Єдиний державний реєстр судових рішень
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Справа № 542/843/22
Провадження № 2-о/542/30/22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2022 року смт Нові Санжари
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Шарової-Айдаєвої О.О.,
за участю:
секретаря судового засідання Якуби М.В.,
прокурора Хутченко Я.О.,
розглянувши в порядку окремого провадження у відкритому судовому засіданні в смт Нові Санжари цивільну справу за заявою Першого заступника керівника Решетилівської окружної прокуратури Полтавської області в інтересах держави в особі Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області, про визнання спадщини відумерлою,
ВСТАНОВИВ:
09 серпня 2022 року до Новосанжарського районного суду Полтавської області надійшла заява Першого заступника керівника Решетилівської окружної прокуратури Полтавської області, в якій прокурор просив:
-визнати відумерлою спадщину, що залишилась після смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка складається із належного йому майна, у тому числі права власності на житловий будинок та земельну ділянку площею 0,29 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
-передати як відумерлу спадщину, яка складається із належного майна ОСОБА_1 , у тому числі права власності на житловий будинок та земельну ділянку площею 0,29 га, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , територіальній громаді Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Ухвалою Новосанжарського районного суду від 15 серпня 2022 року відкрито провадження у справі за заявою Першого заступника керівника Решетилівської окружної прокуратури Полтавської області в інтересах держави в особі Новосанжарської сільської ради Полтавського району Полтавської області про визнання спадщини відумерлою, вирішено розглядати цивільну справу в порядку окремого провадження (а.с. 36).
В обґрунтування заяви прокурор зазначив наступне. Зокрема, вказано, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , після смерті якого залишилась спадщина, що складається з житлового будинку та земельної ділянки площею 0,29 га, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 . Вказане майно ОСОБА_1 успадкував від померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 матері ОСОБА_2 та померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 брата ОСОБА_3 в силу приписів частини 3 статті 1268 ЦК України. Заповіту на вказане спадкове майно гр. ОСОБА_1 не залишив, на спадкове майно ніхто не претендує, із заявами про прийняття спадщини ніхто не звертався, після відкриття спадщини гр. ОСОБА_1 минуло більше одного року, з огляду на що є підстави для визнання його спадщини відумерлою відповідно до вимог статті 1277 ЦК України та передання спадщини у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Підстави представництва прокурором інтересів держави та, безпосередньо, інтересів територіальної громади в особі Нехворощанської сільської ради мотивовані об`єктивною обставиною порушення інтересів держави у зв`язку з бездіяльністю уповноваженого органу, яка полягає у відсутності активних дій (підготовка проекту позову тощо), спрямованих на звернення до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою.
Прокурор у судовому засіданні заяву підтримав у повному обсязі, з підстав, викладених у ній.
Нехворощанська сільська рада Полтавського району Полтавської області в судове засідання не забезпечила явку свого уповноваженого представника, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлялась належним чином, клопотань про відкладення судового засідання не надсилала, при причини неявки не повідомляла (а.с. 44).
Відповідно до частини 1 статті 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
З огляду на викладені норми цивільно-процесуального законодавства, судове засідання проведено за даної явки.
Суд, заслухавши пояснення прокурора, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги заяви, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, встановив наступне.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , проживала на території Нехворощанської сільської ради та мала у власності житловий будинок загальною площею - 78 кв. м, та земельну ділянку, площею 0,29 га, із яких 0,06 га для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських будівель, 0,23 га - для ведення особистого селянського господарства, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Зокрема, з довідки виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради від 16.05.2022 №02-27/334 встановлено, що житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , обліковується за померлою ОСОБА_2 , згідно з погосподарською книгою № 16, номер об`єкта погосподарського обліку 11-0754-5 (а.с.22).
Відповідно до виписки із погосподарської книги № 16 на 2011-2015 роки с. Нехвороща, облікова картка об`єкта погосподарського обліку №11-0754-5, домоволодіння, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , рахується за ОСОБА_2 та складається з житлового будинку загальною площею 78 кв.м., та земельної ділянки 029 га, з неї 0,06 га для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських будівель, та 0,23 га для ведення особистого селянського господарства (а.с. 23).
