Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 587/788/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2022 року Сумський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді Черних О.М.
секретаря судового засідання Токаревої В.М.,
розглянувши у судовому засіданні у залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ), третя особа: Степанівська селищна рада Сумського району Сумської області (смт. Степанівка, вул. Центральна, 5, Сумського району, Сумської області) про скасування державної реєстрації земельних ділянок
ВСТАНОВИВ:
Короткий зміст позовних вимог
В червні 2022 року позивач звернувся до суду позовом до відповідачів ОСОБА_4 та ОСОБА_3 , третя особа: Степанівська селищна рада Сумського району, у якому просив скасувати державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельних ділянок, площамипо 0,12 га, з кадастровими номерами 5924783800:04:003:0628 та № 5924783800:04:003:0629, що проведені 24 січня 2022 року. Свої вимоги обґрунтував тим, він з метою реалізації свого права на безоплатну приватизацію земельної ділянки орієнтовною площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, Головним управлінням Держгеокадастру у Сумській області було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з вищезазначеною метою за межами населених пунктів на території Косівщинської сільської ради Сумського району Сумської області. ТОВ «Координат-БС» був наданий висновок про погодження у порядку ст. 186-1 Земельного кодексу України. В травні позивач отримав витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку про сформовану земельну ділянку площею 2.0000 га з кадастровим номером 5924783800:04:003:0625.
Надалі в зв`язку зі змінами в законодавства, Косівщинська сільська рада Сумського району Сумської області приєдналася до об`єднаної територіальної громади Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області, а тому саме остання стала розпорядником земельної ділянки. В червні 2021 р. позивач звернувся до Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області з заявою про затвердження проекту землеустрою, до заяви був долучений проект землеустрою та копію витягу з ДЗК про земельну ділянку, а також повідомив, що він отримав наказ про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою.
Пізніше, з інформації з Публічної кадастрової карти України стало відомо, що його земельну ділянку з кадастровим номером 5924783800:04:003:0625 було поділено на три нових земельних ділянки:
1) 5924783800:04:003:0628 площею 0,12 га (цільове призначення: 01.05 Для індивідуального садівництва);
2) 5924783800:04:003:0629 площею 0,12 га (цільове призначення: 01.05 Для індивідуального садівництва);
3) 5924783800:04:003:0627 площею 1.76 га (цільове призначення: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства), а тому він зараз вимушенйи звертатися до суду для захисту своїх прав.
Позиція сторін.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилися, хоч про час і місце розгляду були повідомлені належним чином.
Третя особа Степанівська селищна рада Сумського району Сумської області направила письмовий відзив в якому заперечувала проти позовних вимог.
Позиція суду
Суд, вивчивши матеріали справи, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні докази приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Фактичні обставини справи, встановлені судом
Судом встановлено, що на підставі заяви позивача, наказом Головного управління Держгеокадастру у Сумській області було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з вищезазначеною метою за межами населених пунктів на території Косівщинської сільської ради Сумського району Сумської області (а.с. 10, 83). В подальшому ОСОБА_1 був наданий висновок про погодження у порядку ст. 186-1 Земельного кодексу України та в травні позивач отримав витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку про сформовану земельну ділянку площею 2.0000 га з кадастровим номером 5924783800:04:003:0625 (13-78).
У зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» № 1423-IX від 28.04.2021 р. Перехідні положення Земельного кодексу України було пунктом 24, який передбачає, що з дня набрання чинності цим пунктом землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад, згідно Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», об`єднана територіальна громада Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області стала розпорядником земельної ділянки, оскільки Косівщинська сільська рада приєдналася до вказаної громади
01.06.2021 р. позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області з заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2.0000 гектара за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області та наданні земельної ділянки у власність до громади Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області, так як саме остання є розпорядником бажаної до відведення земельної ділянки. До заяви було долучено проект землеустрою та копію витягу з ДЗК про земельну ділянку. Також було надіслано копію наказу ГУ Держгеокадастру у Сумській області від 06.04.2021 р. № 18-3871-16-21-СГ (а.с. 83).
