Постанова № 10635064, 19.05.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2010
Номер справи
2а-1837/10/0870
Номер документу
10635064
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2010 року <Текст >Справа № 2а-1837/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Янюк О.С.,

при секретарі судового засідання Світлицькій О.В.,

за участі представників:

позивача Козика А.І. (довіреність від 31.08.2009 № 27175/10/10-010);

відповідача не зявився

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції Запорізької області

до Приватного підприємства «Арсенал-Агро-25», м. Мелітополь Запорізької області

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

У березні 2010 року Мелітопольська обєднана державна податкова інспекція Запорізької області (далі Мелітопольська ОДПІ, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) із позовом до Приватного підприємства «Арсенал-Агро-25» (далі - ПП «Арсенал-Агро-25», відповідач), у якому просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 1529,90 грн. В обґрунтування позовних вимог посилається на закони України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181-III (далі - Закон №2181-ІІІ) та "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон №509-XII) і зазначає, що відповідач має заборгованість зі сплати штрафних санкцій з податку на прибуток у розмірі 1019,90 грн. та з комунального податку у розмірі 510,00 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та надав пояснення, аналогічні викладеним у адміністративному позові.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, письмові заперечення чи інші документи від відповідача суд не отримував. Про дату, час та місце проведення судового розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення від 15.04.2010 № 00605064 та від 30.04.2010 № 026975, які повернулись на адресу суду з поштовою відміткою - «за зазначеною адресою не проживає». Згідно із довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 18.05.2010 адреса відповідача не змінювалася та відповідає адресі, вказаній у позовній заяві.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представника відповідача, за наявними у справі матеріалами.

На підставі ст. 160 КАС України в судовому засіданні судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлені наступні обставини.

Посадовими особами Мелітопольської ОДПІ Запорізької області проведено перевірку своєчасності подання відповідачем розрахунку по комунальному податку, за результатами якої складено акт від 27.05.2009 №655/152/35866185. Під час перевірки встановлено неподання відповідачем до податкових органів розрахунку по комунальному податку за ІІ, ІІІ, ІV квартали 2008 року. З урахуванням виявленого порушення позивачем щодо відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення від 18.08.2009 №0003371503/0, яким визначено суму штрафних (фінансових) санкцій з комунального податку на загальну суму 510,00 грн. Указане рішення надіслано відповідачу та отримано керівником ПП «Арсенал-Агро-25» 18.09.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №1004052. У встановленому порядку відповідачем указане рішення не оскаржувалось та є узгодженим.

Посадовими особами Мелітопольської ОДПІ проведено перевірку ПП «Арсенал-Агро-25» щодо своєчасності подання податкової звітності та складено акт від 21.04.2009 №491/151/35866185. Під час перевірки встановлено неподання відповідачем декларацій з податку на прибуток за 9 місяців 2008року, 11 місяців 2008 року, за 2008 рік. За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявленого порушення Мелітопольська ОДПІ Запорізької області щодо відповідача прийняла податкове повідомлення-рішення від 28.04.2009 № 0001031501/0 та визначила штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток у розмірі 510,00грн. Рішення отримане уповноваженою особою відповідача 04.05.2009, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 154753. Податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось, сума нарахованих штрафних санкцій є узгодженою та погашеною за рахунок переплати у розмірі 0,10грн.

Посадовими особами Мелітопольської ОДПІ проведено перевірку відповідача щодо своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 24.06.2009 № 788/151/35866185. Під час перевірки встановлено неподання відповідачем декларації з податку на прибуток за І квартал 2009 року. За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявленого порушення, позивачем щодо відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення від 03.07.2009 № 0001611501/0 та нараховані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00грн. Указане рішення отримане уповноваженою відповідачем особою 11.07.2009, що підтверджується повідомлення про вручення поштового-відправлення №102540 та у встановленому законодавством порядку не оскаржувалось.

Посадовими особами Мелітопольської ОДПІ проведено перевірку позивача та складено акт від 22.09.2009 № 1173/151/35866185. Під час перевірки встановлено неподання відповідачем декларації з податку на прибуток за І півріччя 2009 року. З урахуванням виявленого порушення позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 29.09.2009 № 0002811501/0, яким нараховано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток у розмірі 170,00 грн. Указане рішення отримане уповноваженою особою відповідача (повідомлення від 02.10.2009 №1023716) та у адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалося.

