Постанова № 10622720, 05.08.2009, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2009
Номер справи
2-а-6871/09/2270/3
Номер документу
10622720
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

Іменем України

5 серпня 2009 року Справа № 2 - а - 6871/09/2270/3

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:

головуючого - судді Коваля Р. Й.,

при секретарі Сенькові О.О.,

за участю прокурора Ткачук Н. С. ,

представника позивача Мельничук О.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань адміністративну справу за позовом Шепетівського міжрайонного прокурора Хмельницької області в інтересах держави в особі інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Хмельницькій області до приватного підприємства «Торговий дім «Поділля»», м. Шепетівка Хмельницької області,

про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері містобудування,

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові Шепетівський міжрайонний прокурор зазначив, що проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що 19 березня 2009 року головним державним інспектором інспекції ДАБК у Хмельницькій області проведено планову перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва на об'єкті будівництва (мийка автомобілів), що знаходиться за адресою: Шепетівський район, с. Плесна, вул. Шепетівська, 2-А. Даною перевіркою встановлено, що відповідач здійснює дане будівництво без затвердженої проектної документації та без дозволу та виконання будівельних робіт, що є порушенням ст. ст. 28, 29 Закону України «Про планування і забудову територій».

За результатами перевірки 19 березня 2009 року були складені акт проведення перевірки та протокол про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування. На підставі вказаних документів постановою заступника начальника інспекції ДАБК у Хмельницькій області за № 143 на відповідача було накладено штраф у розмірі 1010 грн. за здійснення будівництва без затвердженої проектної документації та дозволу на виконання будівельних робіт. Оскільки відповідач зазначений штраф добровільно сплатив, прокурор просить стягнути його на користь інспекції ДАБК у Хмельницькій області.

Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, підтвердили зазначені в позовній заяві обставини. Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявляв.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про планування і забудову територій» проектна документація на будівництво об'єктів містобудування розробляється згідно з вихідними даними на проектування з дотриманням вимог державних стандартів, норм і правил, регіональних і місцевих правил забудови та затверджується замовником в установленому законом порядку.

Статтею 29 цього Закону визначено, що дозвіл на виконання будівельних робіт -документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю. Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Статтями 1 та 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» передбачено, що підприємства, їх обєєднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт. Штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.

Як було встановлено в ході судового розгляду справи, що зокрема слідує із пояснень прокурора, представника позивача, наявних в матеріалах справи копій акту проведення перевірки та протоколу про накладення штрфу за правопорушення у сфері містобудування від 19 березня 2009 року, довідки ПП «Торговий дім «Поділля»» про вартість будівельних робіт, 19 березня 2009 року головним державним інспектором інспекції ДАБК у Хмельницькій області проведено планову перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва на об'єкті будівництва (мийка автомобілів), що знаходиться за адресою: Шепетівський район, с. Плесна, вул. Шепетівська, 2-А. Даною перевіркою встановлено, що відповідач здійснює дане будівництво без затвердженої проектної документації та без дозволу та виконання будівельних робіт, що є порушенням ст. ст. 28, 29 Закону України «Про планування і забудову територій» і що було зафіксовано вищезазначеними документами.

На підставі вказаних документів та згідно вищезазначених норм законодавства постановою заступника начальника інспекції ДАБК у Хмельницькій області за № 143 на відповідача було накладено штраф за здійснення будівництва без затвердженої проектної документації та дозволу на виконання будівельних робіт у розмірі 1010 грн.:

- вартість будівництва (відповідно до довідки) 2020 грн. х 50% =1010 грн.

Відповідач зазначену постанову не оскаржив, штраф до даного часу не сплатив.

За таких умов суд вважає, що вимоги прокурора обґрунтовані, підтверджені належними доказами, у зв'язку з чим підлягають задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст. ст. 28, 29 Закону України «Про планування і забудову територій», ст. ст. 1, 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», керуючись ст. ст. 7 - 12, 17, 18, 70, 71, 86, 159 - 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Шепетівського міжрайонного прокурора Хмельницької області задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства «Торговий дім «Поділля»», м. Шепетівка Хмельницької області, (код ЄДРПОУ 32683199) на користь інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в Хмельницькій області заборгованість зі сплати штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері містобудування в розмірі 1010 (одна тисяча десять) грн. 00 коп.

Про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана заява до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Протягом двадцяти днів після подання такої заяви може бути подана апеляційна скарга на постанову суду з одночасним надсиланням її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання такої заяви,

Постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги

Постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова складена в повному обсязі 10 серпня 2009 року.