Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 липня 2010 р. справа № 2а-14808/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14.30
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Бєломєстнова О. Ю.
при секретаріОкрибелашвілі В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК ВЕК»
про стягнення заборгованості у сумі 1351,66 грн.
за участю
представника позивача Тупікіна А.В. за довіреністю
представника відповідача не зявився
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Кіровському районі м. Донецька звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК ВЕК» про стягнення заборгованості у сумі 1351,66 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 14.03.2008р. за результатами невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за період жовтень-грудень 2007р., січень 2008р. позивачем були встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме не подання декларації з податку на додану вартість за жовтень 2007р., листопад 2007р., грудень 2007р., січень 2008р., про що складений акт № 730/15-2/33280715 від 14.03.2008р. На підставі вказаного акту, відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001461640/0 від 25.03.2008р., яким застосовані штрафні санкції у розмірі 680 грн. Також, 16.07.2008р. за результатами невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за період лютий-травень 2008р. позивачем було встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме не подання декларації з податку на додану вартість за лютий 2008р., березень 2008р., квітень 2008р., травень 2008р., про що складений акт № 2121/15-2/33280715 від 16.07.2008р. На підставі вказаного акту, відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0003501640/0 від 28.08.2008р., яким застосовані штрафні санкції у розмірі 680 грн.
Відповідачем вказані податкові повідомлення- рішення у встановленому законом порядку не оскарженні, сума заборгованості не сплачена. З урахуванням переплати у розмірі загальна сума заборгованості складає 1351,66грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити з підстав, що наведені у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Заяв про відкладення розгляду справи, про розгляд справи без його участі не надходило.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «ТПК ВЕК» зареєстрований виконавчим комітетом Донецької міської ради 20.11.2004р. за № 12661020000002632, код ЄДРПОУ 33280715, свідоцтво про державну реєстрацію серія А00 №302600.
За результатами невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за період жовтень-грудень 2007р., січень 2008р. позивачем були встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме не подання декларації з податку на додану вартість за жовтень 2007р., листопад 2007р., грудень 2007р., січень 2008р., про що складений акт № 730/15-2/33280715 від 14.03.2008р.
На підставі вказаного акту та відповідно до ст. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001461640/0 від 25.03.2008р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 680,00 грн. (170х4=680грн.).
Також, 16.07.2008р. за результатами невиїзної документальної перевірки з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на додану вартість за період лютий-травень 2008р. позивачем було встановлено порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме не подання декларації з податку на додану вартість за лютий 2008р., березень 2008р., квітень 2008р., травень 2008р., про що складений акт № 2121/15-2/33280715 від 16.07.2008р.
На підставі вказаного акту, відповідно до п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0003501640/0 від 28.08.2008р., яким застосовані штрафні санкції у розмірі 680 грн.
Про зазначені рішення відповідач був повідомлений позивачем шляхом його розміщення на дошці податкових оголошень згідно актів № 9/15-2/4-18 від 28.03.2008р., 17-1/15-2/33280715 від 17.09.2008р.
Згідно п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, оскільки днем отримання податкового повідомлення та податкових вимог вважається день його розміщення на дошці податкових оголошень і воно не було оскаржене відповідачем, тому цей же день вважається днем узгодження податкового зобовязання і воно визначається сумою податкового боргу відповідача.
Зазначені рішення відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржені.
Таким чином, податкові зобовязання відповідача, з урахуванням переплати складають 1351,66 грн.
Відповідачем вищезазначена сума не сплачена.
Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00р. № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням викладених обставин, суд, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 160 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК ВЕК» про стягнення заборгованості у сумі 1351,66 грн. задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК ВЕК» (83037, м. Донецьк, вул. Кірова, 90а, ЄДРПОУ 33280715) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 1351,66 грн. (одна тисяча триста пятдесят одна гривня шістдесят шість копійок) на р/р 31119029700007, код платежу 14010100, одержувач УДК у Кіровському районі м. Донецьк, ЄДРПОУ 34687153, банк ГУДК України у Донецькій області, МФО 834016.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 29 липня 2010р. Постанова виготовлена у повному обсязі 30 липня 2010 року.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.