Єдиний державний реєстр судових рішень
Провадження № 2-а/760/1448/22
В справі № 760/11255/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е МУ К Р А Ї Н И
/ про залишення позовної заяви без руху /
07 вересня 2022 року Суддя Солом`янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора 3 батальйону 2 роти Управління патрульної поліції в м. Києві Терещука Віктора Анатолійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, суддя
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить скасувати постанову серії ЕАР № 5772441 від 18 серпня 2022 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 126 КУпАП.
При вирішенні питання про відкриття провадження в справі з`ясовано, що заява не відповідає вимогам ст.ст.160,161 КАС України.
Так, звертаючись до суду, позивач залучає до участі в справі як відповідача Інспектора 3 батальйону 2 роти Управління патрульної поліції в м. Києві Терещука Віктора Анатолійовича, яким складена оспорювана ним постанова.
Відповідно до п. 11 ч. 1ст.23Закону України«Про Національнуполіцію» від02липня 2015року №580-VIII поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманнямПравил дорожнього рухуйого учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Згідно п. 8 ч. 1 ст.23Закону №580-VIII у випадках, визначених законом, поліція здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання.
За приписами ст.222КУпАП розгляд справ про адміністративні правопорушення, зокрема ч. 3 ст.122, покладено на органи Національної поліції.
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
За змістом ч. 1ст.1Закону України«Про Національнуполіцію» Національна поліція України- це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.
Згідно ч.1ст.13 Закону України «Про Національну поліцію»систему поліції складають:
1) центральний орган управління поліцією;
2) територіальні органи поліції.
Територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання (ч.1ст.15 ЗУ «Про Національну поліцію»).
Відповідно до ч. 1ст. 17 цього Законуполіцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.
Аналіз наведених норм права свідчить про те, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, зокрема, передбачених ч.3ст.122 КУпАП,Інспектори відповідного орану поліції діють не як самостійний суб`єкт владних повноважень, а від імені органів Національної поліції,а саме - від імені Департаменту патрульної поліції Національної поліції України і її територіальних органів.
Відповідно до ч. 3 ст. 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 48 КАС України якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Виходячи з викладеного, позивачу слід визначитися, чи дає він згоду на заміну судом залученого ним відповідача на Департамент патрульної поліції, а якщо ні, чи дає він згоду на залучення Департаменту патрульної поліції у справі як співвідповідача.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 доІнспектора 3батальйону 2роти Управлінняпатрульної поліціїв м.Києві ТерещукаВіктора Анатолійовичапро скасуванняпостанови проадміністративне правопорушення залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Л.А. Шереметьєва