Постанова № 10652567, 29.04.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.04.2010
Номер справи
2а-1076/10/2670
Номер документу
10652567
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 квітня 2010 року 15:19 № 2а-1076/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Григоровича П.О. при секретарі судового засідання Очколясу О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Подільському районі м.Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю "РА "Прозора Україна"

про про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків у розмірі 4 878,00 грн.

За участю представників:

позивача: Шарко І.С. (довіреність № 5/10-021 від 11.01.2010 року)

відповідача: не прибув повторно

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 29.04.2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Подільському районі м. Києва звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рейтингового агентства «Прозора Україна» про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем в порушення статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181 від 21.12.2000 року, не було сплачено до бюджету самостійно узгоджену суму податкового зобовязання з податку на прибуток та штрафні санкції через неподання податкової звітності з податку на додану вартість за квітень 2009 року, в результаті чого виник консолідований борг у сумі 4 878 грн.

Ухвалою суду від 29.01.2010 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні 06.04.2010 року. Розгляд справи було відкладено на 29.04.2010 року.

Відповідач в судові засідання 06.04.2010 року та 29.04.2010 року не прибув, представника не направив, заперечення на позов не надав, хоча був повідомлений про час та місце розгляду справи за адресою, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - м. Київ, вул. Юрківська, 37, кв. 9 - відповідач не знаходиться, направлена за адресою поштова кореспонденція повернулася до суду з поміткою «за зазначеною адресою не знаходиться», тому справа, відповідно до ст. 128 КАС України, вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «РА «Прозора Україна»зареєстроване Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією 20.10.1999 року за № 1071120000004879 (дата перереєстрації 24.03.2009 року), ідентифікаційний код юридичної особи 30603808, адреса реєстрації: 04070, м. Київ, вул. Юрківська, буд. 37, кв. 9.

Як платник податків та зборів ТОВ «РА «Прозора Україна»взяте на облік у Державній податковій інспекції у Подільському районі м. Києва 28.10.1999 року. за № 1107.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкова декларація, розрахунок це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до підпункту 4.1.1 пункту 4 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідачем було самостійно визначено зобовязання з податку на прибуток на підставі поданої податкової декларації № 215253 від 19.12.2008 року у розмірі 4 717 грн.

Відповідно до підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, згідно з Актом планової невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 917-15-228 від 30.06.2009 року відповідачу було надіслане податкове повідомлення рішення №00010541502/0 від 30.06.2009р., яким визначена сума штрафних санкцій з податку на додану вартість у сумі 170 грн.

Пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Пунктом 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення

Підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, у разі ж коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування, тому у відповідності до підпункту 5.4.1 пункту 5.4 даного Закону така сума, не сплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначено, що перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання; друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк, друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до підпункту 6.2.4 названого пункту передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу.

Державною податковою інспекцією направлялись відповідачу податкові вимоги: перша податкова вимога № 1/293 від 12.01.2009 року відповідно до акту № 127 від 21.03.2009 року розміщена на дошці податкових оголошень та вважається врученою. Друга податкова вимога № 2/1424 від 21.04.2009 року відповідно до акту № 308 від 06.06.2009 року розміщена на дошці податкових оголошень та вважається врученою. Однак після проведених позивачем заходів податковий борг залишився несплаченим.

Враховуючи всі заходи податкового органу з належного повідомлення відповідача про наявність податкового боргу, суд вважає заборгованість відповідача узгодженою.

Судом встановлено, що на час звернення позивача до суду за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті податку на прибуток та штрафні санкції з податку на додану вартість на загальну суму 4878 грн., довідка про наявність заборгованості відповідача перед бюджетом наявна в матеріалах справи.

Враховуючи вищевикладене, факт наявності у відповідача податкового боргу суд вважає встановленим.

Враховуючи той факт, що податковим органам надано право на звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу передбачене п. 11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми заборгованості на день розгляду справи відповідач не надав.

Станом на час розгляду справи вказана сума заборгованості відповідачем не сплачена. Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «РА «Прозора Україна»(код 30603808, адреса реєстрації: 04070, м. Київ, вул. Юрківська, буд. 37, кв. 9) з будь яких рахунків, які будуть виявлені державним виконавцем під час виконання судового рішення суму податкової заборгованості у розмірі 4 878 грн. (чотири тисячі вісімсот сімдесят вісім грн. 00 коп.) на користь держави на р/р № 3412999900008 одержувач: УДК у Подільському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, код 2607793.

Стягувач: Державна податкова інспекція у Подільському районі. м. Києва.

Постанова відповідно до вимог ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя П.О. Григорович