 Закону України "Про теплопостачання" та п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 року №929, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі ДП "НЕК "Укренерго".
Відповідно до ст.2 Закону України "Про Державний бюджет на 2009 рік" до доходів Державного бюджету зараховуються надходження від штрафних санкцій. Отже, ненадходження суми спричиняє мате-ріальну шкоду інтересам держави, що зобов'язує прокурора звернутися з відповідним позовом до суду.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві (далі Держінспекція), в ході обстеження енергогосподарства відповідача встановила порушення Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, що підтверджується Актом обстеження від 11 березня 2009 року №8-10-12-289.
На підставі вищевказаного акта обстеження Держінспекцією було винесено Припис №8-10-12-160 від 11 березня 2009 року, яким встановлені заходи щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства та зобовязано відповідача повідомити Держінспекцію про виконання Припису в цілому до 11 червня 2009 року.
Відповідачем Припис був отриманий, про що свідчить підпис керівника субєкта господарювання та його печатка без зауважень.
Актом перевірки від 3 серпня 2009 року №8/10-12-85 АП, який підписаний головою правління товариства без зауважень встановлено, що відповідачем умови припису від 11 березня 2009 року №8-10-12-160 виконано не було.
Держінспекція відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику", ст.ст. 24, 31 Закону України "Про теплопостачання" та пп. 2, 7 та 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312 (зі змінами і доповненнями), за ухилення від виконання припису від 11 березня 2009 року №8-10-12-160 постановою від 8 жовтня 2009 року № 101 наклала на відповідача штраф у розмірі трьохсот неопода-тковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100,00 грн., та який сплачується до Державного бюджету України.
Вищевказана постанова була отримана відповідачем 12 жовтня 2009 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення.
Водночас відповідачем сума штрафу сплачена не була.
Станом на момент вирішення справи судом, штраф у розмірі 5100,00 грн. до Державного бюджету ВАТ "Готельний комплекс "Братислава" не сплатило, чим порушило вимоги п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про сплату штрафу протягом 15 днів з дня винесення постанови про його накладення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінюючи твердження представника відповідача і зміст письмових заперечень, суд зазначає, що пояснень чи аргументів по суті позову ні в усних поясненнях, ні у письмових запереченнях надано не було. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не представив.
Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, враховуючи, що позовні вимоги підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про їх обґрунтованість, суд дійшов висновку про стягнення із ВАТ "Готельний комплекс "Братислава" до Державного бюджету України 5100,00 грн. несплаченого штрафу.
Керуючись ст.ст. 11, 50, 70, 71, 76, 79, 86, 104, 158163, 167 КАС, суд
п о с т а н о в и в:
1. Задовольнити адміністративний позов Заступника прокурора Дніпровського району міста Києва в інтересах Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Готельний комплекс "Братислава" (іден-тифікаційний: 04820622) до Державного бюджету України (р/р 31119106700008, банк ГУ ДКУ в м.Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939, отримувач: УДК у Подільському районі, код бюджетної класифікації: 21081100, символ звітності: 106) штраф у розмірі 5100,00 грн. (пять тисяч сто гривень 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду за правилами встановленими ст.ст. 185187 КАС. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10-ти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно із ч. 1 ст. 254 КАС постанова, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова у повному обсязі складена 20 травня 2010 року.
СуддяД.А. Костенко