Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 355/664/22
Номер провадження 3/530/207/22
23.09.2022 року Зіньківський районний суд Полтавської області в складі: головуючого-судді Должко С.Р., секретаря Стрілець Л.Г., розглянувши матеріали,які надійшлиз Баришівськогорайонного судуКиївської області пропритягнення доадміністративноївідповідальностіза ч.3 ст.126 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає в АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер суду не відомо, українця, громадянина України, до адміністративної відповідальності раніше не притягувався, -
В С Т А Н О В И В:
До Зіньківського районного суду Полтавської області надійшов для розгляду адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого за ч.3 ст.126 КУпАП.
Протокол проадміністративне правопорушеннявідносно ОСОБА_1 складено інспектором взводу 1 роти 3 ВПП в м. Бориспіль УПП у Київській області ДПП ряд. поліції Василенко Ю.В..
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 14.07.2022 року о 21 год 05 хв. ОСОБА_1 керував автомобілем DAEWOO Lanos, д.н.з. НОМЕР_1 , при цьому був тимчасово обмежений у праві керування транспортними засобами постановою Зіньківського відділу державної виконавчої служби Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції № 22920856, чим порушив ст.15 Закону України Про дорожній рух .
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні правопорушення визнав, і суду пояснив, що дійсно вчинив зазначенеправопорушення,та надавдо судудокументи про сплату заборгованості по аліментах.
Заслухавши поясненняособи,яка притягуєтьсядо адміністративноївідповідальності,переглянувши DVD-дискз записомправопорушення,дослідивши наявніматеріали справи,суд приходитьдо висновку.
Відповідно до ч. 3ст. 126 КУпАПкерування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Нормаст.61 Конституції Українивстановлює, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Згідно частин 1,2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. При цьому, застосування уповноваженими на те посадовими особами заходів адміністративного впливу здійснюється в точній відповідності із законом (ч.3 ст.7 КУпАП).
Згідно статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно із ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до положень статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно донорм КУпАП суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин адміністративного провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Відповідно ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Обираючи вид стягнення, суддя визнає обставиною, що пом`якшує відповідальність визнання вини, щире розкаяння винного, обставиною, що обтяжує відповідальність правопорушника не виявлено.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 проаналізувавши матеріали та документи, що маються в справі, враховуючи суть, характер правопорушення та його наслідки, особу ОСОБА_1 та те, що він вперше притягується до адміністративної відповідальності, наявність пом`якшуючих відповідальність обставин та відсутність обтяжуючих обставин, а також враховуючи, що постановою державного виконавця Зіньківського ВДВС у Полтавському районі Полтавської області Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Суми) Фалько О.М. скасоване тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві керування транспортними засобами, заборгованість по аліментах на час розгляду справи сплачена та зважаючина малозначність правопорушення та відсутність будь-яких негативних наслідків, суддя приходить до висновку, що є можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.3 ст.126 КУпАП, в порядку ст. 22 КУпАП і необхідно обмежитись усним зауваженням.
Згідно із ч. 2ст. 284 КУпАПпри оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Згідност. 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно дост. 4 ЗУ "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 496 грн. 40 коп..
Керуючись ст. ст. 22,33-36, 126, 289, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір", суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.3 ст. 126 КУпАП в порядку ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження по адміністративній справі № 355/664/22 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст. 126 КУпАП - з а к р и т и.
Посвідчення водія НОМЕР_2 повернути ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ..
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,що проживаєв АДРЕСА_1 , індивідуальний ідентифікаційний номерсуду невідомо-496 (чотиристадев`яносто шість)грн.40копійок судовогозборуна користь держави.
Стягнення судового збору проводити на користь держави (Державної судової адміністрації України) Отримувач: Зiнькiвське ТГ/ГУК у Пол. обл/.тг м. Зіньків /22030101 Код отримувача (ЄДРПОУ) 37959255 Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.) Номер рахунку: UA728999980313111206000016676 Код класифікації доходів бюджету: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) Зіньківський районний суд Полтавської області.
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Зіньківського районного суду
Полтавської області С.Р.Должко