Посадовими особами Мелітопольської ОДПІ проведено невиїзну документальну перевірки своєчасності подання відповідачем податкової звітності та складено акт від 25.11.2009 №1419/151/35866185. Перевіркою встановлено неподання відповідачем декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2009 року. За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявленого порушення Мелітопольською ОДПІ Запорізької області щодо відповідача прийняла податкове повідомлення-рішення від 03.12.2009 № 0003501501/0, яким визначено штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток у розмірі 170,00грн. Рішення отримане відповідачем 05.12.2009 (повідомлення про вручення поштового відправлення №263188). У встановленому порядку не оскаржувалось та є узгодженим.

Крім того, позивачем щодо відповідача прийняті податкові вимоги: перша - від 18.05.2009 № 1/301, друга - від 25.06.2009 №2/369, які отримані уповноваженою відповідачем особою (повідомлення про вручення поштового відправлення від 26.05.2009 №208640. Від 11.07.2009 №23744).

Оскільки податкові вимоги відповідачем залишені без задоволення, податковий борг не сплачений позивачем прийняте рішення від 13.08.2009 №23529 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Зважаючи на несплату у добровільному порядку відповідачем податкової заборгованості Мелітопольська ОДПІ Запорізької області звернулася до суду із позовом про стягнення з відповідача боргу з податку на прибуток у розмірі 1019,90 грн. та боргу з комунального податку у розмірі 510,00 грн. у судовому порядку.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до Закону №509-XII, податкові органи здійснюють контроль, зокрема, за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Як встановлено пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Відповідно до пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідачем не подавалися до податкових органів розрахунки з податку на прибуток за 2008 рік, І квартал 2009 року, І півріччя 2009 року, 9 місяців 2009 року та з комунального податку за ІІ, ІІІ, IV квартали 2008 року, що підтверджується актами перевірок від 27.05.2009 №655/152/35866175, від 21.04.2009 №491/151/35866185, від 24.06.2009 № 788/151/35866185, від 22.09.2009 №1173/151/35866185, від 25.11.2009 №1419/151/35866185.

Відповідно до приписів ст. 17 Закону №2181-ІІІ штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами.

Згідно з пп.17.1.1 п 17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Оскільки відповідачем розрахунки з комунального податку до податкового органу не подавалися тричі, то штрафна санкція складає 510,00грн. (170.00 х 3), по податку на прибуток розрахунки не подавалися за 6 періодів, штрафна санкція складає 1200,00грн. (170,00 х 6 0,10), а розмір не сплаченої заборгованості 1019,90грн.

Аналізуючи вище викладені норми, суд вважає, що позивачем правомірно та у відповідності до приписів чинного законодавства позивачу нараховані штрафні (фінансові) санкції за неподання податкових декларацій з податку на прибуток та комунального податку.

Податковий борг згідно п 1.3 ст.1 Закону №2181-ІІІ, це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання

Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону №2181-ІІІ, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пп. 4.2. та 4.3. ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп. 5.2.2. цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Відповідачем податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги не оскаржувались, отже розмір нарахованих штрафних (фінансових) санкції є узгодженним.

На час розгляду справи у суді відповідач доказів сплати заборгованості не надав, проти позову не заперечив, доводів позивача не спростував.

Згідно ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст.161-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Приватного підприємства «Арсенал-Агро-25» (код ЄДРПОУ 35866185) заборгованість зі сплати податку на прибуток у розмірі 1 019,90грн. (одна тисяча девятнадцять грн. 90 коп.) на користь державного бюджету м. Мелітополя Запорізької області (р/р 31111009700013, код платежа 11021000 код 34676932, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області). Видати виконавчий лист.

3. Стягнути з Приватного підприємства «Арсенал-Агро-25» (код ЄДРПОУ 35866185) заборгованість зі сплати комунального податку у розмірі 510,00грн. (пятсот десять грн. 00 коп.) на користь державного бюджету м. Мелітополя Запорізької області (р/р 33215828700013, код платежа 16010200, код 34676932, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області). Видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 25.05.2010 року.

Суддя (підпис) О.С.Янюк