Згідно з інформацією Нехворощанської сільської ради від 16.05.2022 № 02- 09/647, житловий будинок, за адресою: АДРЕСА_1 , знаходиться на приватизованій земельній ділянці загальною площею 0,29 га, кадастровий номер земельної ділянки відсутній. Земельна ділянка належить ОСОБА_2 на підставі державного акта на право власності на землю серії ІІ-ПЛ №048675 від 16.04.1997, який зареєстровано у Книзі записів державних актів на право власності на землю Нехворощанської сільської ради за №95 (а.с. 24).
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 17.05.2022, відомості про реєстрацію права власності, права користування чи іншого права на майно, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 відсутні (а.с. 25).
З довідки виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради від 13.05.2022 №02-27/330, вбачається, що у житловому будинку, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , зареєстрованих осіб не має (а.с. 26).
ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , померла, що підтверджується наданим витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть № 00035542916 від 11.05.2022 (а.с.11-12).
Як вбачається з Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 16.05.2022 № 68954521, спадкова справа після померлої ОСОБА_2 заведена 19.07.2022 (а.с. 13).
Зі змісту інформації від 03.06.2022 № 214/01-16, наданої Новосанжарською державною нотаріальною конторою, встановлено, що заява про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_2 подана сином ОСОБА_3 та заяв від інших спадкоємців, що претендують на спадщину або відмовляються від неї не надходило. Свідоцтва про право на спадщину не видавались (а.с.14).
Із наданого до суду повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть № 00035543024 від 11.05.2022 встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , помер ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.15-16).
Відповідно до Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 16.05.2022 № 68954469, спадкова справа після померлого ОСОБА_3 заведена 26.12.2013 (а.с. 17).
Зі змісту інформації наданої приватним нотаріусом Полтавського районного нотаріального округу Полтавської області Охреєм М.А. від 19.05.2022 №02-14/46-2013, вбачається, що із заявою про прийняття спадщини, на підставі заповіту, посвідченого 15.11.2013 Нехворощанською сільською радою Новосанжарського району Полтавської області, зареєстрованого у реєстрі за № 102, після померлого ОСОБА_3 , звернувся ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , спадкова справа заведена 26.12.2013. Інші особи про прийняття спадщини або відмову від неї із заявами не звертались.
Відповідно до заповіту, посвідченого 15.11.2013 Нехворощанською сільською радою Новосанжарського району Полтавської області, зареєстрованого у реєстрі за № 102, ОСОБА_4 є спадкоємцем приватизованої земельної ділянки та майнового паю. Інше майно у заповіті не було зазначене (а.с.18).
З наданої в судовому засіданні прокурором копії свідоцтва про право на спадщину від 13.07.2014 вбачається, що ОСОБА_4 успадкував після померлого ОСОБА_3 приватизовану земельну ділянку площею 4,6442 га, кадастровий номер 5323484200:00:001:0290, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Нехворощанської сільської ради (а.с. 46).
Із наданого до суду повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть № 00035543051 від 11.05.2022 встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер й ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.19-20).
Як слідує з Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 16.05.2022 № 68954591, інформація про спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину після ОСОБА_1 у Спадковому реєстрі відсутня (а.с. 21).
У довідці виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради від 23.06.2022 №02-27/365, вказано, що ОСОБА_2 із сином ОСОБА_3 були зареєстровані, проживали та вели спільне господарство у житловому будинку, за адресою: АДРЕСА_1 . Разом із ними фактично проживав і ОСОБА_1 , який був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 27).
Відповідно до частини 3 статті 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Враховуючи викладене, прокурором зазначено, що ОСОБА_3 та ОСОБА_1 , після смерті своєї матері ОСОБА_2 прийняли спадщину на житловий будинок загальною площею - 78 кв. м, житлова площа складала 64 кв. м, та земельну ділянку, площею 0,29 га, із яких 0,06 га для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських будівель, 0,23 га - для ведення особистого селянського господарства, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Після смерті ОСОБА_3 , ОСОБА_1 від свого брата прийняв спадщину на частину житлового будинку та на земельну ділянку, тобто ОСОБА_1 став єдиним власником житлового будинку та земельної ділянки площею 0,29 га, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
З огляду на те, що після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , і який до моменту смерті проживав у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , сплинув один рік і сім місяців, спадщина, яка складається з житлового будинку загальною площею - 78 кв. м. та земельної ділянки площею 0,29 га, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 , на даний час не прийнята, на спадкове майно жодна особа не претендує, отже, на думку прокурора, спадщина вважається відумерлою та підлягає передачі територіальній громаді в особі Нехворощанської сільської ради.