У зв`язку з тим, що протягом 6 місяців заява про затвердження проекту землеустрою не розглядалася Степанівською селищною радою Сумського району Сумської області (а відповідно до ч. 9 ст. 118 ЗК України, повинна розглянутися протягом 2 тижнів), позивач звернувся до Сумського окружного адміністративного суду за захистом своїх прав з позовом про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання Степанівську селищну раду Сумського району Сумської області розглянути заяву ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою (а.с. 82).
Але разом з тим, з інформації з Публічної кадастрової карти України позивачу стало відомо, що його земельну ділянку з кадастровим номером 5924783800:04:003:0625 було поділено на три нових земельних ділянки:
1) 5924783800:04:003:0628 площею 0,12 га (цільове призначення: 01.05 Для індивідуального садівництва);
2) 5924783800:04:003:0629 площею 0,12 га (цільове призначення: 01.05 Для індивідуального садівництва);
3) 5924783800:04:003:0627 площею 1.76 га (цільове призначення: 01.03 Для ведення особистого селянського господарства),
Окрім того, 20.12.2021 р. Степанівською селищною радою Сумського району Сумської області було прийнято рішення «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення садівництва ОСОБА_2 » та «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення садівництва ОСОБА_3 », якими надано було дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для індивідуального садівництва вже на сформовану земельну ділянку ОСОБА_1 площею 2.0000 га з кадастровим номером 5924783800:04:003:0625 з цільовим призначення 01.03. для ведення особистого селянського господарства, але проект землеустрою ОСОБА_1 знаходився на затвердження ще з 01.06.2021 р.
На підставі вищезазначених рішень Степанівської селищної ради ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися до розробника землевпорядної документації фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_5 розробив два проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для індивідуального садівництва, на які отримав кадастрові номери:
1) 5924783800:04:003:0628 площею 0,12 га (цільове призначення: 01.05 Для індивідуального садівництва);
2) 5924783800:04:003:0629 площею 0,12 га (цільове призначення: 01.05 Для індивідуального садівництва).
Вказані земельні ділянки повністю накладені на земельну ділянку відповідача.
Нормативно-правове обґрунтування
Земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами (частина перша ст. 3 ЗК України).
За правилами п. «в», «г» частини першої ст. 5 ЗК України земельне законодавство базується, серед іншого, на таких принципах: забезпечення рівності права власності на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад та держави; забезпечення гарантій прав на землю.
Згідно п. «а» частини другої ст. 22 ЗК України до земель сільськогосподарського призначення належать, зокрема, сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги).
У відповідності до пункту «а» частини третьої статті 22 Земельного кодексу землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.
Частиною першою статті 116 ЗК України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об`єкти, які підлягають приватизації, відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу.
У відповідності до частин третьої-п`ятої статті 116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі:
а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;
б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом.
Статтею 121 ЗК України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
Згідно з частиною шостою статті 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Частиною сьомою статті 118 ЗК України передбачено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
За правилами частини дев`ятої ст. 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду (частина десята ст. 118 ЗК України).
Згідно частини одинадцятої ст. 118 ЗК України у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Надання земельної ділянки або відмова у її наданні здійснюється виключно органами, визначеними у статті 118 ЗК України.
Таким чином, вказаними нормами чинного законодавства встановлені підстави, порядок, строки передачі земельної ділянки у власність громадян та органи, уповноважені розглядати ці питання.
Відповідно до частини першої ст. 15-1 ЗК України до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, належить: внесення у встановленому порядку пропозицій щодо розпорядження землями державної та комунальної власності, встановлення меж області, району, міста, району в місті, села і селища, розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим законом, участь у державному регулюванні планування територій.
За змістом частини четвертої статті 122 ЗК України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, у власність або у користування для всіх потреб.
Згідно п. 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року №15 (далі - Положення №15) Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.
Норми пп. 31 п. 4 Положення №15 визначають, що Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку його територіальні органи.
За правилами пп. 13 п. 4 Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016 №333, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством.
Таким чином, аналіз вищезазначених положень законодавства дає підстави для висновку, що до повноважень ГУ Держгеокадастру у Сумській області належить питання надання дозволу про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки поза межами населеного пункту (станом на 06.04.2021 року).
