Єдиний державний реєстр судових рішень Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 березня 2010 р. справа № 2а-3787/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Зеленова А. С.
при секретаріБеспалько Г.Г.
за участю представника позивача Капустинської О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у сумі 1346,5грн.,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у сумі 1346,5грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що ОСОБА_2 зареєстрована Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради 21.04.2008 року як фізична особа-підприємець та перебуває на податковому обліку у ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя як платник податків. Відповідно до п.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», пп.4.1.4 п.4.1 ст.4, пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» підприємство зобовязано сплачувати суми податків і зборів у встановлені законом терміни. В результаті господарської діяльності, утворився податковий борг, який станом на момент звернення до суду не сплачено.
Просив суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь державного бюджету суму боргу у сумі 1346,5грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі , надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило .
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, судом встановлено наступне.
Відповідно до відомостей з ЄДР ОСОБА_2 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрована Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради 21.04.2008 року за адресою : 87502, АДРЕСА_1 та присвоєно код НОМЕР_1 /а.с.18/.
Відповідно довідки про взяття на облік платника податків фізична особа-підприємець ОСОБА_2 перебуває на обліку платника податків в ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя /а.с.7/.
Статтею 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів ( обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Пунктом 1 частини 1 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» зазначено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднанні державні податкові інспекції виконують функцію стосовно здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів ( обовязкових платежів).
Відповідно до пп. 2.1.4 п.2.1 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючим органом є податкові органи стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та держаних цільових фондів. Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу ( органи стягнення) є виключно податкові органи, як зазначено у пп.2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону 2181.
ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя , як орган стягнення у розумінні п. 1.16 ст.1 та пп.2.1.4 п.2.1 ст.2 Закону 2181, п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» межах своєї компетенції визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасність достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів ( обовязкових платежів) та погашення податкових зобовязань чи податкового боргу.
Відповідно до пп. 4.1.4 а п.4.1 ст. 4 Закону 2181 податкові декларації подаються базовий податковий ( звітний) період, що дорівнює календарному місяцю ( у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останні календарним днем звітного ( податкового місяця). Базовий податковий період для обчислення податку на додану вартість дорівнює одному календарному місяцю ( пп.. 7.8.1 п.7.8 ст. 7 Закон про ПДВ).
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених Законом.
Станом на момент звернення до суду у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом на загальну суму 1346,5грн., що після закінчення терміну добровільної сплати бюджетного зобовязання платником податків, склалася в недоїмку.
Відповідно до наказу начальника ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя та направлень на проведення перевірки , проведено перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 з питань дотримання законодавства «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».
За результатами перевірки складено акт №001216/05831279/23-08 14.08.2008 року. Даним актом виявлені порушення пп. 1,2, 13 ст.13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: проведення розрахункової операції на повну суму покупки 9грн. без застосування РРО, без роздрукування відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; невидача особі, яка отримує товар, розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції; незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО /а.с.10-11/.
На підставі даного акту прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0008722308 від 22.08.2009 року на суму 1346,5грн. /а.с.9/
Зазначене податкове повідомлення-рішення ні в адміністративному , ні в судовому порядку не оскаржувалось. Тому, відповідно до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові зобовязання платника податків вважаються узгодженими у день отримання платника податків вважаються узгодженими у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковим органом на адресу відповідача було направлено податкові вимоги.
Вжиті заходи Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя спрямовані на погашення податкового боргу не призвели до результату.
Несплата відповідачем заборгованості перед бюджетом порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду економічним інтересам держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу.
Таким чином суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у сумі 1346,5грн.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у сумі 1346,5грн. - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1) заборгованість у розмірі 1346,5грн. (одна тисяча триста сорок шість)грн. 50коп. на користь Державного бюджету( рахунок 31117104700054, код платежу НОМЕР_2, отримувач ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694).
Постанова суду вступає в закону силу після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не буде подана.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зеленов А. С.