Оцінюючи підстави представництва прокурором інтересів держави у відповідній справі, суд виходить з наступного.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19 Конституції України).
Пунктом 3 частини першої статті 131-1 Конституції України передбачено, що прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Питання представництва інтересів держави прокурором у суді врегульовано у статті 23 Закону України від 14.10.2014 № 1697-VII «Про прокуратуру», який набрав чинності 15.07.2015.
Частина перша цієї статті визначає, що представництво прокурором держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів держави, у випадках та порядку, встановлених законом.
Згідно з абзацами першим та другим частини третьої статті 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті, крім випадку, визначеного абзацом четвертим цієї частини.
Відповідно до частини 4 статті 56 Цивільного процесуального кодексу України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Подібні висновки викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 26 травня 2020 року у справі за № 912/2385/18 (провадження № 12-194гс19).
Зокрема, у зазначеній постанові Великої Палати Верховного Суду вказано, що прокурор, звертаючись до суду з позовом, має обґрунтувати та довести підстави для представництва, однією з яких є бездіяльність компетентного органу.
Бездіяльність компетентного органу означає, що він знав або повинен був знати про порушення інтересів держави, але не звертався до суду з відповідним позовом у розумний строк.
Звертаючись до відповідного компетентного органу до подання позову в порядку, передбаченому статтею 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор фактично надає йому можливість відреагувати на стверджуване порушення інтересів держави, зокрема, шляхом призначення перевірки фактів порушення законодавства, виявлених прокурором, вчинення дій для виправлення ситуації, а саме: подання позову або аргументованого повідомлення прокурора про відсутність такого порушення.
Невжиття компетентним органом жодних заходів протягом розумного строку після того, як цьому органу стало відомо або повинно було стати відомо про можливе порушення інтересів держави, має кваліфікуватися як бездіяльність відповідного органу. Розумність строку визначається судом з урахуванням того, чи потребували інтереси держави невідкладного захисту (зокрема, через закінчення перебігу позовної давності чи можливість подальшого відчуження майна, яке незаконно вибуло із власності держави), а також таких чинників, як: значимість порушення інтересів держави, можливість настання невідворотних негативних наслідків через бездіяльність компетентного органу, наявність об`єктивних причин, що перешкоджали такому зверненню, тощо.
Таким чином, прокурору достатньо дотриматися порядку, передбаченого статтею 23 Закону України «Про прокуратуру», і якщо компетентний орган протягом розумного строку після отримання повідомлення самостійно не звернувся до суду з позовом в інтересах держави, то це є достатнім аргументом для підтвердження його бездіяльності. Якщо прокурору відомо причини такого незвернення, він обов`язково повинен зазначити їх в обґрунтуванні підстав для представництва, яке міститься в позові, але якщо з відповіді компетентного органу на звернення прокурора такі причини з`ясувати неможливо чи такої відповіді взагалі не отримано, то це не є підставою вважати звернення прокурора необґрунтованим.
Досліджуючи вказані прокурором у позові підстави для представництва, судом були встановлені наступні обставини.
Решетилівська окружна прокуратура 03.08.2022 за № 56/3-3864вих-22 скерувала на адресу Нехворощанської сільської ради повідомлення в порядку частини 4 статті 23 Закону України «Про прокуратуру», відповідно до якого вказала на необхідність вжиття заходів та звернення до суду із заявою про визнання спадщини ОСОБА_1 відумерлою.
На вказане повідомлення Нехворощанська сільська рада надала відповідь від 05.08.2022 № 02-09/995, за змістом якої вказала про відсутність у штаті Виконавчого комітету Нехворощанської сільської ради посади юриста, та просила прокуратуру звернутись до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою в порядку представництва (а.с. 31).
