Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №949/1250/22
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2022 року м.Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши матеріали справи, які надійшливід ІНФОРМАЦІЯ_1 пропритягнення доадміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , інспектора прикордонної служби 3-ї категорії, 2-ї прикордонної застави зведеного загону відділу прикордонної служби (Тип-С), закордонний паспорт серії НОМЕР_1 від 05 грудня 2014 року, орган, що видав 4803, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
за ч.3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
27 вересня 2022 року о 22-30 год. ОСОБА_1 , в умовах особливого періоду, під час несення військової служби та виконання службових повноважень, на території військового містечка в місці в розташуванні підрозділу військової частини НОМЕР_3 , знаходився у стані алкогольного сп`яніння, факт якого підтверджено актом медичного огляду з результатом 1,44% проміле, чим порушив вимоги абз. 7 ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.
На розгляді справи в суді ОСОБА_1 пояснив, що дійсно він 27 вересня 2022 року вживав алкольні напої, оскільки у нього на даний час тяжкий морально-психологічний стан.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , повно й об`єктивно дослідивши обставини адміністративного правопорушення та перевіривши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що в його діях наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, а його вину доведено повністю, що стверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №284230 від 28 вересня 2022 року (а.с.1); витягом №139 КНП "Дубровицька міська лікарня" з журналу реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, що знижують увагу та швидкість реакції від 27 вересня 2022 року, де зазначено, що вміст алкоголю становив 1,44% проміле (а.с.2), рапортом від 27 вересня 2022 року (а.с.4).
Ст.245КУпАП передбачається, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 суд враховує характер скоєного правопорушення та особу правопорушника.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП є щире каяття.
Обставин, які обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, відповідно до статті 35 КУпАП суд не вбачає.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст.23,33 КУпАП, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, і враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вчинив вказане адміністративне правопорушення в умовах воєнного стану, та який вже раніше неодноразово притягався до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 172-20 КУпАП, проте належних висновків для себе не зробив, суд приходить до висновку, що необхідним та достатнім буде призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в максимальному розмірі встановленому санкцією ч.3 ст.172-20 КУпАП,оскільки такестягнення повністюдосягне метийого застосування.
Відповідно до вимогст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст.284, 287, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним за ч.3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушеннята накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 285 ( двохсот вісімдесяти п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 4845,00 грн. (чотири тисячі вісімсот сорок п`ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 496,20 грн. (чотириста дев`яносто шість гривень 20 коп.) грн. на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;
код за ЄДРПОУ: 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП):
код банку отримувача 899998;
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 9690,00 грн. (дев`ять тисяч шістсот дев`яносто) грн.
Суддя: підпис
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Суддя Дубровицького
районного суду Оборонова І.В.