Головне управління Держгеокадастру у Сумській області прийняло наказ «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою» від 06.04.2021 р. № 18-3871/16-21-СГ, яким надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з вищезазначеною метою за межами населених пунктів на території Косівщинської сільської ради Сумського району Сумської області.
Для розроблення проекту землеустрою звернувся до розробника землевпорядної документації товариства з обмеженою відповідальністю «Координат-БС».
Відповідно до висновку про розгляд документації з землеустрою від 21.04.2021 р. № 5411/82-21, проект землеустрою є погодженим у порядку ст. 186-1 Земельного кодексу України.
26.05.2021 р. заявник отримав витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку про сформовану земельну ділянку площею 2.0000 га з кадастровим номером 5924783800:04:003:0625.
У зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» № 1423-IX від 28.04.2021 р. Перехідні положення Земельного кодексу України було пунктом 24, який передбачає, що з дня набрання чинності цим пунктом землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад.
Відповідно до Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», Косівщинська сільська рада Сумського району Сумської області приєдналася до об`єднаної територіальної громади Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області, а тому саме остання стала розпорядником земельної ділянки.
01.06.2021 р. позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області з заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2.0000 гектара за рахунок земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів на території Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області та наданні земельної ділянки у власність до громади Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області, так як саме остання є розпорядником бажаної до відведення земельної ділянки.
До заяви було долучено проект землеустрою та копію витягу з ДЗК про земельну ділянку.
Відповідно до ст. 18 Земельного кодексу України до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об`єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Категорії земель України мають особливий правовий режим.
За правилами частин першої-другої ст. 79-1 ЗК України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Формування земельних ділянок здійснюється: у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності; шляхом поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок; шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; шляхом інвентаризації земель державної чи комунальної власності у випадках, передбачених законом; за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв).
Згідно з частинами четвертою-шостою статті 79-1 ЗК України земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій - сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення здійснюються за технічною документацією із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.
Частинами дев`ятою-десятою статті 79-1 Земельного кодексу передбачено, що земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
Отже, суд, враховуючи норми чинного законодавства, приходить до висновку, що підставою для формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення, є технічна документація із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.
При цьому, нормами, викладеними в частині шостій ст. 79-1 ЗК України прямо передбачено необхідність формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення, на підставі відповідної технічної документації із землеустрою.
Закон України «Про землеустрій» визначає правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою і спрямований на регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування.
Згідно приписів частини першої ст. 50 вказаного Закону проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі зміни цільового призначення земельних ділянок або формування нових земельних ділянок.
Крім того, статтею 56 Закону України «Про землеустрій» визначено, що технічна документація із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок включає, зокрема: згоду власника земельної ділянки, для земель державної власності - органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою, на поділ чи об`єднання земельних ділянок користувачем (крім випадків поділу земельної ділянки у зв`язку з набуттям права власності на житловий будинок, розташований на ній).
Таким чином, положеннями Земельного кодексу України та Закону України «Про землеустрій» передбачено, що формування земельних ділянок шляхом поділу та об`єднання раніше сформованих земельних ділянок, які перебувають у власності або користуванні, без зміни їх цільового призначення, здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо поділу та об`єднання земельних ділянок.
Висновки за результатами розгляду
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідачі не довели, що під час вчинення дій, з приводу яких подано позов, вони діяли на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, а тому вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10-13, 81, 89, 263, 265, 315-319 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ), третя особа: Степанівська селищна рада Сумського району Сумської області (смт. Степанівка, вул. Центральна, 5, Сумського району, Сумської області) про скасування державної реєстрації земельних ділянок задовольнити.
Скасувати державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки, площею 0,12 га з кадастровим номером 5924783800:04:003:0628, яка проведена 24 січня 2022 року.
Скасувати державну реєстрацію в Державному земельному кадастрі земельної ділянки, площею 0,12 га з кадастровим номером 5924783800:04:003:0629, яка проведена 24 січня 2022 року.
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , витраті по сплаті судового збору, по 992 гривні 40 копійок, з кожного.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити рішення суду повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М.Черних