ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
ПОСТАНОВА
21.08.07 Справа№ 30/179 А
Господарський суд Львівської області у складі:
судді Н.Мороз
при секретарі Н.Ходачкевич
За позовом: Управління ПФУ в Галицькому районі м. Львова
до відповідача: Обчислювальний центр інституту регіональних досліджень НАНУ, м. Львів
про стягнення 8093, 32 грн.
Представники:
від позивача: Компій І.А. –пров. спец. ю/т
від відповідача: н/з
Суть спору:
У відповідності до ч.1 п.7 Прикінцевих та перехідних положень КАС України після набрання чинності цим Кодексом заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, заяви у справах щодо відмови органу державної реєстрації актів цивільного стану внести виправлення в актовий запис цивільного стану (глави 29-32 і 36 Цивільного процесуального кодексу України 1963р.), позовні заяви у господарських справах, що віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції, а також апеляційні, касаційні скарги (подання), заяви (подання) про перегляд судових рішень у зв”язку з нововиявленими та винятковими обставинами у таких справах, подані і не розглянуті до набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України, розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.
Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова звернулось із позовною заявою до Обчислювального центру інституту регіональних досліджень НАНУ, м. Львів про стягнення боргу в сумі 8093, 32 грн.
19.06.2007 р. господарським судом Львівської області відкрито провадження у справі та призначено до розгляду на 09.08.2007р.
09.08. 2007р. розгляд справи відкладався з підстав, викладених у відповідній ухвалі.
Представник позивача в судове засідання з”явився, позовні вимоги підтримав. Позов просить задоволити.
Відповідач в судове засідання не з”явився, хоча був повідомлений про час та місце судового засідання, вимог ухвали суду не виконав.
Згідно довідки Головного управління статистики у Львівській області № 20-09/2141 від 07.08.2007р., Обчислювальний центр інституту регіональних досліджень НАНУ, значиться ЄДРПОУ за вказаною у позовній заяві адресою.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановив наступне:
Частиною 1 статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" встановлено, що держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової, науково-технічної, науково-педагогічної, науково-організаційної роботи на державних підприємствах, в установах, організаціях пенсії на рівні, який забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Згідно Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність”, право на призначення пенсії у наукових (науково-педагогічних) працівників виникає у випадку наявності у них необхідного стажу роботи на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
За період роботи у Обчислювальному центрі регіональних досліджень НАНУ право на призначення пенсії отримали наступні наукові працівники: Гладун Р.Т., Вінчерський М.П., Ковиліна З.І., Камша В.П., Кухар Р.Б. Пенсія вищевказаним пенсіонерам призначена на підставі довідок про підтвердження наукового стажу, виданих відповідачем (в матеріалах справи).
Відповідно до ст. 24 вищезазначеного Закону, різниця між сумою призначеної пенсії за цим законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право дана особа, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Такий Порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 року N 372, який визначає механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - різниця у розмірі пенсії).
Пунктом 2 Порядку визначено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів. Згідно п.3 Порядку, фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.
При цьому, пунктом 5 цього ж Порядку встановлено, що розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення, які щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулих та поточному роках.
На виконання ст.24 Закону України та зазначеного вище Порядку, відповідачу були направлені повідомлення № 1360/04-50 від 02.03.2006р, № 1223/04-53 від 23.02.2006р, № 1081/06-31/10 від 16.02.2006р. про суму витрат на виплату пенсій, проте кошти позивачем не отримані.
Матеріалами справи, зокрема, довідками управління по виплаті пенсій, підтверджено виплату пенсій зазначеним пенсіонерам. Проте, відповідач не відшкодував витрат Пенсійного фонду, заборгованість становить 8 093, 32 грн.
Згідно ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
Отже, позовні вимоги позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, не спростовані відповідачем належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення.
Судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.17,94,158-163 КАС України, господарський суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Обчислювального центру регіональних досліджень НАНУ, м.Львів, вул. Дудаєва, 16 ( р/р 26004301365621 Залізничне відділення ПІБ, МФО 325105, код ЄДРПОУ 03534417) на користь Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова, м. Львів, пр. Червоної Калини,35 ( р/р 256083010816 в ОПЕР Львівського Облуправління ВАТ „Державний Ощадний банк України”, МФО 325796, код ЄДРПОУ 20847365) –8093, 32 грн. заборгованості.
- в доход державного бюджету- 80,93 грн. судового збору.
3. Виконавчі листи видати.
Постанова набирає законної сили у відповідності із ст. 254 КАС України і може бути оскаржена у порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя Мороз Н.В.