Єдиний державний реєстр судових рішень
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи до іншого суду
09.09.22 р. № 400/4013/22
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді В. С. Брагар розглянувши адміністративну справу
за позовомГоловного управління Національної поліції в Миколаївській області, вул. Декабристів, 5, м. Миколаїв, 54001,
доОСОБА_1 , АДРЕСА_1
простягнення коштів в розмірі 72237,44 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Національної поліції в Миколаївській області звернулось до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків (шкоди) в розмірі 72237,44 грн.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суд встановив, що ця справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду з огляду на наступне.
Згідно з частиною першою статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Порядок регулювання правовідносин, пов`язаних із реєстрацією місця проживання визначений Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
Абзацом одинадцятим статті 3 вказаного Закону визначено термін "реєстрація", як внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Відповідно до пунктів 3,4 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.
Пункт 9 цих Правил визначає, що відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1.
У позовній заяві позивачем зазначено адресу місця реєстрації відповідача: АДРЕСА_2 . Також, позивачем зазначено адресу місця проживання відповідача: АДРЕСА_3 .
В матеріалах справи є копія паспорта відповідача зі штампом про проживання та реєстрації відповідача на території Одеської області, а саме: АДРЕСА_2 .
Таким чином, офіційним зареєстрованим місцем проживання позивача є АДРЕСА_2 . При цьому, суд звертає увагу, що Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено вибору підсудності справи за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання фізичної особи, а встановлено, що підсудність справи визначається виключно за зареєстрованим у встановленому порядку місцем реєстрації відповідача - фізичної особи.
Отже, позивачем подано позовну заяву з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності).
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про передачу даної справи на розгляд Одеському окружному адміністративному суду.
З урахуванням наведеного, керуючись статтями 26, 29, 241-243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Адміністративну справу №400/4013/22 за позовом Головного управління Національної поліції в Миколаївській області до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальних збитків (шкоди) в розмірі 72237,44 грн., передати на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст. 295-297 КАС України.
Суддя В. С. Брагар