Додатково Решетилівська окружна прокуратура 05.08.2022 повідомила Нехворощанську сільську раду про намір звернутись до суду із відповідною заявою в інтересах територіальної громади Нехворощанської сільської ради (а.с. 32-34).
З огляду на викладені обставини, процитовані норми чинного законодавства та висновки Великої Палати Верховного Суду, зважаючи на те, що орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, після отримання повідомлення прокурора самостійно не звернувся до суду із заявою в інтересах держави, тобто фактично самоусунувся від виконання покладених на нього повноважень щодо захисту інтересів держави, це є достатнім аргументом для підтвердження його бездіяльності, а отже наявності підстав у Решетилівської окружної прокуратури звернутись із заявою до суду в інтересах держави в особі Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Надаючи оцінку наявності підстав для визнання спадщини відумерлою, суд виходить з наступного.
Згідно зі статтею 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до пункту 8 частини 2 статті 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.
Згідно з частинами 1,2 статті 1220 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).
Частиною 1 статті 1221 ЦК України передбачено, що місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Відповідно до частини 2 статті 1223 ЦК України, у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Згідно зістаттями 1261,1262ЦК України,упершу чергуправо наспадкування зазаконом маютьдіти спадкодавця,у томучислі зачатіза життяспадкодавця танароджені післяйого смерті,той зподружжя,який йогопережив,та батьки. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
Частинами 1та 3статті 1268ЦК Українипередбачено,що спадкоємецьза заповітомчи зазаконом маєправо прийнятиспадщину абоне прийнятиїї. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленогостаттею 1270цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно з частиною 1 статті 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до статті 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.
Згідно з частиною 1 статті 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За змістом частини 1 статті 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Відповідно до частини 2 та 3 статті 1277 ЦК України, заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини, а нерухоме майно - за його місцезнаходженням.
Згідно зі статтею 338 ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що після смерті гр. ОСОБА_2 в силу приписів частини 3 статті 1268 ЦК України та статті 1269 ЦК України, ОСОБА_3 та ОСОБА_1 прийняли спадщину, що складалась із житлового будинку та земельної ділянки площею 0,29 га за адресою: АДРЕСА_1 .
Після смерті ОСОБА_3 в силу приписів частини 3 статті 1268 ЦК України спадщину свого брата, що складалась із частини вказаного житлового будинку та земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , і яка не увійшла до складу спадщини за заповітом ОСОБА_3 , прийняв його брат ОСОБА_1 . Отже, ОСОБА_1 став єдиним власником зазначеного житлового будинку та земельної ділянки.
Враховуючи те, що з часу відкриття спадщини ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) після померлого ОСОБА_1 пройшло більше року, майно, яке складається із житлового будинку та земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , входять до складу спадщини, зважаючи на відсутність спадкоємців за заповітом, приймаючи до уваги те, що відомості про прийняття спадщини спадкоємцями за законом відсутні, органом місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини є Нехворощанська сільська рада, суд приходить до висновку про те, що вимоги прокурора про визнання спадщини відумерлою є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 15-1 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір", органи місцевого самоврядування звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях - за подання заяви про визнання спадщини відумерлою.
На підставі викладеного, керуючись статтею 1277 ЦК України, статтями 259, 263-265, 293-294, 338, 337, 354 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Заяву Першого заступника керівника Решетилівської окружної прокуратури Полтавської області в інтересах держави в особі Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області задовольнити.
Визнати відумерлою спадщину, що залишилась після смерті ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та складається із житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , та земельної ділянки площею 0,29 га, що знаходиться адресою: АДРЕСА_1 .
Передати як відумерлу спадщину, яка складається із житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , та земельної ділянки площею 0,29 га, що знаходиться адресою: АДРЕСА_1 , у власність територіальної громади Нехворощанської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи до Полтавського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Учасники справи:
Решетилівська окружна прокуратура Полтавської області, код ЄДРПОУ: 02910060, вул. Покровська, буд. 22, м. Решетилівка, Полтавська область, 38400;
заявник: Нехворощанська сільська рада Полтавського району Полтавської області, код ЄДРПОУ: 21045225, вул. Миру, 3, с. Нехвороща, Полтавський район, Полтавська область, 39354.
Повний текст рішення складений 16 вересня 2022 року.
Суддя О.О. Шарова-Айдаєва